bugün

bir hadisi şeriftir. anneler gününü daha da anlamlı hale getiren bir hadisi şeriftir.
Teyze de anne yarısı olduğuna göre...
Yarım falan ama ben de en az bir anne kadar kutsal bi insanım.

Hadsizler. Gördüğüm muameleye bakın. Alayınıza pü.
Senin bi ayağının altında sadece. Öbür ayağın çukurda daha *
çok güzel bir sözdür.
zayıf ravi zinciri sebebiyle kimi alimler tarafından zayıf, kimisi tarafından münker ve hatta hasen olmayan olarak nitelendirilen hadislerden biridir.
bu kadar popüler olmasının sebebi ise muhtemelen genel islam anlayışında ikinci sınıf olarak görülen kadınları okşaması sebebiyle bir denge aracı gibi kullanılması...
islamın geldiği dönemde araplar kadın çocukları gömüyordu. gömmek. hani islamın o toplumda kadına getirdiği ayrıcalıkları 18 yüzyıl feminizm hareketi getirmemiştir.

21 yüzyıldan 7. yy ı yorumsamaya çalışıyorsunuz. cehalet akıyor yorumlarda.

inanç veya inançsızlık bağlamında da demiyorum. hz. muhammed velev ki bir sahte peygamber, vs... vs.. olsun. getirdiği yenilikler gene de çağından çok çok üstün.
bilimsel bir gerçektir.
Bu gavurlara da geçerli mi?
Basit görünen, ancak ağırlığı zamanla anlaşılan hadis.
3 çocuklu ablama baktığımda çok net gördüm bunu. Karnında taşı, dünyaya getir, emzir, uykusuz kal, altını temizle, karnını doyur, oyna, ilgilen, giydir, yıka, uyut, eğit. Eğit. Eğit. Her yaşta her dönemde eğit. Adam et, efendi et, hanım kız et. Evet eğit. En zor kısmı da bu ya zaten. Ve tüm bunları yaparken kendi keyfinden, kendi uykundan, kendi zevklerinden, kendi hayatından çalıp ver her birine. Cennet asla ucuz ya da kolay olamazdı zaten.
Çok doğru bulduğum sözdür. Bu söze layık annelerin artması ümidiyle.
ancak huriler ve gılmanlar babalar için.
tuhaf bir çelişki.
Baktım yok öyle bir şey.
Hangi kadın yalakası Meriç söyledi bunu?
şunu unutmayalım ki sadece doğurmakla anne olunmaz önemli olan şevkatle bakmaktır.
Güzel bir hadis.
Fakat Arabanın arka koltuğuna gelen kızlardan bahsetmiyor.
Biyolojik anneyi kastetmediğine eminim. Bazıları kendine pay çıkarmasın hiç.