bugün

nasılsın sorusunun otamatik cevabı gibidir iyiyim demek. kötüyüm deyip anlatmaya başlayaaz insan genelde... içiniz kan ağlar ama "iyiyim ben" dersiniz.
mahalle maçları soru versiyonu
(bkz: bişey var mı)
insanın en iyi söylediği yalandır. Kötüde olsan iyiyim dersin ya..
peşinden gerçekten mi dogru mu söylüyorsun gibi cümlelerin söyleneği sözdür. iyi olmasanız bile iyiyim demek adetten olmuştur ya işte neylersiniz. emre aydın'ın son defa şarkısında geçen o mükemmel sözlerlede bazen tarif eder insan kendini zaman zaman.

iyiyim ben
hep aynı şeyler işte
uyku hapları
yalan dolan gülümsemeler

iyiyim ben
hem sen tanırsın beni
ne yapsam ne söylesem
o geç kalmışlık hissi.
alice in wonderland'de johnny depp'in sık sık kullandığı, bitmek bilmeyen bir cümleye eklenen bakışlarla şahane bir hal alan replik. ölünesi.
iyi olunmadığı için verilen cevaptır.
çok sinirlendiğin anda ya da kötü bişey olduğunda iyimisin sorusuna verilen cevap.yalannnn adamın tipinden belli iyi olmadığı.
gerçekten yürekten gele gele söylemek istediğim kelime ama iyi değilim.açıklama yapmamak için kullanılan geçiştirme cümlesi ''iyiyim ben'' sen nasılsın? gibi.
hayatımın en boktan döneminde en çok kurduğum cümle.
insanın iyi olmadığı ve özellikel sinirli olduğu zamanlar nasılsın sorusuna verdiği cevaptır.
görsel
Hıhım iyiyim.

Kendine bile yalan söylemektir.
bir yalan cümlesidir.

bilinç altında olanlar : birine açıklamaya gerek yok. ben iyiyim diyim sizde peki diyin, ben yine içimde yaşayayım siz mutlu bilin. lan bulaşmayında ne olursa olsun be.
Bok iyiyim diye içten içe bağıran cümle.

iyiyim ben şimdi siktirip gidebilirsin.
En çok soyledigim yalanlarimdan bir tanesi olmakla birlikte; bazen de iyi gelir, iyileştirir.
Hep aynı şeyler işte
Uyku hapları
Yalan dolan gülümsemeler

iyiyim ben
Hem sen tanırsın beni
Ne yapsam ne söylesem
O geç kalmışlık hissi.
Klişeleşmiş bir yalan cümlesidir.
Bir adet taze sarhoş cümlesi. iyidir, kendindedir, siz abartıyorsunuzdur. Bi çeşit “üstüme gelmeyin” uyarısıdır. Böyle beş parmak açık şekilde el uzatılır söylerken.