bugün

entry'ler (33)

kanuni sultan süleyman

bir dizi izleyerek bu şekilde eleştirilmesine anlam veremediğim osmanlı padişahı. süleyman ki 46 yıllık saltanatını at üstünde cihad yaparak geçirmiş, babasından devraldığı osmanlı toprağını 2 katına çıkarmış, osmanlıya altın çağını yaşatmış olan padişahtır. elbette yanlışları vardır ama tarihin aslını kimse bilemez. şehzade mustafa tahta geçseydi osmanlı dağılmazdı tarzı yorumları da komik buluyorum. belki dağılmazdı belki de daha erken dağılırdı. tarihte belki diye birşey yoktur.

eminem in en iyi 2 şarkısı

birinin beautiful olduğu kesindir.

ergenlerin başyapıt saydığı filmler

11 dalda Oscar, en büyük gişe, hasılat, en uzun süre gösterimde kalma ve daha birçok rekor sahibi Titanic'e ergen filmi diyen marjinal olma çabasındaki ya filmden anlamayan ya da filmi anlamayan şunlara bak sen. Herkesin hayran olduğu, ağladığı, güldüğü ya da herkesin dilinde olan filmler ergen filmi mi oluyor? Herkes sevmediği filme ergen filmi diyor. saçmalık.

artpop

queen lady gaga'nın resmiyet kazanmış 4. stüdyo albümünün ismidir. 2009'dan beri gaga'nın liderliğinde yürüyen pop müzik endüstrisinin ve şimdiden yılın en merak edilen albümü. the fame gaga'si geri dönecek deniliyor hadi hayırlısı. ilk single eylul-ekim gibi çıkacakmış. biz öyle duyduk.

karı kız düşkünü olmayan disiplinli yalnız erkek

havalıdır. bu durum onu kadınlar tarafından daha çekici kılmaktadır. ideal eş adayıdır. doğru yoldadır.

ürünlerin markalarıyla anılması

(bkz: nescafe)

interneti açınca girilen ilk üç site

twitter, youtube, uludağ sözlük.

yeni başlayacaklar için sivas

memleketimdir. doğduğumdan beri yaşadığım şehirdir. büyük bir şehirden geliyorsanız başlarda biraz zorlanırsınız ama çabuk alışırsınız. kışları sert geçer. herkes öğrenci için yetersiz olduğunu düşünür ama son yıllarda baya yeni mekanlar açıldı. ayrıca memleketim diye söylemiyorum insanları pırlanta gibidir! kimse tanımadan önyargıyla yaklaşmasın. yemekleride muhteşemdir, dünyanın en iyi döneri burada yapılır. çok ucuz fiyatlara kral gibi yemek yersiniz. ev tutacaksanız kiralar uygundur yalnız soğuklardan dolayı doğalgaz faturanız kabarık gelebilir... böyledir işte sivas.

bim denilince ilk akla gelenler

leyla, levent, leman isimli kasiyerler.

somebody that i used to know

muhteşem bir gotye parçası. insanın haykırarak söyleyesi geliyor. walk of the earth coverı iyidir hoştur ama bir orjinali kadar iyi değildir. ve bu parça gotye'yi kariyerinin zirvesine taşımıştır kanımca. ayrıca videosu tam bir sanat eseridir.

ses tonuyla etkileyen insanlar

(bkz: ian mckellen)

one direction

Müzikal anlamda 0 olan, zayn malik dışında hiç birinin abartılacak kadar yakışıklılığı olmayan, twitter'da hergün tt de görmekten bıktığım ingiliz grup. Üyelerinden türkiye'de en çok ilgi görenin zayn malik olmasına karşın dünyada en az ilgi görenidir. Twitter'da da en az takipçisi olan üyedir. Çünkü zayn müslümandır. (bkz: islamafobi)

sözlük yazarlarının insanları eşcinsel ilan etmesi

Şort giyen erkek gaydır, küpe takan erkek gaydir, futbolu sevmeyen erkek gaydir, sıska kızlar lezdir, kucak kucağa oturan kızlar lezdir gibi saçma başlıklar açan yazarların kendileri hakkında insanların ne düşündüğünü öğrenmek isteyen gizli eşcinseller olduğunu düşünüyorum.
(bkz: kendinden yola çıkarak genelleme yapmak)
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
hayır neden bu gereksiz genellemeler?

nicki minaj

Günümüzün En başarılı kadın rapçilerindendir, hatta rapçisidir. Ha çok iticidir o ayrı. Melez olmasından kaynaklanan bir kalça olayı vardır. Resmen Tekerlektir. Super bass ve starships şarkıları muhteşemdir.

vücudunun muhtelif yerlerinde beni olan insan

Tülin şahin yada aşk-ı memnu'daki matmazelin dudaklarının yanlarındakiler gibiyse acayip çekici olandır.

türk dizileri neden boktan

Ben buna katılmıyorum. Çok başarılı dizilerimizde var. Balkan ve arap ülkelerinde türk dizileri çok popüler.
(bkz: aşk-ı memnu)
(bkz: asmalı konak)
(bkz: gümüş)
kanıt olarak beren saatin facebook sayfasındaki paylaşımların yorumlarına bakın türk'ten çok arap var. Bence bizim tatminsizliğimiz amerikan dizilerini izledikten oluşan hayranlıktan kaynaklanıyor. Bizim Henüz büyük bütçeli diziler çekecek gücümüz yok ya da cesaret edecek yönetmenimiz yok.
Asıl boktan olan filmlerimizdir. Ne komedimiz kaliteli, ne aksiyonumuz. Korku filmlerimize değinmiyorum bile..

toki konutları

2 yıl yaşadığım konutlar. O zamana kadar Daha lüks yerlerde yaşamadığımdan olsa gerek hiç yadırgamadım. Bence evler gayet güzel. Pahalı diyenlere de şaşırıyorum. Güvenlik açısından da bir sorun yaşamadık. Bi felaket yaşandı diye hemen bok atmayın konutlara. Dar gelirli kesim için son derece harika evler. Bizim için tek sorun şehir merkezine uzak olmasıydı ve taşındık.

buzdolabındaki dondurma kabı

içinde genellikle fasülye, mercimek, nohut gibi türlü bakliyat bulunduran ama kesinlikle dordurma olmayan kutu. En azından bizim evde böyle.

dünyanın en iyi serisi the lord of the rings tir

Özellikle genç nesil için harry potter serisiyle kapışabilecek bir önermedir. Sedece filmleri karşılaştırsak bende harry potter serisi derim. Fakat lotr oyunlarına bağımlı olduğum için yeri bende ayrıdır.

carly rae jepsen

Call me maybe şarkısıyla şu dönem ortalığı kasıp kavuran kanadalı kız. Call me Maybe herkesin dilinde, başta abd ve kanada olmak üzere bircok ulkede liste başı oldu. Ama bu kızın gelecekte daha büyük işler yapacağını sanmıyorum, çabuk parladı çabuk sönecek gibime geliyor.