bugün

sevdiği entry'ler

şener üşümezsoy

elazığ depremini 1 ay önceden tahmin eden profesör.

naci görür den bir tık daha iyi olduğunu düşünüyorum.

bugüne kadar ne dediyse doğru çıktı.

islam da zorlama yoktur demek külliyen yalan

Hiç öyle "Gerçek islam bu değil" diye afra tafra yapmayın tatlısu Müslümanları, Halil Konakçı şerefsizi doğruyu söylemiş. islam'da bal gibi de zorlama vardır. işte gerçek Müslüman dediğin böyle olur. Adam, ayetleri ve hadisleri hiç kıvırmıyor bile, direkt olduğu gibi söylüyor. Tebrikler Hocaefendi...

suriyeli ümmetin marketten prezervatif yağmalaması

Ne Şanın şekeri ne de Arabın yüzü...
Bozkurttan deve olmaz, Arap dini Türk'e uymaz...

siyasal islam

kendisi ile islamı özdeşleştiren anlayıştır. insanları müslümanlaştırmaz. ya atesit-deist ya da münafık olmalarına yol açarlar.

ümit özdağ a neden oy vermemeliyiz

kibirli kendini beğenmiş diyenler somada madenciyi tekmeleyen akpli yusuf yerkel'in attığı tekmeye ödül olarak almanya ticaret ataşesi olarak atanmasına tek bir ses çıkarmış mı sorun.

türkçe bilmeyen adam türkiye cumhuriyeti vatandaşı olamaz vatandaşlık verilmesi kanunlara aykırıdır. türkçe bilmeyen savaştan kaçıp türkiye'de kuyumcu açan bu suriyelinin kimliğini kontrol etmek her türk vatandaşının hakkıdır. yarın fransız işgal ederse fransızlara gösterirsiniz kimliğinizi.

erlik

Foncu, fetöcü, terörist orospu çocuklarını sikertmeleriyle meşhurdur.

erlik

foncu orospu evlatlarına öyle bir sokmuştur ki acısını fenadır. ulan şu ekşi sözlüğe baktım ciddi ciddi alman dw foncusu nevsin'i savunacak kadar onur yoksunu adamlar var amk. neymiş fon almıyormuş bilmem neymiş. gerçeği nasıl örtüyor amk kafirleri dikkat edin.
şu ezikliğe bakarmısınız? adamlar alman vakıflarından fon alan orospu evlatlarını savunuyor. neymiş erlik muhalefete sallıyormuş. puhahah ulan sizin muhalefetinizi sikeyim amk yavsakları sizi. akp'li ümmetcilerden ne farkınız var lan? siz muhalefet kisvesi altında kendini gizlemiş foncularsınız. derdiniz kendi çıkarınız.
hepiniz akp'nin 2008 versiyonusunuz biz bunları bilmiyormuyuz?
bakın sadece turkiyedeki mayın temizleme çalışmalarıı araştırın hainliğin belanın boyutunu anlıyacaksınız.

ümit özdağ

Türk evladı. Bu tanım diğer tüm tanımların üstündedir.

erlik

alman foncularını paraları satılık köpekleri ,fetoculeri,ümmetcileri,pkk'lılara fena halde saplamış aydın bir abimiz.
chp'li trollerde gelmiş biz muhalefetiz bize laf söylemezsiniz bırakın pkk ile rahat rahat işbirliği yapalım abd nato ab'nin çıkarlarını koruyalım diyorlar. olm siz eziksiniz başkada bir sikim olmaz sizden. akp neyse sizde osunuz.
erlik türk siyasetinin foncularla birlikte nasıl dibine kadar battıgını gösterdi.
alman vakıflarından fonlanan orospu evlatları ağır üzüldü.
bu amk kafirleri dünyada aldıkları paralarla emperyalizmin köpekliğini yapsınlar bakalım.
ahiret gününde yandım anam diyeceksiniz. rabbim sapıklıgınızı artırsın .
insan hakları evrensel değerler uluslarası hukuk diyip birilerine hizmet eden yavsaklar iyi dinleyin.
Kuran sizin gibi süzme foncuların 1400 yıl önce içinden geçmiş.

Onlara 'Yeryüzünde bozgun çıkarmayın' dendiğinde, 'Tam tersine, bizler barış ve esenlik getirenleriz!' demişlerdir.

Gözünüzü açın, gerçekte onlar, bozgun getirenlerin ta kendileridir de bunun bilincinde olmuyorlar" 11/12)

erlik sana selam olsun bu amk kafirlerinin analarını iyi zıplatıyorsun.

