bugün

entry'ler (1045)

şeker portakalı kitabının okullarda yasaklanması

yürüyün gidin...

beyaz lale diye bulgar zulmünü anlatan bir ömer seyfettin hikayesi var. hikayede bulgar komutanın hamile türk kadınları fırınlarda yakması ve hikayenin sonunda beyaz lale diye bir türk kızının anasını babasını öldürtüp ırzına geçmeye çalışırken kızın kendini öldürmesi sonucu ölüsüne tecavüz ettiği anlatılıyor.

ben bu hikayeyi okuduğumda ilkokulda okuyordum ulan.

yılmaz güney kadın sığınma evi

(bkz: ebu cehil kütüphanesi)
(bkz: ebu lehep markalı nemlendirici el kremi)
(bkz: hülagü han arapları koruma ve yaşatma derneği)

27 mayıs 1960

en kibar başbakan: " O geleceği vakit, kocam hasta dahi olsa evden çıkardı. Pencerede parolamız vardı. Kocam başvekilin gittiğini anlar, dönerdi."

yılmaz güney kadın sığınma evi

(bkz: abdullah öcalan kan bağışı merkezi)

mastürbasyon kabini

halbuki yoldan çevirdikleri bir kadına 20 kişi tecavüz etmeleri gerekiyordu çok ayıp. evet.

ali babacan ı ekonomi bakanı yapmak

ali babacan'ın değil bakan çaycı olduğu bir oluşum bile benden anca başını alır.

oy verilmemesi gereken zevat

1 milyon araba vatandaşlık veren zevat bunlardan biridir.

yılmaz güneyle helalleşecek zevat da bunlardan biridir.

vatanınızı seviyorsanız ülkenizin topraklarının yabancılara peşkeş çekilmesini istemiyorsanız bunlara oy vermezsiniz.

ekleme:

akp genel başkanına neden oy verelim frank?

1 milyon araba vatandaşlık verdi 1 milyon tanesine daha versin diye mi? bu topraklardan silinip gidelim diye mi?

geyik videosu

kanka videoyu sen mi çektin?

dua eden bi dayı içeren video.

hükümet istifa

akp kötü gidişatı yoluna koyamıyor. tehlikelere karşı gerekli önlemleri alamıyor ve gerekli çözümleri uygulayamıyor. istifa etmeleri en doğrusudur.

meral akşener

iktidar gidecek ama yerine siz konamayacaksınız meral hanım üzgünüm. bu millet buna müsade etmez.

bardaktaki suyu içerken balgam yutacakmış hissi

bardaktan içilen su dişlerin arasından kayarken bardaktaki sümüksü bir kitlenin akışkanlıkla araya kaynayacağı hissiyatıdır.

böyle bir olayı hiç tecrübe etmedim ve her zaman kendi suyumu kendim doldururum ancak yeni doldurduğum suyu içerken bile bu hisse kapılıyorum.

umarım kimsenin başına gelmez.

aktroll vs oktroll

aktroll giydiğine içtiğine seviştiğine göz diker. kafası pek çalışmaz ramazanda sigara içen adamla falan kavga eder. en büyük argümanı tüp kuyruğu camileri ahır yaptınız falandır.

oktroll ise düşüncene söylediğine ve söylemediğine karışır. ideolojisini baskı yaparak kabul ettirme gayesi güder. daha ellerinde güç yokken böyleler ellerine güç geçerse ne olacak göreceğiz.

ekleme: bak bir tanesi gelmiş bile aşağıya. neymiş gizli aktrollmüşüz. hasssssssssssiktirin gidin.

kendini öldürmek

birçok dine göre en büyük günahlardan biri.

birçok insana göre ise bir kurtuluş.

fahrettin paşa

mekke medine ve taif'te araplara karşı erzaksız cephanesiz 2 yıl 7 ay direnmiş çöl kaplanı medine kahramanı.

askerlerinin açlıktan çekirge yedikleri anlatılır. araplar tarafından esir edilmiş ve ingilizlere teslim edilmiştir.

16 nisan gecesi ysk nın önüne giden tek siyasetçi

ysk mühürsüz pusulaları onaylamışken bu hukuksuzluğu ve açık oy çalma girişiminin hesabını ysk'dan soran tek siyasetçidir.

