bugün

kadrosunda sadece 10 türk olmayan oyuncu barındabilecek.
(bkz: düz mantık insanı)
(bkz: şampiyon belli peki ya ikinci kim)
(bkz: türk takımlarına top-lu tecavüz)
(bkz: arabada 5 evde 15)
araya platiniyi sokarak başka liglere kaydırılırdı. gerçi su anda kendi liginin uzay takımı ama olsundur.
(bkz: bize her takım almeria)
messi alt üst seçeneği uygulanabilir mesela.
(bkz: tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak)
barca şampiyonluğunu ilan etmeden hemen önce beşiktaş'tan bir yönetici basın toplantısı düzenleyip buca maçında verilmeyen penaltıyı işaret ederek mhk'ye ateş püskürecektir.
sergen sürekli bok atıp dururdu.
beşiktaş 17'de 17 yapamazdı.*
bizde bu hakemler ve basın varken olmaz o iş en fazla 2hafta gider. hakemler maç başında messiye falan kırmız gösterip maçı eşitlemeye çalışır.

rıdvan dilmen: xavi iyi oyuncu ama bir alex değil.
ligimizde insan faktörü daha ön plandadır ve sertlik derecesi çok yüksektir. xavi iniesta messi 2 hafta oynar 3 ay sahada olmazlar.
hikmet karaman: gördünüz işte, bütün türkiye gördü be! messi kendini yere bırakıyor ama ne hikmetse fırat aydınus göremiyor. messi'nin sarı kartı var, 60. dakika daha, 2. sarıdan atılsa ne olacak? ayıp ya, vallahi billahi ayıp. barcelona zaten büyük takım, bizi de yenerler ama böyle şeylere ihtiyaçları yok. ayıp. biz kısıtlı imkanlarımızla bazı şeyleri başarmaya çalışıyoruz ama bu zihniyetle türk futbolu bir adım öteye gidemez, yemin ediyorum ayıp ya.
quaresma'ya yapılanlar göz önüne alınırsa; messi, villa, xavi, iniesta, pedro, puyol bacaklarını ellerine alıp ispanya'ya geri dönerlerdi.
teknik kadro ve futbolcular sinir hastası olurlar; bir süre sonra hakemlere çemkirmeye, türk futbolunun sertliğinden yakınmaya, 60'ların futbolu oynanıyor eleştrilerine başlarlardı.
bol bol tekme yiyip ,sakatlardan doğru düzdün kadro kuramaz,devre arasında b.a.m'ı transfer ederek,lige ayak uydurulardı.
çok da farklı birşey olmayacaktır.

herkes messi var diye "aman yarabbim bin tane gol atar", "popomuzu bile yalar", "pipisi çok güzel" gibi yorumlar yapıyor ama saçmalamayın lan, kendinize gelin. elin takımının şeyini neden yalıyorsunuz?

gayet beşiktaş, fenerbahçe, galatasaray, trabzonspor gibi takımlarımız da barcelona'yı duman edebilecek güçteler. beşiktaş'ın zamanında barcelona'ya 3 tane attığı güzelim maçımızı hatırlayın.

(bkz: yabancı takım aşığı yazarlar)
(bkz: kolpa olma sanatı)
messi sakatlandığında sevgilisiyle çok seviştiği için sakatlandığı söylenirdi. *
ismi barcelonaspor olurdu. muhtemelenömer üründülden gelecek olan eleştiri şu olurdu : barcelonada santrafor yok, arkası dönük oynayan forvet yok.

Edit: ekleme
serhat ulueren: messi, xabi ve iniesta'nın sezonu kapattığı puyol ve kaleci valdes'in önümüzdeki hafta düz koşulara başlayabileceği açıklandı. ne diyorsunuz sayın toroğlu?
erman toroğlu: şimdi serhatcığım futbol erkek oyunu ...[sessizlik]... heee neymiş orada duracan! öyle her şeyde hakeme bakmak olmaz, kaçak güreşmeyeceksin, sende künde etmeyi bileceksin.
ahmet çakar: erman abi araya giriyorum ama bunu şimdi söylemem lazım; bu messi denen kardeşimiz kendine bakmıyor, bakın eleştirmiyorum gerçekleri söylüyorum.
daha geçen bir gece kulübünde yanına almış genç bir kız kardeşimizi, basına poz veriyor, ben demiyorum görüntüler diyor, beraber izledik burada.
(bkz: ipne barcelona olamazsın şampiyon)

bütün maçlarda her takımın taraftarları bu sloganı atar.

tabii rüştü faktörünün de devreye girmesi lazım. o da çok önemli. türkün gücü motivasyondadır. *
6 yabancı meselesi yüzünden sahaya ömer çatkıç, gökçek vederson-pique-egemen-dani alves, iniesta-xavi-murat ceylan-messi, pedro- ali güzeldal on biri ile çıkacaktır.
bi bok yapamazlar korkmayın, 10 tane yabancı seçip gelsinler, bizim kazmalar onların 3ünü antrenmanda sakatlar, 3ü de sahada kurban gider kasaplara, 2si hakemler tarafından sinir krizine sokulur psikolojileri bozulur, kalan 2si de bunları görür kaçar. bir daha da bu olanların ünüyle transfer yapamazlar. dağılın.
yabancı kontenjanı sıkıntısının artık doruk noktaya ulaşacağı durumdur. hayır sıkıntı hangi oyuncuların takımdan gönderileceği değil o takıma hangi yerli oyuncuların alınacağıdır. son çare olarak bazı oyuncuları Türk vatandaşı statüsüne geçirme fikrinin ortaya çıkması muhtemeldir. sonuç olarak Xavi arınç, iniesta erdoğan, messi gül gibi durumlar ortaya çıkarsa şaşırılmamalıdır.