entry'ler (316)

2016 rio de janeiro olimpiyatları

sözlükte pek takip edilmiyor sanırım izlemek isteyenler youtube'ta rio 2016 türkiye kanalından farklı branşları türkçe anlatımla izleyebilirler. daha kaliteli yayınlar ve çok daha fazla branş için nbc olympics sitesi takip edilebilir vpnden amerika seçildikten sonra yayınlara ulaşmakta sorun yok. tüm sporcularımıza başarılar.

person of interest

final bölümüne çok az kalmış canım dizim hatta dizimiz. bütün poi'cilere selam olsun.
--spoiler 5*10--

root bu dizide en sevdiğim karakterdi ölmesi fazlasıyla üzdü utanmasam hüsnü çoban lobisi gibi gıyabında cenaze düzenleyecektim. ccc root reyiz ccc
shaw anladık sosyapatsın da az biraz hüzünlen bi tepki ver root sen vurulunca ortalığı birbirine katmıştı zamanında.
john nam-ı diğer man in suit çok karizma adamsın falan da kısık sesin bayıyo ara ara. umarım başına bir şey gelmez seviyoruz seni.
harold sana karşı duygularım karışık bence ekibin başına ne geldiyse senin gereksiz hümanistliğin yüzünden geldi dark side'a zamanında geçeydin samaritanın kurulmasını engelleyebilirdin şimdi ayıkla pirincin taşını.
elias bu sonu kesinlikle haketmedi fazlasıyla aceleye gelmiş gibiydi tabi bunda bu sezonun 13 bölüm oolması da etkilidir.
fusco adamsın sana da bir şey olmasın dayanamam artık.

--spoiler 5*10--

gelmiş geçmiş en duygusal şarkı

çingeneler zamanı'nı izleyen hatırlar zaten.
(bkz: ederlezi)
https://www.youtube.com/watch?v=EZf00ad3G6o

burnun tıkanması

eğer çok sık yaşıyorsanız sülfarhin önerilir gerçi bulmak artık çok zor ama eczanelerde şansınızı deneyin.

gwoemul

kore sineması aşmış, izlerken eğleneceğiniz bir canavar filmi çekmişler. sistem eleştirisi, dram, komedi, gerilim ne arasan vardı filmde. uçan tekme joon ho bong'un imzası gibi bir şey heralde bu filmde de es geçmemiş. hollywood klişelerinden sıkılanlara ilaç gibi gelecektir izleyin izlettirin.

eva green

hollywood bu kadının kıymetini bilmiyor dönsün fransa'ya bol sevişmeli sanat filmleri çeksin.

the good wife

kaliteli bir dizi zaten arkasında ridley scott ve rahmetli tony scott var. yanlız hukuk draması değil çok daha fazlası bu dizi insan kendini kaptırıyo bir ara evde objection your honor diye diye gezer olmuştum. sadece ana karakterler değil ara ara diziye dahil olan karakterler de çok iyi yazılmış.

--spoiler olabilir--

alicia florrick, muhtemelen dünyanın en uyuz çocuklarına sahip üstüne bir de kocası olacak peter ve anası jackie ile uğraştı en başta will'e gidecekti ne çekti bu uyuzların derdini.
will garder, nam ı diğer chicago'nun en gözde yedinci bekarı. özellikle dördüncü sezonda çok yakşıklıyıdı keşke sonu öyle olmasaydı.
diane lockhart, türkiye'de yaşasa kesin chp'li olurdu. fazlasıyla idealist birisi köpeğinin adı bile justice. bireysel silahlanmaya karşı ama hoşlandığı adam bir oda silahı olan cumhuriyetçi bir kovboy.
kalinda sharma, başta gizemli ve cooldu ama kocası olaya dahil olunca saçmalamaya başladı. bu yüzden diziden ayrılması iyi oldu bence. zaten aynı komşumuz döndü abla gibi giyiniyodu. işinde başarılıydı ama özel hayatında yaptığı en iyi şey ajan lana'yla sevişmesi oldu ben olsam bende sevişirdim.
cary agos, başlarda gıcık geliyodu ama zamanla olgunlaştı iyi bir avukat.
favori avukatlarım elizabeth tascioni ve patty nyholm. diziye çok az dahil olmalarına rağmen benim en sevdiğim karakterler keşke çok daha fazla dahil olsalar özellikle patty hamileliğini ve çocuğunu her seferinde davaya dahil etmesini bildi en çok bu ikiliye güldüm.
hakimler için kısaca:
https://www.youtube.com/watch?v=NZlT8g20FLo

