bugün

queen lady gaga'nın resmiyet kazanmış 4. stüdyo albümünün ismidir. 2009'dan beri gaga'nın liderliğinde yürüyen pop müzik endüstrisinin ve şimdiden yılın en merak edilen albümü. the fame gaga'si geri dönecek deniliyor hadi hayırlısı. ilk single eylul-ekim gibi çıkacakmış. biz öyle duyduk.
2013 de çıkacak olan lady gaga albümü.
elektronik olacağından şüphelendiğim lady gaga'nın yeni albümünün adı. albüm çıkmadan önce prodüktörü zedd in toplama albümününde ki bir remix in üstüne söz yazıp piyasaya sundular. bu da bir şekilde bu albümle ilgili bize ipucu vermekte.
albümden ilk çıkacak şarkının adı da malum ortamlara düşmüştür: red planet
ilk single'i 19 ağustos 2013'de piyasada olacak lady gaga albümü.
albümün kendisi de 11.11.2013 de piyasa da.

kapağı şimdilik şöyle görünüyor: http://www.aceshowbiz.com...-artpop-album-artwork.jpg
applause ilk single hadi hayırlısı dedirten ve meraktan geberten modern sanat ve popüler sanatın evlenmesi.
senelik albüm çıkaran abd şarkıcılarına göre hayranlarını bayağı bekleten gaga sonunda, sürekli kendisiyle müzikal anlamda devrim yapacağını ileri sürdüğü "artpop"ı 11 kasım 2013'te yayımlayacağını bildirmişti. bu albümüne o kadar güveniyor ki "applause"un albümün en kötü şarkısı olduğunu, gerçek şarkılar için hazırlanmamızı söylemişti. son dönemdeki kesin bilgilere göre albümle ilgili bazı bilgiler şöyle:
-albümde "donatella", "gypsy" adlı şarkılar yer alacak.
-beyonce ile "telephone"un devamı olan düet var.

düzenleme: diğer şarkı isimleri:

1. ARTPOP
2. Swine
3. Tea
4. G.U.Y. (Girl Under You)
5. Manicure
6. Sex Dreams
7. Donatella
8. Mary Jane Holland
9. Gypsy
10. Applause
11. i wanna be with you
12. aura/burqa
13. jewels and drugs
14. dope
lady gaga'nın albümle aynı ismi taşıyan şarkısı. şarkı neşeli ve güzel. bakalıkm stüdyo kaydı nasıl olacak...
https://www.youtube.com/watch?v=byAkldUTLMo
lady gaga nın çılgın attığı şarkısı. hiç bir şarkısına benzemiyor. bayıldım.
saçma sapan bşarkı isimlerine sahip albümdür.
lady gaga nın 7 şarkısını itunes festival 2013 de okuduğu 4. stüdyo albümü.

(bkz: artpop): çok çarpmadı ama şarkı bildiğin akıyor. born this way ki de bloody mary i şarkısını anımsatıyor.

(bkz: sex dreams): kesinlikle albümün en sağlam hitlerinden biri olacağa benziyor. çok kylie minogue tarzı.

(bkz: swine): yine born this den scheiße i anımsatan başka bir şarkı. ıhh sevemedim.

(bkz: i wanna be with you): çok güzel bir slow. nakaratını festivalde ezberletti bile seyirciye.

(bkz: jewels and drugs): ortalama bir gaga şarkısı.

(bkz applause ): albümünün çıkış şarkısı, şimdilik albümün 15.şarkısıymış gibi görünüyor. en kötü şarkımla çıkış yaptım böyle salladım demek için planlanmış mis gibi dans şarkısı.

(bkz: manicure): gaga olayı bitirmiş. o nasıl bir giriş nasıl gümbür gümbür intro. bayıldım. artpop daki diğer 14 şarkı boktan olsa ne yazar. bu şarkı bana yeter.
Gaga'nın Pet Shop Boys'un PopArt adlı toplama albümünden esinlendiği ve Pet Shop Boys'a ithafen isim verdiği albümü. Umarız en az esinlendiği albüm kadar harikulade şarkılar içeriyordur.

