içinde donudurmanın değil, salça, çemen, yaprak sarmasının çıkması muhtemel olan kaptır.
içinden dondurma hariç her şey çıkan kaptır.
yakında cam dibinde çiçek saksısı olacaktır.
içinden dondurma çıkmaz hayallerinizi yıkar kesin salçadır içindeki.
cogunlukla icinden dondurma cikmayan kaptir. En kotusu salcayi visneli dondurma sanip kasiklamaktir.
insanı sadece bir dondurma kabıyla hayal kırıklığına uğratan annenin işidir oraya koyulan dondurma kabı. zira bu kabın içerisinden, siz çilekli, limonlu dondurma beklerken, haşlanmış nohutla karşılaşabilirsiniz. o yüzden dolapta karşılaştığınız zaman, hemen heyecan yapmayıp, olası durumlara kendinizi hazırlayınız. olur da içerisinde gerçekten dondurma bulursanız, böylelikle mutluluğunuzu ikiye katlamış olursunuz.
içinden pekmez çıkan coca cola şişesi gibi bunun da daima içinden taze fasulye, salça, sarma çıkar. o kaplar nereden geliyor o dondurmalar nereye gidiyor bilmiyorum.
Bezelye dolu kaptır.
buzdolabının buzluğunda değil ise içinden zeytinyağlı taze fasulye çıkması muhtemeldir. ancak buzlukta ise ve yine içinden fasulye çıkıyorsa o zaman efkarlandırır, dolabın kapağındaki rakı şişesine yöneltir adamı. bir annenin, çocuğunun hayalleriyle oynadığı tek nesnedir belki de dondurma kabı.
çok olmuştur dondurma diye hevesle açıp içinde yaprak sarması gördüğüm.
içinde dondurma olduğunu hayal edip, dolmanın çıkmasıyla birlikte büyük bir hayal kırıklığı yaşatan kutu.
boşuna ümitlenmeyin efendim saklama kabıdır o. ha eğer nohut, kıyma, yaprak, bezelye arıyorsanız o zaman doğru yoldasınız.
süpriz kutu gibidir. içinde dondurma hariç ne varsa çıkabilir.
biri de çıkıp demiyor ki aga bu nedir! bir de entry girmişler bu başlığa. ölün lan siz. ama önce türkçe öğretmenleriniz ölsün.
genellikle dolma çıkar...
genelde içinden yoğurt çıkar. bizim ev böyle. dolma çıkması için dua ediyorum ama yok. gene yoğurt.
(bkz: dikkat turşu çıkabilir)
sarma olduğunu biliğim halde dondurma diye açıp baktığım kutudur.
içinden dondurma hariç herşeyin çıkabileceği baştan aşağı hayal kırıklığı olan kutudru.
he o mu? artan dolma içi kutusu o ya. annem dondurma resmini seviyo diye koyuyolar önüne.
içinde dondurma sanılan fakat açıldığında nohut, yoğurt, turşu vb. malzemelerin saklandığı kutu.
içinde sarma olduğunu sanarsınız keyifsiz bir halde salona geçersiniz yarım saat sonra yeğeniniz yanınıza aynı kutuyu kaşıklayıp gelmektedir.
dondurma vardır.*
içinde dondurmadan başka her şey olan kutu.
kapağını açtıktan sonra içindekini hala dondurma zannedip, tepeleme bir kaşığı ağzına attıktan sonra tereyağı olduğunu anlamak daha büyük bir hayal kırıklığı ve psikolojik bunalım. o yüzden dondurma kabının içinden çıkan hiç bir dolma, pasta, börek bana hayal kırıklığı yaşatamaz.
içinden börülce çıkınca yılan zannedip elinizden attığınız ve annenizden dayak yemenize sebep olan kutudur. pandoranın kutusu gibidir. içinden ne çıkacağı hiç belli olmaz.