bugün

kutuda satilan, digerlerine nazaran daha pahali cips. ince ve hepsi ayni boyutta cipsler uretiyorlar. ama harika tadi var. bir de bir ara star gazetesi promosyon olarak vermisti. o gun aldigim star gazeteleriyle bir bayi acardim heralde.
ilk alınca cok cabuk bitecekmis gibi gorunup yedikce insanın canını sıkan sonra da bitirilemeyen ama herseye ragmen guzel cips , ustundeki kafa figuru ne alakadır anlamam
fırat boruyla anlaşmış olma ihtimaliyle beni çelişkilere düşüren, tatilden alarak 50 ykr kazık yediğim ama buna değdiğini düşündüğüm hoş güzel cipstir, kuruyemiştir.. sembolü de bıyıklı, garip saçlı bir beyefendidir.

(bkz: pringles original)
3 kutudan sonra kusacagınız cips
tek başına yendiğinde keyfi çıkmayan, arkadaş ortamında ise vazgeçilmez olan cips.
Kutularca yiyecek kadar sevdiğim, dünyanın en güzel cipsi.
özellikle ekşi kremalı, soğanlı olan yeşil kutudakine kendinizi kaptırdığınız vakit, uyandığınızda son birkaç kalanı yediğinizi farkedersiniz.
bir kere de bir kaç tane birden cipsin üstüste rahatlıkla ısırılarak yendiği cipstir.
(bkz: martin pringles)
cheesems diye bir cesidi vardı bir zamanlar,nedense kaldırıldı simdi yerini tutmasa da paprikası severek yenilir.acaip güzeldir,lezzetlidir.star gazetesi bedava dağıttığı zaman annem ve bir arkadası sabahın köründe kalkıp bütün gazete bayiilerini dolasmıslardı. bir de,nedense pringles yenen evlerde boş kutular bile buzdolabının vs. üstünde tutulur belki aylarca göstermelik saklanırdı.
garip bir sekilde abd'de en ucuz cips. bize de kutularca jalapeno alip kola esliginde ziflenmek dusuyor bu durumda.
en güzeli yeşil kutuda olanı mükemmel bir tat keşke kutu bittikten sonra hafif bi mide bulantısı yapmasa...
cem uzan'ın sahibi olduğu dönemde star gazetesinin ilk gün armanığıydı.televizyon bangır bangır reklamını yapmıştı,millette 3 gün önceden star gazetesi ayırtmıştı bayilere.o zaman 1 milyona satılıyodu bu pringles, şans eseri gazetenin çıktığı gün sınıf arkadaşımın elinde görmüştüm ''one lan diye''(yalandan) sormuştum,oda ''cips olm'' al 1 tane diyip ikram etmişti,o günden sonra bi daha yemedim pringles.

(bkz: pringles 1 ytl olacak)
yedikten sonra kutusunu atmaya kıyamazdık. ama 3-5 gün sonra bi ske yaramadığını görünce atardık.
bağımlılık yapıcı cips. sebebi de sanırsam tuz ve yağ oranı; kaliteden ayrı olarak tabi ki.

---
Tuzun ciddi anlamda bağımlılık oluşturan bir madde olduğuna dikkat çeken Prof. Türk, aşırı tuzlu yiyeceklerin dildeki tuz tadını algılayan reseptörlerin çalışmasını engellediğini ve böylece tuzlu ve yağlı yiyeceklere olan isteği artırdığını söyledi.
---
asiri derecede yaglanmaya sebep, kaliteli cips markasi. procter and gamble urunu olmasi muhtemeldir. turkiye deki ucuk fiyatinin aksine, "evropa" da 1 euro civarinda satilmaktadir.
zamaninda number one tv'deki geveze'nin programina sponsor olarak saglam reklam yapmis cips markasi.

(bkz: pringles geveze show)
kutusu ve damakta bıraktığı tat yüzünden al beni diyen; fakat 4.5 ytl lik fiyatıyla has sie ordan dedirten cips.
kremalı soğanlısı fevkalade olan cips. doritos'a lays'e basar cinsten. ama ruffles'in eskiden varolan ama artık tedavülden kalkan bifteklisinin önüne geçemez tabi ki.
gelir gelmez silinmis besinci nesil silik. ilginc.

edit: (#3231702) ilk entrysinden gorulecegi uzre, yazarlik deneyimi 23 saattir.

edit 2: geri gelmis. hosgelmis efem.
türk bayrağını çiğneyen ermeniler başlığına yazdığı #3316592 numero'lu entry'sinin hemen başından anlayabileceğimiz üzere, ermeni soykırımı'nı bir "gerçek" olarak kabul eden kimse. bu kadar dürüst bir insan olduğu için kutluyorum kendisini, böyle insanlara var ihtiyacımız var hakikaten, fikirlerini özgürce söyleyebilen. oh mis.

silinir-milinir, siler-miler diye buraya da geçirmek isterim yazarın eserini:
"zamaninda soylarini kirdigimiz, annelerini belledigimiz, siktir ettigimiz serefsizlerin götlerinin kalkmasi sonucu üzerimize üzerimize gelme cabasi icindeki hareketleridir. devam edin bakalim, pkklilar, ermeniler, yahudiler. elbet bizimde bir patlama noktamiz olacak. soykirim neymis, kafatasi avi neymis hepiniz göreceksiniz.

edit: eksileyin amk.
(bkz: hepiniz ermenisiniz)
(pringles, 25.04.2008 12:35 ~ 12:45)".

yürü be!
yağlı ötesi, bir kutu yendiğinde patatesten nefret ettiren cipis.
içine ne meret bir toz koyuyorlarsa ağıza harika tat veren cips. sertliği ve kıvamı süperdir, şekli de öyle.
cips demeye bin şahit isteyen ürün.
4 ytl ye yakın veya 4 ytl den fazla fiyatı olduğunu hatırladığım, uzun zamandır elimin değmediği enfes, aromatik cips.