Gerçi Applause, fazlasıyla Poker Face-Bad Romance karışımı, yaratıcı olmaktan uzak bir şarkıydı ama ikinci albümden fersah fersah daha iyiydi.
albüm kapağı yayınlanmıştır.

https://pbs.twimg.com/media/BV_ZR4gIcAAEPeC.jpg
albüm kapak resminin normal versiyonu şöyledir:
görsel
ve şarkı listesi yayımlanmıştır.

görsel

1. aura
2. venus
3. g.u.y.
4. sexxx dreams
5. Jewels N' Drugs ft. T.i., Too $hort, and Twista
6. MANiCURE
7. Do What U Want ft. R. Kelly
8. ARTPOP
9. Swine
10. donatella
11. fashion
12. Mary Jane Holland
13. Dope
14. Gypsy
15. Applause
Artık hangi malum ortamlara düştüğünü birileri yazsa da rahatlasam dediğim, sızan gaga albümü. Hadi lan sabırsızlanıyorum.
Edit: indirdim. Usta işi olmuş şarkılar. Bir fame olmuş bence. Favorilerim g.u.y, gypsy, donatella, dope. Tebrikler gaga!!
lady gaga (bkz: )http://www.youtube.com/watch?v=pco91kroVgQ
an itibariyle dinlediğim aşmış gaga albümü.

(bkz: aura) en başta albümdeki en hit şarkılardan biri olarak lanse edilse de, artık üstünde durulmadığı açık.

(bkz: venus)ne gaga nın ne de başka birinin yaptığı bir şarkıya benziyor. çok orjinal, çok deli, çok çılgın. eminim björk evinde kuduruyordur.

(bkz: g u y) albümün gizli hitlerinden. albüm çıkmadan tadımlık dinletmişti gaga, tamamı da nefismiş.

(bkz: sexxx dreams) herkesin dediği gibi, tepeden tırnağa kylie kokan bir şarkı. gay marşı olmaması için bir sebep de yok.

(bkz: manicure) benim şarkım. çok sert, çok rock. gümbür gümbür bir gaga.

(bkz: do what u want)gaga ve ekibini sol köşeye yatıran şarkı. promo olarak yayınlandı ve 63 ülkede birden 1. oldu. ve tüm planları değiştir.

(bkz: artpop) melodisi güzel. su gibi akıp gidiyor.

(bkz: swine) neden bu kadar sevildi anlamış değilim. yada ben henüz göremedim güzelliğini. şimdilik benim şarkım değil.

(bkz: donatella) olmasa da olurdu.

(bkz: dope)itunes festivalinde okuduğu zaman bayılmıştım. ve hala bayılıyorum. çok güzel bir balad.

(bkz: gypsy) geçen hafta performans sergilediği bir şarkı. piano da kendi halinde akarken, albüm versiyonu daha sert olmuş. daha güzel olmuş.

(bkz: applause) seçilmiş en yanlış çıkış şarkısıydı.
#21870959 güldüren yazar. evet.
yayında olmak http://radyo.uludagsozluk.com/onair/
Kötü çuvallamış albüm.

Born this Way ABD ilk hafta satışı: 1.2 milyon
ArtPop: 258 bin

Born this Way ABD ikinci hafta satışı: 550 bin
ArtPop: 48 bin

iki hafta toplamı:
Born This Way: Yaklaşık 1.800.000
ArtPop: Yaklaşık 310.000 (altıda bir)

Born this Way ingiltere ilk Hafta satışı: 265 bin
ArtPop ingiltere ilk hafta satışı: 115 bin

Born this Way ingiltere ikinci Hafta satışı: 110 bin
ArtPop ingiltere ilk hafta satışı: 21 bin

iki hafta toplamı:
Born this way: 375 bin
Artpop: 136 bin

Tüm Dünya
Born This Way: ilk hafta satışı: 1.980.000
ArtPop; 661.000

Daha çok çalışmalısınız sizi gidi Little Monsterlar, Mother Monster ağlıyor orada.*
sağlam bir pr çalışmasıyla başlayıp, çok pis sıçan bir albüme dönüşmüştür.

gelişmeler:

- ilk tekli applause yayınlandı. klip de ona geldi. öyle kıyamet koparmadı ama 2 yıl aradan sonra gaga kendini hatırlattı.

