bugün

bir antidepresandır kendileri. normal bir kişi uyku hapı olarak aldığında 1 saatte gebertip, kişinin saatlerce uyumasına sebep olabileceği söyleniyor (doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaz).
kişisel fikrim, bu sabaha kadar pek o kadar abartı bir uykuya neden olmadığı idi, ancak bugün kardiyoloji stajından kalmama neden olarak kendini bana ispatlamıştır. Daha açık konuşmak gerekirse sınav akşamı almayın!
30 mg'lık bir antidepresan ve anksyete bozukluğu gidericidir. çok sağlam bir ilaçtır. ama unutmamak gerekir ki her ilaç her bünyede aynı etkiyi yaratmaz. günde 15 ila 45 mg arasında kullanılabilir. tedaviye 2-4 hafta içinde cevap alınamassa kesilmelidir. bir de yan etki olarak bünyeniz güçlüyse sizi uyutamayabilir. uyutsa da erken uyanabilirsiniz. oldukça fazla cesaret verir, intiharı bile düşünmeye cesaret edebilirsiniz. tavsiyem bunun yerine daha kaliteli bir ilaç olan zyprexa kullanılmalıdır.
Uyutan uyutan ve beyni titreten ilaç. laroxyl'in bile fayda etmediği bünyemde aldığım andan itibaren sersemletip yatağa gömdüren 12 saat uyuyup uyandıktan sonra zombi gibi gezdiren 1 saat sonra tekrar uyutan ilaç.

Yine de 2-3 haptan fazla kullanmamak lazım. Sonra en ufak bir seste insanın algısı kayabiliyor
ilaç alındıktan 30-60 dk sonra etkisini gösterir. acıktığınızı ve uyumak istediğinizi hissedersiniz. alındıktan sonra araç kullanılmamalıdır. ciddi anlamda konsantre kaybı yapar.
insanda bir bitkinlik hali yaratan ilaçtır.siz uyumamak icin direnseniz bile en sonunda galip gelir.diğer anti depresan lara göre daha uysal bir ilaçtır.*aksam alınması daha iyidir.sabah alınınca *derslerde uyumanıza sebep verir.bugün biyoloji dersinde sızarak bunu ispatladım.*ayrıca insanı anormal bir biçimde acıktırır.

Edit : ikinci kez sızmama neden olan ilaç.*
asabiyet ilacı. ilk günler yan etkisi olarak ölü gibi uyutsada bir süre kullanıldıktan sonra uyku etkisi ortadan kalkmaktadır. orta kilolu birini obez yapacak kadar iştah açar. kontrol etmezsen şişman olursun. profesör yapmaz diye inat etsede aldıktan 20 dakika sonra inanılmaz derecede bacaklarımda karıncalanma,huysuzluk ve kasılma yapmıştır.
Sürekli uyutur ve tokluk hissini yok eder kendisi bana 17 kilo aldırmıştır şizzofren olmya bile razı olacağım asla kullanmayacağım ilaç.
uykusuzluk sorunu yüzünden zamnaında doktorun reçeteye yazdığı ilaç. doktor bir tane al dedi 1 saat sonra nasıl uyunurmuş gör dedi. yok göremezsen gene ben burdayım dedi ertesi gün o muayehaneye gelmeden ben kapısında bekliyordum *
iki ayın sonunda beni patates çuvalına çevirmeyi başarmış ilaç. çuval diyorum çünkü iki ay boyunca yemek yemek ve uyumaktan başka bir şey düşünmez oldum. saat dokuz gibi yatağa koştum, akşamları asla dışarı çıkmadım, işte fırsat yakaladıkça uyudum, dişlerimi fırçalamadım, yatarken makyajımı temizlemedim, midem çöp kovasıymış gibi alakasız yiyecekleri birbiri ardına yuvarladım (çorba, üstüne çikolata, ardından makarna, sonra meyve, sonra lahmacun, sonra dondurma gibi). yüzü gözü şiş, suratı asık, bıngıl bıngıl ortalıkta dolaşan bir canavara dönüştüm. sözüm ona bu ilacı almadan önce major depresyon tanısı koymuştu çok bilmiş psikiyatrist. azıcık itiraz etsem sen hastasın diye susturuyordu kendisi. dışardan görüldüğü kadar kolay olmadığını, tedavinin sabır gerektiren uzun ve zorlu bir süreç olduğunu sürekli telkin etti ve bol keseden remeronları reçeteye yazdı. hatta kendisine eşantiyon olarak verilen remeronları da bana hediye etti. iki ayın sonunda kafama sanki saksı düşmüş gibi kendime geldim ve ilacı kullanmayı aniden bıraktım. doktora da gitmedim üstelik. biliyorum yaptığım yanlıştı ama böyle pis bir hayat yaşamak da bana göre değildi. ilacı seneler var ki kullanmıyorum. aksine gayet de iyiyim. ama leş bi hayat yaşarak nasıl depresyondan kurtulunur hala merak ediyorum doğrusu.
sürekli kullanımında insana beyin amcıklaması geçirten bir antidepresandır.
dünyanın en bi' güzel icatlarından. yarım şise viski kadar tesirli.
bende uyku yapmayan ilaç.ayrica yan etkisi kemik iligi depresyonudur.özetle vücut bi süre sonra bu ilaca bagli olarak kan yapamaz.
ilaç gibi ilaçtır.
içildikten sonra yarım saat içerisinde kişiyi uyku moduna geçiren ve en düşük ihtimal 10 saat aralıksız uyutan ilaç. ertesi gün de mal gibi dolanılmasına sebep olur. ancak huzurlu bir uyku için, en azından yatakta kıvranmayı engelleyerek, zemin hazırlar. ve ertesi güne bütün kaygılarınızdan uzaklaşmış, belki daha hissiz ama daha sakin biri olarak gözlerinizi açarsınız. eğer düşünmekten yorulmuş bir beyne sahipseniz mala bağlamak için birebir!
Şu sıralar kilo almak için psikiyatrist arkadaşımın şiddetle tavsiye ettiği ilaç. Antidepresandır. Uyku bozukluklarında sıklıkla kullanılır. Yan etkisi dengesiz iştah açmasıdır. Ama yağ depolarını uyardığını unutmamak lazım. Yani ne yerseniz yağ oluyor. iki ayda 17 kilo aldırabilen ilaçtır. Doktor tavsiye etmeden kullanmamak gerekir.
yarrak gibi ilaç:
uyku getirmemektedir, bayıltmaktadır. hissettiğiniz şey uyku değildir o an, tarifi imkansız. bütün vücut koordinasyonunuz bozulur, beyninizden düşünce geçmemeye başlar. düşünebildiğiniz tek şey yatmaktır. ve yatınca da hemen uyutmaz. bir süre sarhoşluktan daha farklı o halde düşünceleri turlarsınız, sonrası her zamankinden farklı rüyalar. gerçekten acayip rüyalar gördürüyor.
yeme bozukluğu olan kişilere kesinlikle tavsiye edilir.Harika iştah açıyor ölü gibi uyutuyor.Başka bir yan etkisi yok.Ancak zor bırakılıyr bir anda bırakıldığında sevgiliniz sizi terketmiş gibi olursunuz azaltarak bırakılmalı.
Bu ve türevleri ilaçların yarım yarım başlanıp tam şeklinde yutulması, bırakmaya yakın tekrar yarım drajeye düşüp kesilmesi gerekir.(sağlıkçı bir arkadaştan alıntı)
Başlayalı birkaç gün oldu, her zamanki uyuduğum saatleri sadece birkaç saat uzattı. Biraz da iştah açtı, başka bir numarası yok.
Hala istemediğim düşüncelerin esiriyim...
sabahları ne kadar erken kalksam da, ne kadar yorgun olsam da geceleri uyuyamayan şahsıma doktor tarafından verilen ilaç. 1 saat önce içtim bir uyku belirtisi yok... yada ben uyumayı unuttum, yada henüz etkisini hissedemedim.