128 milyar dolar

--spoiler--
rezerv verileri herkese açık isteyen inceleyebilir.
--spoiler--

evet, hesap uzmanları ve ekonomistler inceliyorlar, merkez bankası çalışanlarının aktardıklarına göre döviz rezervlerimiz eksi 50 milyar dolarda.

yani hiç paramız yok diyebilmemiz için 50 milyar dolar gerekiyor.

ama hazretleri dün grup toplantısında çıktı dedi ki; "o paranın hepsi hazinede ve merkez bankasında..."

aynı şahıs 15 gün önce de şunu demişti; "salgın döneminde ekonomimize saldırılara fırsat vermemek için kullandık..."

bakın bunun videosunu da koymuştum dün gece, bir daha koyayım da izleyin;
https://streamable.com/cd6p25

şimdi, ülkede tüm yetkiyi şahsında toplamış, tek yetkili zat çıkıyor önce diyor ki biz o parayı kullandık, 15 gün sonra çıkıp diyor ki para yerinde duruyor.

aktrolleri de gelmiş hala savunuyor, neyi savunduğunuzu biliyor musunuz la siz?

sizin bugün savunduğunuz şeyi adam haftaya yalanlayacak amk. o zaman ne yapacaksınız?

zrall

merakını gidereyim,
neden yapılan onca hatayı eleştirmeyip her konuda bu kadar çok savunsun ki, mal mı diye düşünerek maaşlı olduğunuzu düşündüğümüz için sanırım vazgeçmeyeceğiz. bu size değer verdiğimizin de bir göstergesi. umarım maaş alıyorsunuzdur....

zrall

bundan bir süre sonra ( birkaç ay veya yıl fark etmez ) kendisini televizyonlarda ağlarken görmemiz muhtemel olan yazardır. vardı ya rizede bir tane yatak örtüsünden kendisine kefen yapıp hava alanına giden eleman. akp çay bahçesini yıktığı zaman ağlıyordu hüngür hüngür ellerim kırılaydı da giymeyeyim o kefeni diyordu.

bu arkadaşların sonu hep aynı. ister paralı ister makarna karşılığı isterse başka bir sebepten olsun fark etmez sosyal medyada akp borazanlığı yapanların tamamı kazığın ucu kendilerine döndüğü zaman her birimizden daha koyu muhalif oluveriyorlar. gerçi yadırgamamak lazım reis dedikleri kişi de atatürke sallarken 15 temmuzdan sonraki 1 ay 2 ay hepimizden daha fazla atatürkçü olmuştu..

bizi bu arkadaşlardan ayıran en temel özellik de bu. biz çıkar uğruna 3-5 lira uğruna kimsenin güdümüne girmiyoruz. hırsızlık yaptığı apaçık ortada olanları savunmak zorunda kalmıyoruz. yalan söyleyenin ismi ister recep olsun ister kemal fark etmiyor ayıplıyoruz gereğini de sandıkta yapabiliyoruz. ama bu arkadaşların böyle şansları yok. onlar iplerini vermişler tamamen bunlara. bağımlı gibiler aynı. 19 yıldır karşılık alarak propaganda yapmaya öyle alışmışlar ki bu saatten sonra makarna dahi verilmese genede sırf alışkanlıktan devam ediyorlar mesailerine. 1 kerecik lan 1 kerecik hükümetin yaptığı milyonlarca hatadan bir tanesine yanlış deyin. yıllardır burada yazıyorsunuz 1 kere bile göremedik sizin gibi dürüstlük timsali arkadaşlardan..

imamoğlu nun facebook a 333 bin tl ödeme yapması

nası kudurmuş tescilli aktrol gardaşlarımız para kendilerine gitmedi diye.

yakışır başkanıma. ibb nin reklamını dürümcü gibi flyer bastırıp dağıtacak hali yok tabi.

2 mart 2021 orhan osmanoğlu tweet i

Her şey bit yana da altındaki şu twit iyi güldürdü,

görsel

boşalma süresini uzatma yolları

cumhurbaşkanımızın onayıyla meclisten çıkacak bir kanun ile bu süre uzatılabilir.

zonguldaklıların genel özellikleri

Umursamaz, keyfine düşkün, bencil ve Vicdansızdırlar.

Dipnot: Bir tanesiyle ilişkim vardı, ordan biliyorum. Yine aklıma geldi lanet herif.

tarihi eminönü balıkçısında yaşanan vahşet

O balık ekmekçilerden birine 4 yıl önce gittiğimde takım elbiseli esmer, Mezopotamyalı işletme sahibi ve garsonlar yoldan geçen turistlere yavrum, of, çatır çutur yerim v.b tonla taciZde bulunup bazılarını da kolundan çekiyorlardı dükkana.

Parlak beyaz Türklere de önce buyur abi balık ekmek falan yapıp çekmeye çalışıyor, adam takmayıp giderse kodumunu ibnesi, yavşak, ve Kürtçe bazı küfürleri sıralıyorlardı arkasından.