- 2. tekli nin venüs adlı şarkıya geleceğini duyurdu hayranlarına.ve klibini çekti

- venüs yayınlanmadan ''do what u want'' şarkısı proma cd olarak yayınlandı ve tüm dünyada itunes da 1. numaraya kadar çıktı.

- do what u want un beklenmeyen yükselişi, gaga ve ekibine bu şarkının 2. sıngle ve klip olarak yayınlamasını sağladı.

- do what u want a klip çekimi başladı. klibi terry richardson çekti. ama tam o sırada r kelly in tecavüz dosyası yeniden açılınca klip rafa kalktı.

- 2 hafta önce voice yarışmasında şarkıyı christina augilera ile düet yaparak okudu ve şarkıdan kelly in çıktığını ilan etti.

- venüs şarkısı satışlarından dolayı sıngle ve klip olarak yayınlanmadı.do what u want klibi de çöpe gitti.

- geçmiş olsun gaga.
lady Gaga'nın penisinin olmasından sonra, bu albümün az satış yapması lady Gaga ya atılan en büyük iftiralardan biridir. Katy Perry hayranları çalışıyor.
öyle böyle başarısızdır boşuna inkar etmeye gerek yok
-artpop albümü amerikada 713,000 sattı toplam satışı ise 2,300,000 born this way amerikada 1 milyona yakın satmıştı .
- artrave the artpop tour da şuana kadar en kalabalık konserine 15 bin bilet satılmış (asadadadadssada) daha 16 eylülde istanbul'da vereceği konserin biletleri tam olarak satılmadı .
- venus / do what u want bu 2 kaliteli şarkı 'nın klipleri çöpe gittiği için geriye kaliteli diyebileceğiyim gypsy/dope/sex dreams kalıyor sex dreams'te kylie minouge özentiliğinin dibine vuruyor resmen.
- guy kaliteli olmasina rağmen bilboard hot 100'e 76 numaradan giriş yaptı youtube'da en son izlediğimde guy 44 milyon falandı .
-özetle artpop lady kaka'nın born this way
ile başlayan çökuş döneminin bir devamı .
-bir sonraki albümünde gaga aynı mantık hatası'nı yaparsa xtina gibi biter.
gaga ve hayranlarını ters köşeye yatırmış albüm şöyleki ;
-albümü mayısta çıkarıcam diye ortalıkta dolaşıyordu ancak sonradan katy perry'nin prismi çıkardığı tarihe denk getirdi ama olmadı.
-applause bilboard hot 100'de 4 numaraya kadar yükseldikten sonra hoop diye ilk 10'dan düştü ve roar'da ayrıca listelerde applaus'a fena atar yaptı.
-her gittiği yerde promasyonun reklamını yaptı interscope recordsu batırdı promosyonda %70-80 indirim yaptı ama yinede satamadı.
-baktiki ilk hafta satışlarıyla yüzü kara çıktı gaga'nın dediki albüm yeni thriller diye sanat devrim diye sunmaya başladı ama kimse s*kine takmadı albümü .
-artrave the artpop ball tour'da daha abd'den çıkmadan tahlisizlikler yaşadı seattle'da vereceği konsere bilet satılmadığından iptal etti daha istanbul'da vereceği konserin biletleri %50 bile satılmadı .
-yılın sonuna doğru artpop 2'yi çıkaracakmış nasıl ki the fame'in upgrade edilmiş hali the fame monster'sa oda öyle olacakmış heralde o albümle gaga çöküş dönemini bitirip bitiş dönemine başlayacak demektir madonna yeni albümün'deki messiah parçası frozen'ı andırıyor hatta bunun üzerine gaga artpop 2'yi madonnanın yeni albümü çıkardığı tarihle denkleştirecekmiş hele ki madonna ray of light tarzında bir albümle dönerse gaga acılar içerisinde bitecek .