Edit: gectigimiz gece yukaridaki entryi yazdiktan yarim saat sonra muthis derecede uykumu getirerek yataga nasil gittigimi hatirlayamamama sebep veren ilac olmustur. Suan bile muthis derecede uykum var. Ceset gibi yapiyor adami. Yani gunduzleri yapilacak onemli isleri olanlarin kullanmasi pek mantikli durmuyor.

Not: ilaci yarim icmistim. Ayrica insan kafasini toplayamiyor. Yukarida yazdigim ''hatirlamak'' fiilin sonuna kac tane ''ma'' koyucam onu dusunuyorum bir saattir. Umarim dogrudur.
iştahı açtığı iddia edilen hap*.

kendimde iştah artması görmedim. ama görmedim değil bildiğin görememişim. hayatım boyunca 75 kg üzerine çıkmayan ben 81 kilo olmuşum*. bugün tartıldım ve şoka girdim. sonra bir oturdum düşündüm ben nasıl bu kadar kilo aldım diye, sonra farkına vardım ki ben sürekli tatlı yer oldum, hayvan gibi çekirdek çıtlatır oldum. ilaçtan önce yoktu bunlar. bildiğin şiştim...

uyutma konusuna gelirsek ilk zamanlar bayılma derecesinde uyutuyor ama zamanla o etkisi kayboluyor ama yinede güzel bir şekilde uyutuyor. sabah insanı mala çevirme olayıda zamanla geçiyor sanki hiç uyku hapı içmemiş gibi güzel bir şekilde uyanıyorsunuz.

not: kafanıza göre almayınız, doktor tavsiye etmediği sürece asla kullanmayınız, her bünye farklı tepki verebilir.
serotonin fonksiyonlarını düzenleyen antidepresan denilsede aslında antideresan destekleyici ilaçtır.kilo kaybı strese bağlı mide fesatı geçirme saman nezlesi gibi sendromları ortadan birgünde kaldıran ilacçıktır.
uyutmaz bu ilaç bayıltır ve uyandığınızda pardon ayıldığınızda bütün gün boyunca zombi gibi ortalarda şuursuz ve duygusuzca dolaşmanıza neden olan ilaç. bende iştah falan açmadı ama kemik ağrısı yapması nedeniyle sanırım kullanamayacağım. kullananlarada helal olsun diyorum. öğrenci ve konsantrasyon gerektiren işlerde çalışanların kullanmasını pek tavsiye etmiyorum.
6-7 aydır doktor tavsiyesi ile kullanıyorum. Hiç bir boka yaramadı. Kafa yine benim kafa değil sanki. Yerde miyim gökte miyim bilmiyorum . Ne uyku ne bişey. Geceleri cin gibiyim. Şkayetlerim geçmedi anlayacağınız. Sadece kilo aldırıyor. Sürekli karnım aç. doyma hissini yok ettiğine inanıyorum, yoksa insan her gün bir tepsi şekerpare yemez. bu da sizi bir müddet sonra dombili yapar. Şimdilerde bırakma dönemindeyim. Yarım içiyordum çeyreğe düşürdüm. Kafanıza göre sakın bırakmayın.
sevdiğim kız ayrılmadan bana vermişti ilacının kutusunu. sonra ayrıldık. sonra bende kaldı bu yarısı kullanılmış antidepresan kutusu. üç yıl oldu. halen taşırım çantamda. sevgim gibi.