bugün

entry'ler (181)

martta disi kedisini saklayan feminist

feministlikte son nokta *
hiper hareket

sokakta dikkat çeken şeyler

güzeller ve mörül mörül bakan ben.

sadece yakışıklı erkeklerin bilebileceği şeyler

Tanımadığın kadınların, senin gözlerinin içine istem dışı da olsa bir anlık şehvetle bakmasının verdiği haz.

Tabi istediğin kadar karizma ol karşı tarafa adım atmayı bilmiyorsan kadınlar için kafesteki maymundan farkın yoktur, * kanımca Kimse gelip yazılmaz sana.

olacak o kadar şarkısını ezbere bilen efsane nesil

bu başlık şarkıyı tekrardan insanın diline dolandırmaktadır. *

dekolte giyip tecavüze uğrayınca şikayetçi olmak

bunu savunan erkek kişi bir ibne'yi tahrik edip, tecavüze uğradığı zaman;
''hata bende, gömlek düğmelerim fazla açıktı'' diyebiliyor ise saygı duymak lazım,
zira kendisi hıyarda olsa çelişkisiz bir hıyardır.

kemal sunal komedide cem yılmaz ın tırnağı olamaz

cem yılmaz'ın;
''algı ve ayırt ediciliği sağlayan hücreler üzerinde fazla mı yük oluşturuyorum acaba?'' diye hayıflanmasına neden olacak önermedir.

türkiye ye idamın gelmesi gerekliliği

hangi suçların idamla cezalandırılacağı belirlenip referanduma sunulsa ne güzel olurdu!
ama yaptırmazlar efendim, yaptırmazlar.

ırk kavramı olmasa ne olurdu sorunsalı

rus, zenci, japon diye bir kavram olmazdı sanırsam :(

araba aldığını facebook ta belli etmenin yolları

10 dakikada bir yerini bildirmek bir alamettir sanırım;
Beşiktaş, ortaköy, maslak, bebek, kavacık, çamlıca, göztepe, kadıköy, altunizade...

11 mayıs 2011 beşiktaş ibb spor maçı

kesin bir şey var ki, futbolda şike soruşturmasını yürüten savcı ve hakimlerin izlemediği maç!

barcelona türkiye liginde olsa olabilecekler

serhat ulueren: messi, xabi ve iniesta'nın sezonu kapattığı puyol ve kaleci valdes'in önümüzdeki hafta düz koşulara başlayabileceği açıklandı. ne diyorsunuz sayın toroğlu?
erman toroğlu: şimdi serhatcığım futbol erkek oyunu ...[sessizlik]... heee neymiş orada duracan! öyle her şeyde hakeme bakmak olmaz, kaçak güreşmeyeceksin, sende künde etmeyi bileceksin.
ahmet çakar: erman abi araya giriyorum ama bunu şimdi söylemem lazım; bu messi denen kardeşimiz kendine bakmıyor, bakın eleştirmiyorum gerçekleri söylüyorum.
daha geçen bir gece kulübünde yanına almış genç bir kız kardeşimizi, basına poz veriyor, ben demiyorum görüntüler diyor, beraber izledik burada.

şafak sezer

kolpaçino'nun devam filminin çekimlerinde bir kavga sahnesinde karşısındaki figürana ana avrat düz giden bunun sonucunda kavga edip adamlarına figüranı dövdüren ve karakolluk olan kişiymiş, öyle duydum.
karaktersiz birine de benziyor açıkçası.

erkek doğduğuna şükretmeyen adam

ibne olabilir kanımca.

istanbul un trafik kuralları

kural.1:
istanbul dünyanın tamamından ayrı bir bölgedir ve kendi kurallarını kendi oluşturur.
bu kurallar asla değiştirilemez.

kural.3:
bu bölge içinde 20.000 km ve üstü mesafede araç kullanan herkes dünyanın herhangi bir yerinde -arap ülkelerinde bile- araç kullanmaya fazlasıyla yeterlidir.
100.000 km'yi aşanların hukuki yeterliliği şüphelidir.:)

kural.5:
araç içinde kesinlikle galete, çubuk kraker gibi dayanıklı yiyecek ve içecek malzemeleri bulundurulmalıdır, her an trafikte saatlerce mahsur kalabilirsiniz.

kural.11:
bir şerit bir araç için değildir, iki şeride üç araç çok rahat sığar, lütfen gereksiz işgal etmeyelim, safları sıkı tutalım.

kural.13:
takip mesafesi diye bir şey yoktur, unutun. aslolan araya başka araç sokmamaktır.

kural.15:
polis araçları yolun ortasında durup trafiği kısmen ya da tamamen kapatabilirler, bu onların alışkanlığıdır.
gülerek konuşup boş boş durmaları sizi aldatmasın önemli bir şey olabilir, laf etmeyin, sakın korna çalmayın, aceleniz olsa da bekleyin.

kural.30:
levye, haydar vb. malzemeleri bagajımızdan hatta mümkünse koltuğumuzun altından eksik etmemeliyiz, unutmayın istanbul trafiğinde potansiyel birer gladyatörsünüz.

kural.46:
yaya olarak kaldırımın üzerinde ve yola en az bir metre mesafede yürünmeli ya da durulmalıdır.
eğer araç yolunda bulunmak zorunda iseniz gözünüzü dört açınız, her üç saniyede bir arkanızı kontrol ediniz,
tek yön yolda bile ters yönden gelen araç size çarpabiliyor. [bizzat başıma geldi, ucuz yırttım]

istanbul a özgü yiyecekler

ekmek arası patates. (bkz: patso)

aslı patates ve sosistir, sadece patates içerenine 'sade patso' denir.

yaran yanlış okumalar

okunan: kaka* izmirlidir

doğrusu: kaka izmirliler

20 şubat 2011 beşiktaş fenerbahçe maçı

önümüzdeki hafta en az iki oyuncumuz cezalı duruma düşer, en az iki yıldızımızı da sakatlarlar, maç içinde de giren top filelere değmezse gol sayılmıyor zaten.
kısacası rahat olun fenerli kardeşlerim tam kadro da olursanız beşiktaşı yenersiniz, şampiyonluk yolunda başarılar.

baki mercimek

efendiliği ve farklı tarzıyla sevilen rahmetli vedat abinin* bir yorumu geldi aklıma;
''ben bunca yıl top oynadım, senelerdir de yorumculuk yapıyorum, çok topçu gördüm mükemmelini de kazmasını da
ama gördüğüm en kötü topçu erman toroğlu'ydu, gerçekten kazmaydı;
işte bu baki mercimek kardeşimiz alınmasın ama ondanda beter, kesinlikle futbolcu değil.''

tam olmasada aynı manaya gelen sözleri yaklaşık dört yıl önce bir canlı bağlantıda, biraz heyecanlı, biraz tereddütlü, biraz toparlamaya çabalayarak sarf ettiğini çok iyi hatırlıyorum, aklıma geldikçe hala gülerim,
hem toroğlu'na hem bakiye. *

müneccim boku yemiş yazarlar

malum şeyi* yiyerek gelecekten haber veren yazarlardır.

tez zamanda yaşamını yitirecek olan ünlüler

(bkz: müneccim boku yemiş yazarlar)