--spoiler olabilir--

yok edilmesi gereken şeyler

insanın insana kulluğu.

dyatlov geçidi

hakkında 64 farklı teori ileri sürülmüş ama gizemi bir türlü çözülememiş vakanın yaşandığı yer. çok fazla varsayım var ve hiçbiri bütün soruları tam olarak cevaplamıyo tabi bunun nedenlerinden en önemlisi olayla ilgili ayrıntıların devlet tarafından gizli tutulması. dosya dağcıların ölümlerini bilinmeyen bir güce karşı koymaktan aciz olmalarına bağlamış ve kapanmış. daha sonra 1990'larda şeffaflık falan diye arşivler açılıyo ve olayla ilgili belgeler ortaya çıkıyor fakat hala bazı günlükler ve fotoğrafların kayıp olduğu biliniyor.

olayla ilgili bu kadar varsayım olmasının nedeni bence tesadüfler. mesela yaygın bir görüş dağcıların füze ya da nükleer silah denemelerine şahit oldukları ve rusya daha sonra aynı tarihlerde bu tür denemelerin olduğunu kabul etmiş. orda yaşayan yerlilerle ilgili bir teoriye göre dağın adı zaten ölüm dağı ve zamanında 9 yerli bu dağda ölmüş hatta bazıları yerlilerin o dağda 9 canlı kurban etmek gibi bir ritüellerinin olduğuna inanıyor. aralarında yaşanan bir aşk üçgeni yüzünden birbirlerini öldürdüklerine inanların kanıtı zinaida'nın bir arkadaşına yazdığı mektup. mektupta yuri ile (ekipte iki tane yuri var hangisi hatırlamıyorum.) aralarında artık bir şeyin kalmadığından ve rahatladığından bahsetmiş. tüm teoriler içinde en ilginci dağcılardan 6'sının doğum günleri aynıymış ve doğum günleri aynı ya da yakın olan insanlar bir araya gelince negatif bir alan oluştururlarmış hatta ekipten hastalandığı için ayrılan yuri yudin doğum tarihi çok farklı olduğu için yani yıldızı ekiple uyuşmadığı için ayrılmış. bana göre en saçma teori ise o bölgede stalin zamanında yapılmış ve tehlikeli mahkumların tutulduğu bir hapishane varmış. toplu bir firar yaşanmış ve kaçan bazı mahkumlar dağcıları öldürmüş. diğer teorilerden bazıları yukarıda bahsedilmiş zaten.

olayı bana uzaylılarla ufolarla falan çok ilgili olan bir arkadaşım anlatmıştı. o da ekibin o gece bir uzaylı saldırısı yüzünden öldüğüne inanıyodu. konu ilginç gelince kendim araştırdım ve baya tırstım açıkçası zaten normalde de korkak biriyimdir ama olayın ayrıntıları, herkesin farklı bir şeyler söylemesi beni fazlasıyla ürküttü üzerine baya düşündüm ve benim de bir teorim var.

