bugün

entry'ler (329)

savaş cebeci

dayagı sonuna kadar hakketti.
egosu kibri 70 kiloluk zarganalar diyip milleti küçümsemesi bu noktaya getirdi kendisini.

yok 120 kg'yum şöyle kol yaptım şöyle güçlüyüm vs kafasındaydı .
aq bizde fitness yapıyoruz da ne olacak mezara mı götüreceksin o vucudu?
50 yaşında adam da biraz derinlik olur

sanırım belkide kullandığı streotlerinde etkisi vardır bu kafaya gelmesinde.

türkiyeden siktirolup gitmek

görsel
türkiye bu ortadoğu cehenneminde limitini doldurdu çok bile dayandı. artık sona geliniyor, belini doğrultamayacak bir noktaya geldi. nedeni ni anlatmayacağım bilen biliyor.
kalıp mucadele edin diyen salaklara bakmayın neyle karşı karşıya olduklarının farkıdan değiller yada ulusalcı hayalperest kesim bunlar. bakın ekşici hayalperst salakların bir entrsini attım. nasılda apttalar görün. kalıp savaşacakmış aq salagı.
aklı başında ki türkleretek tavsiyem gidin beyler kalmayın.

taliban ın türkiye yi işgal videosu yayınlaması

ülkesinde 20 milyon mülteci yaşarken ciddi ciddi böyle birşey olmaz ya kafanızı takmayın diyen adamlar var.
Taliban aptal değil.
Turkiyenin gittiğini noktaya onlarda görüyorlar ama siz göremiyorsunuz arkadaşlar.

öğretmenler

bu öğretmen tayfası kendini fena halde kutsal görüyor. hmm tabii

öğretmenler ne zaman bu rezil eğitim sisteminden kendilerini sorumlu tutacaklar çok merak ediyorum.

öte yandan, zam veya diğer maddi konular dışında hiçbir öğretmenden eğitim sistemi ile ilgili bir çaba veya öz eleştiri göremiyoruz.
koca bir nesli heba ederken hiç mi sorumluluk duygusu hissetmiyorsunuz? eğer hissediyor iseniz nasıl oluyor da eğitim bu denli kalitesiz ve mezun olan çocuklar bu kadar vasıfsız? suç sadece sizin değil tabi ama sizinde çok büyük suçunuz var.

birde aydın kesim ayakları yapmayın çoğunuz aydın filanda değilsinz

halkların kardeşliği diyip halkları tehdit etmek

woke sjw sol liberal alçakların söylemidir halkların kardesliği.
inanmayınız.
bunlardan daha ırkçısı faşişti dünyaya gelmedi.
özellikle sol liberal kesime dikkat edin.
yeryüzünün en lanetli kesimidir bunlar.

kıyametle evrenin dönüştürülmesi

cennet ve cehennem şuan mevcut değildir ama başlığı açan arkadaşımızın dediği gibi finalde kıyamette yepyeni bir yaratılış olacaktır.
herşey çok başka olacak.
şanslılar o gün bu aşağılık dünyadan sonra tanrının krallıgında ağırlanacak.
tanrı'yı ve diriliş gününü yalanlayanlarsa cehennem ateşinin karanlık sıkıcı kızgın gölgesinde umutsuzca azaba ugrayacak.

şimdi bu iki kişinin durumu sizce bir mi?
aklınızı kullanın.

1899

yok bilader ben sevmedim birtek atmosferi için izlenir.
ama akmıyor dizi sevemedim.

kemal kılıçdaroğlu nun akp li olması

"kemal kılıçtaroglu gizli akp'lidir " Yalcın Küçük
herkesi akp'li olmakla suçlayan mülteci sevici natocu neo chp-hdp koalisyonu acaba bu ihtimali hiç düşündü mü?

milletittifakı3162
bumuhalefetbizimm31
siz muhalefete saldırıyorsunuz31
herşeygüzelolacak31
evrenselhukuk31
sandıktahesapvereceksiniz31

tayfa anlamaz bunları.

ankara rüzgar tüneli

ilk olarak ataturkun emriyle yapımına karar verilmistir. yapıldıgı tarihte (daha evvel 40larda baslayip sonraki yonetimlerin acizliginden oturu 50lerin baslarinda bitirildi yanlıs bilmiyorsam) avrupanın ve hatta dunyanın sayılı ruzgar tunellerinden biriydi ve ikinci dunya savasına giren almanya bile bu boyutlarda bu teknolojiye sahip kullanılabilir bir tunelleri olmadigi icin hayiflaniyordu. efektif olarak kullanilmaya baslansaydi turkiye buyuk ihtimalle ucak teknolojisinde bir devrim yapacak, su anki konumu amerika veya ingilterenin su an bulundugu konumdan farkli olmayacakti.

peki ne yapildi? tunelin onune duvar oruldu! amerikanin "durun yaa, siz ucak yapacaksiniz teknoloji gelistireceksiniz de ne olacak?" "biz yapip size hibe ederiz nasil olsa muttefik degil miyiz?" sozlerine kanılıp, basiretsiz politikacilar (veya herseyin farkinda olan vatan haini politikacilar artik hangisini secerseniz) tarafindan atil duruma gecirildi. genc turkiyenin en buyuk yatirimlarindan ve gelecek icin en umut vaad eden projelerinden biri su siralar ankarada besevler civarinda metruk bir bina olarak durmaktadir.

