bugün

"Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma."
muhammet. (peygamber)
insanı tam kalbinden yaralayan bir duygu fırtınasıdır.
böyle bir durumda karşındaki kişiye söyleyebileceğin tek söz (bkz: sen yine seni sev) olucaktır.
aşk sınır tanımaz seninki ondan biraz fazlaysa eğer yapılabilicek bir şey yoktur ateş bacayı sarmıştır.kor alevlerin ardında yanmaya mahkumsundur artık.
derinden yaralayan durumdur.
Çok sevdiğin kişiyi sorgularsın arada. Ulaştığın sonuç olumsuz olsa bile, "yok yok, o da beni çok seviyor" dersin. Ama bir hareketi bu acı gerçeği yüzüne tokat gibi vurur. Işte insan o zaman tükenir.
insanın kalbini acıtandır hayatta en çok sevdiğin değer verdiğin seni senin onu sevdiğin kadar sevmez hatta aldatır.can acıtır.
olağandır. Bazen aşık , bazen maşuk olmayı bilmelidir insan ki yaşadığı ilişkiden tad alsın.
(bkz: herkes yerini bilecek)
sorsan herkesin başına gelmiştir ama herkesin başına gelmiş olması imkan dahilinde değildir. birinden biri daha çok sever illa ki.
(bkz: sevgi neydi)
Litre hesabıyla sevmemek gerek belki de hani olduğu gibi sevmek gerek. Eksiğiyle fazlasıyla.
sevmesine bir miktar belirleyip bir de bunun üstüne ikinci bir hata yaparak kıyaslama yoluna gitmek belki de sevgi değil başka bir şeydir. aslında tam da karşılığını almaktır belki de.
Lanet olsundur. Saat 4 oldu sıçtın uykumun içine.
ağlama, unut dibine kadar.
sevdiğin kadar sevilirsin sözünün yanlış olduğunu kanıtlayan durumdur.
sevmek mi sevilmek mi derler fuzuli ye,
hangisi daha güzeldir?

"sevmek" der fuzuli "sevildiğinden asla emin olamazsın çünkü"...

yani sevin beyler.
sevildiğinizden emin olamazsınız ama sevdiğinizden eminseniz bu yetiyo zaten.
Olur öyle şeyler çok takmamamk lazım madem sevilmiyorsun sevdiğin kadar seni bi okadar sevecek baska kişi çıkar karşına arkadaş olarak ta hem sevgili olarak ta.

Ehe söylemesi ne kadar kolay, yapması da bi okadar zor.....
Adamı seversin,
seni hiçe sayar çocuksundur alttan alır yine seversin,
Bitirmeye cesareti olmadığı için seni üzer yine seversin.

Ama gün gelir "yalvarıyorum, barışalım." Diye ağlar.

Bırakın ağlasın köpek.
Varsın benim onu sevdiğim kadar sevmesin, razıyım ben. Ama sevsin abi, azıcıkta olsa sevsin be, böyle başını omzuma yasladığında o da birşeyler hissetsin, azıcık hissetsin tamam ama hissetsin lan işte, gözlerine baktığım zaman kalbim duruyo lan, tamam onun kalbi durmasın, kıyamam ben ona zaten, ama birazcık sevsin lan.
şarkıda dediği gibi;

sevil de sevme
ağlama ağlat
yoksa zehrolur
bu tatlı hayat.
genellikle çok daha duygusal olan insanların yaşadığı durumdur...

ben de çok duygusalım ve çözümü şu şekilde buldum.. benim kalbim başka onun ki başka ve ben ne kadar çok seversem seveyim beklentiye girmemeliyim.. beni seviyor olması önemli miktarı değil.. beni daha az seviyorsun diyerek onun başının etini yemem ikimize de birşey kazandırmayacak.. rahat ol ve sen sadece sev....
Bir turlu ayari tuturamazsiniz.

Ya siz cok seversiniz, o sevmez.
Ya siz sevmezsiniz, o cok sever...
uydurma hadislerden biridir.
inanmayın.
su an dunledigim gibi ask ile aci ile buyuyorum dedirtir.
Bu duyguyu yaşamamak için kararında sevmek en güzelidir.. insanlar, siz onlara her ne kadar dünyanın en kıymetli insanıymış gözüyle baksanız da çiğ süt emmişlerdir.....
benim çok sevdiğim beni çok sevmiyor, beni çok seveni ben çok sevmiyorum.

kimseye kendinizi zorla sevdiremezsiniz
kimse karşındaki kişinin kendini sevdiğinden tam olarak emin olamaz. kendi sevginden eminsindir. belki de önemli olan budur.
bir sevmenin iki ucunda hiç bir zaman denge yoktur, mutlaka biri diğerinden çok sever ve daha çok seven hep daha fazla incinir. status quo su olmayan bir alışveriştir.