bugün

soğukta insanın üşüdüğü yetmez gibi bir de akan mukoza salgılarından burnunun tıkanıp nefes alamama olayıdır.
en çokta gece uyumaya çalışırken koyar. uyursan kurtulursun, yoksa azap çekmeye mahkumsundur.
insanı en çok uykuya dalmadan önce rahatsız eder. ozaman daha sinir bozucu oluyor.
en kötüsünü sinüzit olanlar bilir.
gıcık bir durum.koku alamazsın bir tıkanır bir akar durur.
uyumaya çalışırken hayattan bezdiren olay.
sağa dönersin, sağ taraf tıkanır.
dayanamayıp sola dönersin sol taraf tıkanır.
"eeeeehh ama" diyerek sırtüstü üstü yatarsınız, ikisi birden tıkanır.

yaşanılan en lanet olaylardan biridir.
burun tıkanıklığını önlemek için ada çayının içine tuz ve karbonat karıştırılıp burnunuza çektiğinizde geçici olarak tıkanıklığı gidermektedir.

not:test edilmiştir.
hiç horlamayan bir insanı bile gece bir aslan haline getirebilir.
gece uykunuzda tekme tokat yemek zorunda kalabilirsiniz.
rahat nefes alamamak, surekli hık hık cekmek ama akmamak..

akmasindan daha iyidir ama ki burnu dur durak bilmeden akan ve dolan biri olarak diyorum bunu, bi ay evden cikmamali,siniz zira o akinti tahammul edilemez..

ama er gec akicagingi gosterir bu tikanma.
Eczanelerden reçetesiz temin edebileceğiniz burun spreyiyle düzelecek olandır.
Çözümü basit.

(bkz: okyanus suyu)

Yok mu. Ikamesi var.

(bkz: tuzlu su)
iyi saymazlar.
Başlı başına bir isyan sebebidir. Net...
Aslında bilinenin aksine iki burun deliğimiz asla aynı düzeyde çalışmaz. Hep biri nefes alabilelim diye daha çok uğraşır. Sadece biz bu farkı hasta olduğumuzda mukozamız sayesinde anlarız. Hasta yatağımızda neden bir burun deliğimizin kapandığını düşünüp dururken gerçekte neredeyse hiç açılmadığını bilmeyiz.
Şu gece uykumdan uyandırıp benle dalga geçen ve ağlatan hastalık belirtisi. Çok feci bir şeydir özellikle o gece iyi bir uyku almanız gerekiyorsa.
la yaz ayında piiiiiiğ.
eğer çok sık yaşıyorsanız sülfarhin önerilir gerçi bulmak artık çok zor ama eczanelerde şansınızı deneyin.
Buruna giden havanın erisime kapanma durumudur. Can sıkıcıdır bazı ilaclarla tedavi edilebilir.
iki gündür çektiğim durum.yapmadığım şey kalmadı.çare (bkz: aferin)
üzücü bir durumdur. ağızdan nefes alıp vermeye neden olur, kuru ve acı çeken dudaklar daha da kurur mahvolur.
Uzun vadede adamın ağzına sıçabilen bir olay. Aylardır burnumda tikaniklik vardi son zamanlarda boku cikinca yeter amk diyerek kbbye gözüktüm ve burun etlerimin şiştiğini ve birazda eğrilik olduğunu öğrendim. Bu sebepten dolayı vücuduma az oksijen giriyor beynime az oksijen gidiyor tüm gün ruh gibiyim uykumu alamıyorum söylenenleri anlamıyorum ihmale gelmez. Doktor ilaç yazdı bunları kullan rahatlatacak seni dedi 1 ay sonra da ameliyat olucam. Ama gel gör ki ilaçlardanda pek verim alamadım. Bütün gün evde yatmak istiyorum. Trilyonum olsa yine harcayamam bu halde herhalde. Ne para ne pul en önemlisi sağlık arkadaşlar.
Banyodan sonra çay içmek faydalı olabilir.
Uykuları kaçıran iğrenç bir rahatsızlık türü.
Bir burun spreyi ile dakikalar içinde çözülebilen sorun.
Duş al öyle yat.