(bkz: ümit özdağ)

gothmog 15

hiçbir şey yazmadın ki bir şey anlatasın frank. vatanı satmak ne zamandan beri evrensellik oldu frank. vatan sevgisi ne zamandan beri saplantı oldu frank. neden kaçıyorsun soruma hala cevap vermedin frank.

bildiğin bir şey varsa anlat kardeşim 4-5 entry girdin anca yan çiziyorsun.

neden reisin araplara vatandaşlık veriyor?

gothmog 15

araplar torunlarının bağırsağında altın aramasın diye viyaklıyorum frank. atalarımın kanlarını dökerek aldıkları toprağımı soysuz araplara terkedemem frank. arapların yaptıkları hainliklere doymadın mı frank. bir saattir kutsal toprakların bugün neden arapların elinde olduğunu ve kudüsün ingilizlerin(israilin) elinde olduğunu anlatıyorum frank.

dünyada değil araplara ingiliz almana böyle vatandaşlık vermiyor frank. neden yalan söylüyorsun frank.

gothmog 15

frank ben kürtlerden bahsetmiyorum frank. kolaya kaçıyorsun frank.

reis neden araplara vatandaşlık veriyor bunu söyle frank. frank.

gothmog 15

knk ben reisin neden 3 çocuk yapın dediğini biliyorum yeri gelince de bunun sebeplerini sonuçlarını anlatırım. ben sana sordum neden öyle yapıyor diye. yoksa boşa sıkmıyoruz fişekler dolu.

doğudaki kürtler türklerden hızlı ürüyor dediğin doğru nüfusları artıyor sayıları bize yaklaşıyor. ama bilmediğin şey şu doğudan ya hdp'ye oy çıkıyor ya da akp'ye. reisin söylediğini kürtler daha çok dikkate alıyor ki çoğu da reisi sever bilirsin. bunun çözümü nüfus yarıştırmak değil işte 20 senenin sonunda olanı gördük tarım bile yetmez oldu nüfusu besleyemiyoruz. buğday ithal ediyoruz.

1. dünya savaşında biz ingilizlerle mısırda savaşırken mekke'de medine'de taif'te araplar isyan çıkardılar. çöl kaplanı fahrettin paşa ve askerleri kutsal toprakları çekirge yiyerek erzaksız cephanesiz savundu. en sonunda susuz ve yiyeceksiz hastalıktan telef olan askerimizi araplar esir alıp ingilizlere teslim etti. fahrettin paşa malta'da hapsedildi. ingilizler idam edecekken 1921 yılında ankara hükümetinin gayretleriyle kurtarıldı.

adana pozantıdan şama şamdan da hicaza uzanan 2. abdülhamidin yaptırdığı demiryolu sayesinde kudüs-istanbul arası sadece bir gün sürüyordu. gazze-kudüsü ingiliz işgaline karşı tahkim etmişken ve arkamızda bu demiryolu varken yenilmezdik. yaralı askerleri istanbula gönderip tazesini getirmek sadece bir gün sürüyorken ve ingilizlerin kudüse gelmesi için koca sina çölünü aşması gerekirken hele de. peki neden kaybettik? isyancı araplar trenleri durdurdu ve yağmaladı rayları söktüler ve tren yolunu paramparça ettiler. ikmal yollarını kapattılar. ordumuzun içinde asker olarak bulunan araplar ingiliz tarafına geçti ve top bataryalarının yerlerini mayınlı arazileri istihkam edilmiş bölgeleri ingilizlere anlattılar. taraf değiştirirken cephanelikleri ateşe verdiler.

içten araplar dıştan ingilizler tarafından kuşatılan ordumuz megiddo'da 5 bin ingiliz kaybına karşı 10 bin şehit 20 bin yaralı ve 75 bin esir vererek bitirildi. bu hezimetten sonra kalanlar şama çekildi ve şam direnişi esnasında şam'da yaşayan araplar tarafından ingilizlere raporlandılar.

bunları neden anlatıyorum biliyor musun frank? bizi ingiliz yenmedi araplar yendi. o çöllerde bize ve dedelerimize ingilizin yapmadığı zulmü yaptılar.

bugün türkiye'ye geldiler ve hatay bizimdir mersin bizimdir kilis urfa antep bizimdir diyorlar. ve reyis bunlara vatandaşlık veriyor.

her arap 5 çocuk yaparken nüfusumuzu bunlara karşı nasıl koruyacağız frank? yarın bizi şamdan kudüsten mekkeden medineden kovdukları gibi kovarlarsa ne yapacaksın frank?

japonya da kendini köpeğe dönüştüren adam

(bkz: sik kafalı japon askeri)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.