hipersonik füze

literatürde hipersonik kayma araçları olarakta geçerler. 5 mach üzeri araçlar için geçerli bir tanımdır. fakat balistik füzeler de bu rakamın üzerine çıkar.

bu noktada hipersonik füzeleri balistik füzelerden ayıran şey ise onlara kayma araçları ifadesini de veren manevra yetenekleridir.

balistik füze üzerindeki roket motoru ile belli bir irtifaya kadar itki gücü üretip motorun yakıtı bittiğinde füzenin kinetik enerjisi ile hedefine düşerken hipersonik füzelerde kullanılan ramjet ve scramjet motorları(ikisinden birisi kullanılır) füze hedefe ulaşana kadar bu itki gücünü üretir ve bu sebeple de hedefe varana kadar manevra yapması sağlanabilir. şu an amerika, rusya, çin bu tip füzelere sahiplerdir.

togg görünce havlayan kemalist

beyler adamlar togg'u yapmış öyle yada böyle ortada bir organizasyon var çaba var bu kesin.
akp'nin bunu siyasi propaganda için yaptığı doğru olsa da
akp tabiki aklanamaz bunlarla ama mesele burada togg'sa eleştirleriniz doğru değil.
yok tasarımcısı italyanmış filan tabiki i italyan olacak amk türkiyede araba tasarımcısı mı var? turkiye doğru olan yapmış italyadan tasarımcı getirtmiş. en iyi tasarımcılar avrupadan çıkar beyler bunu hepimiz biliyoruz.
togg'un bugün tasarımı iyiyse italyanlar sayesindedir. olm kovalayacaksın gerekirse ferrari'den porsce'dan bmw'den maserati'den tasarımcılara teklif götüreceksin gerekirse sanayi casuslugu yapacaksın çalacaksın adamları. bunda kötü birşey yok
işi ehline vereceksin basacaksın gerekirse parayı doğru olan bu.

edip yüksel

radikal kemalist teorisyan sana cevap

inanmayanlara sonsuz sadist işkenceler yapıyor filan demişsin binkere söyledim inanmayanlar değil yalanlayanlara yapılacak bunlar. yalanlayanlar ateist,müslüman,hristiyan hepsini kapsıyor yani insanlıgın bugün çoğunu kapsıyor.
birde tanrı'nın adaletini sorgulayacak kadar ileri gidiyorsun ama insanlar ne yavsak ne zalim olduğunu göremeyecek kadar da körsün.
tanrı'nın yalanmaktan kastettiği şeyi az biraz düşünsen bu saçma şeyi yazmazdın.
onları tanrı'yı mesajını yalanladılar der kuran'da ? ne demek bu hiç düşündün mü?

yeryüzünde bir zorba olmak, kafir olup gerçeği örtmek, gerçeği bozup yalanlarla hakikat algısını bozmak, faiz yemek , açgözlülük,dinbazlık yapmak dini istirmar edip kullanmak,zalimlere itaat etmek,aydınlanmayı değil karanlıgı seçmek,fitne fesat,dedikodu yapmak, her iyiliği engellemek, salat etmemek mal biriktirmek, bilgiyi saklamak, insanları bölmek , çoğunluga uymak,vs vs işte bu yalanlamaktır.

açıkcası sizin farklı fikirleriniz tanrı'nın zerre umrunda değil istediğini düşünebilirsiniz tanrı sizi düşüncelerinizden dolayı yargılamayacak ama tanrı'nın kuran'da indirdiği zamanlarüstü evrensel değerleri yalanlamaya her kim kalkarsa ebedi cehenneme doğru biletini alsın. insanların çoğuda cehenneme gidecek buda bir gerçek.
bunları iyi düşün.

togg alır mısın

togg güzel araba gibi duruyor ama ben en az 10 yıl elektrikli araba almam . batarya teknolojilerinin kesinlikle genel anlamda kötü olduğunu düşünüyorum. bu batarya teknolojisiyle yeterli değil.

otomatik vites araba kullanan erkek

ben düz vites kullanıyorum çünkü kontrol bende olsun isterim ve otomatik vites performanslı değil.
bugün bmw m5,ferrari,lamborghini,mclaren bile trıptonik yani direksiyondan değiştirmeli f1 düz vites koyuyorsa performans isteyen kitle asla ölmeyecek demektir.
evet otomatik vites kesinlikle daha rahat ama benim vites attırmakla ilgili sorunum yok üşenmiyorum aradığım başka şeyler kimse kusura bakmasın.

