1. 1.
  sentenced hüzündür sentenced aşktır sentenced ayrılıktır sentenced umuttur sentenced herşeydir ville laihiala nın sesi başka kaç grupta vardır böyle hırıltılı ve duygulu ses nerde vardır insanı içine çekip depresyona sokacak kadar iyi müzik yapan kaç grup vardır sorarım size sentenced ı dinlemeyenler ne kadar büyük bi eksiklik olduğunu dinleyince anlayacaklardır...
  22 ... six feet dive
 2. 2.
  (bkz: ever frost)
  1 -1 ... hendrix
 3. 3.
  ilk kurulduğu yıllarda death metal yapan, daha sonra dünyanın en mükemmel sesli vokalisti ville laihialanın gruba katılmasıyla melankolik metal yapmaya başlayan efsane grup.
  geçtiğimiz ilkbaharda son albümleri the funeral albumu yayınlayıp ardından dağılarak iyi bok yemişlerdir.
  4 -1 ... tequila cup
 4. 4.
  "the cold white light" albümü ve albümdeki şarkılar arasında "cross my hearthand hope the die" ile "excise me while i kill myself" şarkıları dinlenmeye değer grup. taklitçi- özenti bir grup değil, sözler, melodiler, ses gayet başarılı. dinlenebilirliği çok yüksek.
  2 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  muzikleri bir harikadır fakat albumler gelip gectikce rifflerinin ve davul ritimlerinin pek bir farkı olmadıgı acıkca gorulur gene de pek severim finli abileri...
  3 ... dave mustaine
 6. 6.
  death metal yaparak muzige baslayan, sonradan melodiklesen ve vokalisti degisen, dagilma sebeplerini ise surekli olumden ve ihtihardan bahsediyoruz ama biz intihar etmiyoruz bu yuzden muzigimizin gercekciligi dusuyor olarak aciklamislardir. ilginc tabi.
  4 ... a fine day to exit
 7. 7.
  black,death,gothic,doom metal ne ararsanız bulabileceğiniz bir grup.
  noose
  broken
  no one there
  end of road
  2 -1 ... aylak adam
 8. 8.
  yuzyilin en iyi albumlerinden biri olan crimsondan sonra bile buna guvenerek kalite dusurmeyen finli grup. boyle parlak muzisyenlere her daim bir seyler batar ve dagilirlar (bkz: gnr)..teenage rock elestirileri bile yapildi bu gruba ama en iyi cevabi sarkilariyla verdiler.dagilmadan once bir kez bile izlemek nasip olmadi ya ona uzulurum..
  3 ... glosoli
 9. 9.
  The Funeral Album ile giden grup.
  1 ... cutcut
 10. 10.
  house of the rising sun'ı en iyi coverlayan gruptur.
  ... goddar