bugün

entry'ler (33)

kadınları itici gösteren detaylar

Ruju bilerek taşırılmış, bi tuhaf pörtletilmiş dudaklar.

Etkilenen varsa yazık.

anın görüntüsü

görsel
Teyze olayım derken bakıcı olmak mode on.

iq düşürme teknikleri

(bkz: aşık olmak)

Daha iyi bi teknik bilmem, tatmadım, gözlemlemedim.

bir daha kimseyi onu sevdiğim gibi sevemem hissi

ilk kez birini sevdiğinde ayrılık zamanı başa gelen histir. Acemiliktir. Sonra bi daha sevilir, belki bi daha.. sonra belki yine... “seviliyormuş be” denir.
Bi seferindeyse başa gelenin aşkla harmanlanmış bi sevgi olduğu anlaşılır. Ayrılık zamanı geldiğinde his yine ilkindeki gibidir, “bi daha kimseyi onu sevdiğim gibi sevemem”.
Ama bu sefer ilkindeki gibi duygu acemiliğinden değil de, kendini tanımaktan gelen bi histir.
Doğrudur da valla, bi daha kimse onun gibi sevilmez. Yerini yeni bi hisse bırakır, daha korkunçtur, o dA tam olarak şu:
“Bi daha hiç sevemiycem galiba”

turkluk soyda midir bilincte midir

Soydadır. Bilinçle desteklenir.

ülkücü kız kürt erkeği ilişkisi

“Yazdıysa bozsun” dedirten ilişkidir.

Alp Eren’lerimiz, kürşad’larımız kalmadı Da ele mi kaldık.

mübariz ibrahimov

“Bütün Türkler bir gün ansızın delirecek, işte o zaman tanrı Türk’ü değil sizi korusun” sözlerini hafızamda canlandıran yiğit yürekli şehit uzman çavuş.
Mekanı uçmağ olsun.

tuvalet kağıdı

bikaç sene önce kyk’da çaldırdığımda hayretlere düştüğüm eşyadır kendisi. Bi insan bunu neden çalar ya diyordum, fiyatlara bakınca ileri görüşlülükmüş, helal. Saklasaymış bugünlere yatırım olurmuş.

aileniz mi vatanınız mı

Tereddüt etmeden “Vatan” diyene yuva da olunur aile de. Saygılar.

türkiye nin en güzel kadını

(bkz: aslıhan gürbüz)
Güzellik abidesi, tam bir Türk kadını.

bir tatlı olsaydın ne olurdun

Ekmek kadayıfı. Şöyle kaymaklı.

türk milletinin hastalıklı huyları

Elalem için yaşamaları başı çeker.

özgüven sahibi olmak için gerekenler

Kusursuz insan diye bir şeyin olmadığını idrak etmek.

öğrenci evinde en çok yenilen yemek

Menemen, patatesli yumurta, biberli yumurta, domatesli yumurta, soğanlı yumurta, yumurtalı makarna.

Yumurta.

iyiyim ben

Bir adet taze sarhoş cümlesi. iyidir, kendindedir, siz abartıyorsunuzdur. Bi çeşit “üstüme gelmeyin” uyarısıdır. Böyle beş parmak açık şekilde el uzatılır söylerken.

eşim olacak kişi ne yapıyor şu anda acaba

“Bunu bi kez olsun düşünmeyen olmamıştır” dediğim ve yanılmadığım konu. Genel olarak pek iç açıcı şeyler gelmez akla.

her şeyin kötü gittiği dönem

Her insanın hayatta bir şekilde içinde bulunduğu dönem.
Süreçte değil, sürecin sonunda ruhunuzdaki gücü görürsünüz.

seni kimler aldı

Sezen Aksu’nun insanın içini acıtan parçalarından biri, belki de en çok acıtanıdır.

“Geceler mi uzadı, bu karanlık ne
Gönlümün bayramları şenliği söndü
Seni kimler aldı, kimler öpüyor seni
Dudağında dilinde ellerin izi var”

elektriklerin gelmesi

Sanılanın aksine sevindirmeyen durumdur. Radyasyonun dönüşüyle O mahalledeki sessizlik huzur bir anda kaybolur, ufak bi basınç oluşur sanki vücuda beyne elektriğin gelmesiyle birlikte. Bunu farkeden yalnızca ben olamam.

cennet annelerin ayaklarının altındadır

Basit görünen, ancak ağırlığı zamanla anlaşılan hadis.
3 çocuklu ablama baktığımda çok net gördüm bunu. Karnında taşı, dünyaya getir, emzir, uykusuz kal, altını temizle, karnını doyur, oyna, ilgilen, giydir, yıka, uyut, eğit. Eğit. Eğit. Her yaşta her dönemde eğit. Adam et, efendi et, hanım kız et. Evet eğit. En zor kısmı da bu ya zaten. Ve tüm bunları yaparken kendi keyfinden, kendi uykundan, kendi zevklerinden, kendi hayatından çalıp ver her birine. Cennet asla ucuz ya da kolay olamazdı zaten.