Yine bundan 9-10 yıl önce Eminönü alt geçidinde yüzük, çakmak ve kolye satan bir esmer Mezopotamyalı seyyar satıcıdan yüzük ve çakmak aldım 20 liraya.
Satıcı dedi ki abi isim yazabilirim istersen , sadece 10 liraya.
Tamam yaz dedim ve yazdı ardından isim yazdırma ücreti olarak 100 TL istedi. Hani 10 liraya yazıyordun ne yapıyorsun sen falan deyince tezgahın bir köşesinde ufacık yazdığı harf başı 10 lira yazısını gösterdi. Adam çarpıyorsun sen vermem o parayı falan deyince yandaki komşu Mezopotamyalı tezgahtar ve komşu dükkandaki Mezopotamyalı satıcı da geldi işin içine girdi. Bir tanesi bıçakta çekti.
Üzerimde sadece 30 lira vardı ve 30 lirayı verip döndüm eve.
Olay akşam 22:30 civarında olduğundan ve o zamanlar lise öğrencisi olduğumdan bir halt etmeyip dönmüştüm eve. Şimdi olsa en kötü havalı tüfekle uzaktan vururum yada kezzap falan atarım orası ayrı.

Yine lise yıllarında PKK sempatizanı bir iç bütün okulu örgütleyip sürekli Türk- Kürt kavgası çıkarıyor.
Tarafsızca okula gidip gelen siyasi bilinci sıfır öğrencilerinde çantasını yırtıyor, kitabını parçalıyor, pantolonuna mürekkep döküyor.
4 ayda sadece kendisi okuldan 3 kişinin burnunu kırdı. 2 tanesi şikayetçi oldu olay polise taştı. Polis bu olaydan sonra okul etrafına sivil polisler koyup, öğrenci arasından da muhpir tuttu ve bu it oğlu iti izledi.
ikinci dönem yine 2 kişinin daha burnunu kırdı ve 1 tanesi şikayetçi oldu.
En son komiser okula gelip bu çocuğu ya okuldan atarsanız yada bu işe biz gireriz sizi de sorgularız deyince mecburen okuldan attılar.

Müdürlere bunu niye okuldan atmıyorsunuz deyince bu çocuk okumazsa dağa bile çıkar yazık falan edebiyatı yapıyordu. Bu arada müdür ve 2 yardımcısı da Kürt. Aynı müdürlerden biri okuldan Urfalı bir çocuğa e- okul şifresini vermişti ve çocuk arada devamsızlıklarını siliyordu.

Bu çocukla benimde bir kavgam oldu ve gidip müdürlere şikayet ettim, dilekçe yazdım. Fakat dilekçeyi Kürt müdür yardımcılarından biri yırtıp yok etmiş. Bunu da bana söyleyen bizzat kavga ettiğim pkk' cı it ve Urfalı çocuk. Müdür ve yardımcıları yahu bir eşeklik etmiş affet falan edebiyatı yapıyordu üstüne. Neyse tek Türk kökenli müdür yardımcısı olan samsunlu Hocamıza anlattım durumu adam küplere bindi böyle bir skandal olur mu falan diye. Ama o samsunlu müdür yardımcısına da kıldılar. Çünkü içlerinde tek akp'li olmayan, cemaate karşı olan laik olan o hocamızdı.
Sonra onu da Bir şekilde imam hatip' e attılar.

Bu çocuk okuldan atılınca ne bir Türk- Kürt kavgası oldu, ne bir olay. Diğer Kürt arkadaşlar ile tekrar normale döndü ilişkilerimiz. Fakat anlamadığım bir noktada şu 1 kişi tek başına nasıl oluyordu da okuldaki 100-150 kişiden fazla Kürt öğrenciye liderlik yapıp organize edebiliyordu?
Hani bizim okulda ülkücü olayı falan olsa derim ki onlara kızıpta örgütlerindiler ama bizim okulda Bırak Ülkücü örgütlenmeyi siyasi bir bilinç bile yoktu milletin derdi okul, ders, karı kız ve kova, sigara falandı o zamanlar.

işte sayın Kürtler millet böyle böyle ırkçı oluyor ama ben en azından bunun bir tepki ırkçılığı olduğunu, kendi ırkımın dünyanın en üstün ırkı olmadığını sonradan görüp döndüm. iyi Kürtlerinde olduğunu gördüm.
Hdp' li bile olabilirsiniz bana göre farketmez ama insan olmalısınız önce. Hdp'li olup 10 numara adam olan dostlarımda var ama önce takkeyi alıp bir düşünün batıdan gelip sizin memleketlerinizde sizin yaptıklarınızı size yapsak, halkı kazıklasak, karıya kıza sarksak siz ne yapardınız ? Eminim bizim gösterdiğimiz toleransın yarısını bile göstermediniz.

Ben bu turizm konusunda hep Yunanistan'a gıpta ile bakıyorum. Çünkü ne turist kazıklayan bir esnaf var, ne hanutçular var nede zorla kolunuzdan çeken primat esnaf var. Uzak değil çok yakınımızda Yunanistan' da böyle bir ortam var, olay yok, mafya yok kafa rahat. Keşke bizde de olsa ama neyse...