bugün

entry'ler (117)

aşk sevmeyen kız

Aşkı sevmez hale gelmiş, o duyguya inancını yitirmiş kızdır.

Hoş bence öyle bir duygu zaten yok. Sevginin ilk 2-3senesi böyle tanımlanmış, biz de yemişiz...

squat

Günde 15 tekrar,
Hergün 5er arttır,
Günde 150 ye ulaşıncaya kadar devam et.
(bkz: Taş gibi popoya sahip kız)

sevmek vs sevilmek

Sevilmekten yanayım. Sevmenin ucu bucağı yok. 3sene ömrü var beklentisiz sevginin. O süre dolunca tükenir içindeki, yavaş yavaş eritir seni. Bitmez, ama her gün farklı bir sebeple yaralar. Eğer sevmeyi bir kez tatmissan, o zulmü bir kez cekmissen sevilmenin tadı bi başka gelir. Umarım öyle olur... (bkz: sevdiği kadar sevilmemek)

tehlikeli kadınlar

Kesinlikle zeki olan kadınlardır. Önce duygularını kontrol ederler, sonra heriflerini...

yapmak isteyip yapılamayanlar

Hayatta sahip olduklarımızla yetinemeyip fazlasını istedigimiz şeylerdir. (bkz: Mutlu olmak)

friedrich wilhelm nietzsche

"Sanki tüm hayatım boyunca, yanlış melodiyle dans etmiş gibiyim. " sözü ile birçogumuzu yakalamış filozof.

yalnızlığınızı bir cümleyle anlatın

"Kalkmışken bana bi su getirir misin?" Gibi isteklerde bulunamamak.

cenk tosun

Isveç'e ikinci golü atmış futbolcu.

fatih terim e iyi teknik direktör demek

Doğru olan bir tanımlamadır. Lakin iyi olmasa milli takım şuan ki performansı sergileyemezdi. Yahut galatasaray'a okdr şampiyonluğu yaşatamazdı. Ruhunu veriyor adam takıma, ki biz Türklere de bu gerek.

fatih terim farkı

(bkz: 24 mart 2016 Türkiye isveç macı)

Gerçekten "fatih terim farkı" bu olsa gerek. Bu adam işini biliyor.

isveç milli marşı

Isveç milletinin sallana sallana söylediği ruhsuz marştır. (bkz: 24 mart 2016 Türkiye ısveç maçı)

24 mart 2016 türkiye isveç maçı

Şimdi tek yürek Türkiye!
Hazırlık maçı olması ile çoğunluğun ilgilenmedigi, stadın dört bir yanını dolduran Türkler ile daha başlamadan coşkusunu hissettiğim, dünya kupası grup elemesi maçlarından biri.

yavuz bülent bakiler

Başucu şairi. Kim ne derse desin Efsanelerden biridir benim için.

Sözde, senden kaçıyorum dolu dizgin atlarla..
Bazen sessiz sedasız ipekten kanatlarla..

Ama sen hep bin yıllık bilenmiş inatlarla..
Karşıma çıkıyorsun en serin imbatlarla..

Adını yazıyorsun bulduğun fırsatlarla..
Yüreğimin başına noktalarla.. Hatlarla..

Başbaşa kalıyorum sonunda heyhatlarla..
Sözde, senden kaçıyorum doludizgin atlarla.

Ne olur bir gün beni kapında olsun dinle..
Öldür bendeki beni..
Sonra dirilt kendinle!

Çarpsan karasevdayı en azından yüzbinle..
Nasıl bağlandığımı anlarsın kemendinle..
Kaç defa çıkıp gittim buralardan yeminle..
Ama her defasında geri döndüm SENiNLE..

Hangi düğüm çözülür.. Nazla.. Sitemle.. Kinle..
Ne olur bir gün beni, kapında olsun dinle..

Şaşırdım kaldım işte, bilmem ki n'emsin..?
Bazen kızkardeşimsin.. Bazen öpöz annemsin..
Sultanımsın susunca, konuşunca kölemsin..
Eksilmeyen çilemsin..
Orada ufuk çizgim, burda yanım yöremsin..
Beni ruh gibi saran sonsuzluk dairemsin..

Çâresizim.. Çâremsin..

Şaşırdım kaldım işte bilmem ki neyimsin...

sigarayı bırakma taktiği

(bkz: allen carr yöntemiyle sigarayı bırakmak)

sözlük yazarlarının favori hayvanları

(bkz: maymun)

her entry nin sonuna evet yazmak

(bkz: sebebi neydi ki)

30 yaş üstü yazarlar silinmelidir

Tepki almayı, eksilenmeyi alışkanlık haline getirmiş, nerden prim yaparım derdindeki yazarın beyanı. 20 yaş altına yol verin derim.

sinirlenince ağlamak

%90; kişinin suçlu durumdayken, suç bastırmak için yaptığı eylemdir. birşeye üzülüp de ağlarsın tamam da sinirliyken ağlamak çaresizliğin göstergesidir...

yuksek onur belgesi

Ortalama 4 üzerinden 3.50 olunca bazı gösteriş meraklısı okullar veya bölümler tarafından verilen belgedir.

Hatta bazı okullar işı abartir, Tören duzenlerler. O tören süreci de şöyle seyreder: öncelikle bölüm de yada fakülte de not ortalamalarinin da bulunduğu, belgeyi almaya hak kazananları listelerler, ortalamalar biraz şişirtilmistir. Soylersiniz "ne önemi var" derler.

Törenden 2 saat önce konferans salonunda toplanilir ve prova yapılır. Herkesin neden beyaz gömlek siyah pantolon giymedigini sorgulayan dekan ateş püskürür bu başarılı öğrencilere...
prova esnasında konuşmasıni o an okumayacagini ama "fakultemiz ogrencilerinin %33.9 u onur ve yüksek onur belgelerini almaya hak kazanmıştır, bu büyük bir başarıdır dediğimde ayağa kalkıp alkislayacaksiniz burayı sakın atlamayın" der. ortalamaların neden şişirtilmis olduğunu da o an anlamış bulunmaktayız lakin bu gösteriş niye sayın Dekanım.

uçak fobisi

Yükseklik korkusu ile Daha önce hiç binmemiş olmanın verdiği tedirginlik bir araya gelince oluşan fobidir.

Üstüne gidilmemesi gerektiğine inanıyorum.

Çevremde bu fobisini yenmeye çalışan biri uçağa binince inesiye kadar benim ömrümden ömür gidiyor adeta. Kalp krizi ve ataklar sıkça karsılaştıgimiz bir durum malesef.