şimdi bu dağcılar özellikle ekip lideri igor dyatlov fazlasıyla tecrübeli biriymiş. ayrıca hepsi başarılı öğrencilermiş zaten ekipte öğrenci olmayan tek bir kişi var ve oda yaşça ekipten büyük üstelik dyatlov başta kendisini ekibe almak istememiş. bundan sonrası benim varsayımım: dyatlov ve üç-dört arkadaşı(donarak ölenler) radyoaktif bir şeyler üzerinde çalışıyolardı ve bunu denemek istediler böyle bir gezi organize ettiler ekibe de dikkat çekmemek için olaydan habersiz arkadaşlarını dahil ettiler. ekibin çadırının bulunduğu yer ilk baştaki gezi rotasında yokmuş burda araştırmacılar dyatlovun hata yaptığını düşünüyolar ama dyatlov böyle bir hata yapacak bir dağcı değil zaten ekibin harita kullanmaması dyatlov'un kendine güvenini gösteriyor. bana göre ilk çizdiği rotadan deney için planlı bir sapma yaptı. kamp kurdukları yerde olaydan habersiz olanlar bir şeylerden şüphelendiler ve bir tartışma çıktı hatta belki deneyle ilgili beklenmeyen bir şey oldu ve deneyden falan habersiz dört kişi çadırı yırtıp kaçmaya başladı ardından da diğerleri takip ettiler. ekip iki ya da üçe bölünmüş görünüyo. çadıra en yakın olan üç kişinin ve sedir ağacının altında bulunan iki kişinin ölüm nedenleri vücudun aşırı ısı kaybetmesi. bunlardan daha ileride bulunan dört kişiden üçünde kırıklar var ve ölüm nedenleri bu. ayrıca kıyafetlerinde radyasyon tespit ediliyor. benim böyle olduğunu düşünmemin nedeni arama kurtarma ekibinde bulunanlardan bazılarına dağcıların amerika'ya kaçmış olabileceği ile ilgili bir şüphenin olduğu söylenmiş. zaten rus yetkililer gençleri kendi istedikleri yere gömmek istemişler aileler kendilerine teslim edilmesi için ısrar etmiş. olaydan sonra fatura dağcıların okuduğu okul ural teknik üniversitesine kesilmiş rektör görevden alınmış falan. olayın içinden çıkmak zor ve dediğim gibi hiçbir teori tüm sorulara cevap vermiyo kesin olan tek şey gençler çok korkmuşlar ve kötü bir şekilde can vermişler. allah hepsine rahmet eylesin...

dünyanın en tatlı çocuğu

stephen curry'nin kızı riley curry.
https://www.youtube.com/watch?v=evjJJoEONgo

hdp pkk arasında ilişki yoktur

özgün'ün bir şarkısı vardı gizli saklı buluşmalar ama şimdi saklamalıyız soran olursa sadece arkadaşız falan diye. bu iddiada bulunana benden gelsin arada açar dinler.

bim in ton balığı

limon ve kırmızı biberle gideri vardır.

en tahrik edici poz

sigaraya dikkat!
http://geekyapar.com/wp-c...08/Michael-Fassbender.jpg

tatlılıktan ölen çiftler

(bkz: oo espri)
http://t2.gstatic.com/ima...KjmRUk0YPk5KVrFIosDKrCfIH

no poo

şampuansız saç yıkama akımı. kaçtır niyetleniyodum deneyim diye nihayet denedim. karbonatı zaten diş fırçalamak için, gargara yapmak için kullanıyodum artık saçımı da yıkamak için kullanıcam belli ki. dozu herkes saç yapısına göre ayarlıyomuş ben göz kararı yaptım saçım zaten çabuk yağlanan bir yapıda olduğu için sirkeyi çok az kullandım. sonuç olarak memnun kaldım artık sürekli uygulamayı düşünüyorum. yalnız deneyecek varsa karbonatlı suyla yıkarken gözüne dikkat etsin yanma oluyo bir de hazırlarken sıcak su kullanmak daha kolay çözüyo.

windows 10

artık yükseltmek için rezervasyona gerek duymayan işetim sistemi. dün gece kendi kendine yükseltti windows 7'yi. biraz daha şık olmuş alışmak kolay oldu. microsoft edge görüntü ve kullanış olarak çok rahat eklentilerle desteklenirse kullanışlı bir browser olur.

serena williams

us open 2015'e takvim grand slami yapmak için çıkmış ama yarı finalde roberta vinci tarafından korta gömülmüş tenisçi. olan amerikalı izleyiciye oldu o kadar eminlerdiki serena'dan final maçının biletlerini daha turnuvanın başında tüketmişler artık italyanların finalini izlerler.

pretty little liars

nihayet a'nın kim olduğunu açıklayarak sezon finaline girmiş dizi. benim için sezon finalinin yıldızı a açıklandıktan sonra dizinin facebook sayfasına "şimdi hiç gizem kalmadı keşke a'yı açıklamasaydınız." yazan arkadaştır.

--spoiler--

a'nın ali'nin ailesinden biri hatta ikiz kardeşi olduğuna dair teoriler vardı zaten. senaristler sırf bu teoriyi çürütmek için uğraşmışlar.

--spoiler--

gelecekteki eşe not

belli ki dünyalığını yapmışsın ahiret için çalışıyosun bende seni seviyorum öptüm.

7 haziran 2015 milletvekili genel seçimleri

http://cdn.meme.am/instances/59603429.jpg