anın görüntüsü

görsel

allah ın olmama ihtimali

divine love nickli yazar "inanmazsan yanarsın inanırsan ebedi hayat var diyen insen egosudur. allah diye bir şey tabii ki de yoktur. allah denilen hayali varlığa duyulan inanç insanın ölüm ve yok olma korkusudur diye yazmış "

gelin cevap verelim.
birkere son ahit kuran'da inanmazsan yanarsın diye birşey geçmez. yalanlarsan yanarsın der. tanrı'nın yalanmaktan kastettiği şeyi az biraz düşünsen bu saçma şeyi yazmazdın.
onları tanrı'yı mesajını yalanladılar der kuran'da ? ne demek bu hiç düşündün mü?

yeryüzünde bir zorba olmak, kafir olup gerçeği örtmek, zalimlere itaat etmek,aydınlanmayı değil karanlıgı seçmek,fitne fesat,dedikodu yapmak, her iyiliği engellemek, salat etmemek mal biriktirmek, bilgiyi saklamak, insanları bölmek vs vs işte bu yalanlamaktır.

bire allah hayali varlıga yok olma korkusundan inanıyoruz demişsin.
biz tanrı'dan korkuyoruz evet ama bizim inanma sebebimiz gayet bilimsel ve gerçekci sebeplere dayanıyor. ve biz tanrı'nın varlıgını hissediyoruz aslında sizde hissederseniz sadece şartlanmışsınız. o değilde cennet'e inananlar ezik fakirler yazıyorlar.
bak kardesim diyelim ki ben ezik olduğum için cennete inanıyorum peki ya gerçekten cennet ve cehennem diye biryer varsa? benim cennete ve cehenneme inanmamam neyi değiştirir?

dine asıl zararı dinsizler değil dinciler verir

diamond tema^yı tavsiye eden dinin iç yüzünü filan analtıyor diyen olmuş. Geçin bu adamları. Ateizmi bir şartlanma olarak algılayan bunu yüksek bir ideal olarak satan hiçbirkiimseyi dinlemeyin. bunların da din tüccarlarından farkı yok.
dincilere gelince muaviye ve yezid ekolünden gelen yobaz gerici tayfası kuran'ı engellemekte başarılı oldular. hadislerle hurafelerle kuran'ın aydınlanmasına karşı bir devrim harekatı başalttılar . evet başarılı da oldular bugüne kadar kuran mesajını ve kutsal kitapların asıl öğretilerini örtmeyi başardılar ama artık başaramayacaklar.
tanrı aydınlanmasını tamamlayacak gerçeği örten gerici yobazlar ve ateist tayfası istemese bile.
bunu kuran'da söz veriyor.

türk tabipleri birliği

çok iyi bir gelişme.

türk tabibler birliği denilen oluşum sol liberaldir. yani hem sol olarak gözükürler hemde nato emperyalizminin bir numaralı hizmetkarlarıdırlar. ilaç tröstlerinin turkiyedeki temsilcileridirler. bugün çoğu tabib odaları ilaç tröstleriyle yakından ilişkilidir.
türk solunun kasıtlı olarak yok edilmesiyle birlikte turkiyede sol, pkk sempatizanları liberal orospu cocukları tarafından ele geçirildi. yani nato tarafından.
tabi bundan türklerinde suçu var çünkü devlete tapmaktan işçi sınıfı , haklar falan unutuldu.

ahmet hakan ın kendisini tarafsız zannetmesi

kendisi nato'nun ve abd'nin sayılı trollerindendir. bu adamı okuyupta tarafsız sananlar ağır manyaktır.

türk mühendislerin ürettiği katil robot

harika olmuş çok iyi bir başlangıç bence.
turkiye geliştirmeye devam etmeli etik değerlerin romantik tartışmaların zerre önemi yok. yapay zeka alanında geriye düşen yok olur.
boston dynamics dahil 5 büyük robot geliştiricisi, en son silahlı robotlar hakkında bir açıklama yapmıştı. açıklamada, robotların kötü niyetli kullanımının distopik bir dünyanın yolunu açtığına dikkat çekip, katil robotların yayılmasını önlemek amacıyla makinelerini “silahlandırmama” taahhüdünde bulunmuşlardı.

ama teknoloji böyle bir şey. siz yıllarca çalışırsınız, sizin demlediğiniz ibrikten birileri üç beş damla alıp onu seyreltip piyasaya sürerler. gerçi boston dynamics veya diğerlerinin de robotların silahlandırılmama konusunda ki görüşlerini samimi bulmuyorum. böyle birşeyin olmayacagını kendileri de biliyor.
söz konusu robot boston dynamics'in robotlarının 10 sene önceki halinden bile dengesiz gözükse de sonuç olarak çok tehlikeli bir kapıdan geçildiğini gösteriyor.

20 sene sonra bu robotlardan yüzbinlercesi sokaklarda dolaşıp, yönetim karşıtı her insanı avlamaya başlarsa distopya gerçek olur. kontrolden çıkmalarından hiç bahsetmiyorum bile.

sarsılmaz gibi, bir şirket bile bunu piyasaya sürüyorsa, küresel güçlerin elinde ne tür silahlar var kim bilir.

ama bu olayın etik kırılımı, eninde sonunda gerçekleşecek.
ve belki de 50 sene sonra dünyada sağ kalan az sayıda insan bu silahları yapanlara lanet okuyor olacak.