bugün

entry'ler (357)

ferhat pirinççi

dersleri (tayyar arı 'nın asistanı olduğundan tayyar arı'nın dersleri doğal olarak) çok şahane anlatan bir öğretim görevlisidir kendisi. bölümün diğer derslere göre -bence- oldukça ağır kaçan (uluslararası ilişkiler teorileri & uluslararası sistemde orta doğu & uluslararası politika ..) derslerini anlatmasına / asiste etmesine rağmen hem anlaşılır, hem de sıkmayan ender hocalarımızdan* biri.

güler yüzü ve enerjisiyle öğrencilerin de beğenisini ve sevgisini toplamaktadır. tam bir öğrenci dostu diyeyim, entrymi bitireyim.

not: tayyar arı ve uludağ üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü için bir artı değer olduğuna ben de katılıyorum.

barış özdal

siyasi tarih dersine girdiğinizde pek çok şeyi eksik veya yanlış, pek çok şeyi ise hiç bilmediğinizi öğrendiğiniz büyük adam, hakkında hiçbir önyargıya sahip olunmaması gereken uludağ üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümü öğretim üyesi.
çünkü gerçekten de şimdiye kadar dersine girdiğim hiçbir öğretim görevlisine benzemiyor. derslerine girdikçe ve tanıdıkça onun farklı olduğunu daha iyi anlıyorsunuz. yani en azından bana öyle oldu. ilk dönem başında siyasi tarih derslerinden önce heyecandan, biraz da çekinmekten/önyargıdan kalbi 'gümgümgümgümgüm x2' atan ben bile bugün artık heyecanımı yendim ve sözlükte görüşümü yazmaktan çekinmiyorum.

bir de george lucas'a benziyor bayağı.

turk televizyonlarindaki cadili diziler

(bkz: yaprak dokumu)
(bkz: ferhunde)

fenerbahçelilerin rüzgardan yana saf tutması

fenerbahçelilerin rahatsız olması.
sözlük yazarlarının rahatsız olması.
okurların rahatsız olması.

diğer ' fenerbahçelilerin ... olması ' başlıkları gibi kabak tadı verendir.

not : ben fenerbahceliyim. ama yukarda kabak tadı verdiğini ima ettiğim başlıklar hem fenerbahcelilerin meziyetlerini anlatan başlıklar, hem de fenerbahcelilerin olumsuz özelliklere sahip olduğunu anlatan başlıklardır.

çocukken inanılan saçmalıklar

gündüz vakti ışık açarsan hava erken kararır, hemen akşam olur.
hiç istemezdim akşam olmasını, sevmezdim karanlığı. bu yüzden böyle inanırdım.

fenerbahçe

geçen sezon avrupa'da elde ettiği başarılarını bu sene de sürdürmesini çok ama çok güçlü bir şekilde arzuladığımız takımdır, takımımdır.
aragones için de hayırlısı olur umarım.hem fenerbahçe için, hem de kendisi için yeni bir başlangıç olacak. gelir gelmez de ırkçılık konularını açıklığa kavuşturur umarım. eğer gerçekten de saldırgan bir tutumu var ise, ister avrupa şampiyonu yapmış olsun, isterse dünya şampiyonu, ırkçı bir teknik direktörü gönülden sevdiğim takımımda görmek istemem. neyse,hayırlısı. yeni sezon formalarını da merakla beklemekteyiz ayrıca. internetten yaptığım bazı araştırmlara göre lacivert,turkuaz ve beyaz ağırlıklı olacakmış. gönlümden lacivert ağırlıklı dizaynlar geçiyor. bekliyoruz.

dizilerde herkesin evde ayakkabiyla dolasmasi

çekim yapılırken zırt pırt, ayakkabıyı çıkaralım, terlik giydirelim, amanın çorabım kıyafetime uygun mu, pedikür de yaptırmadım bu hafta oy oy diye telaşlar yaşanmasın diyedir. yaprak dökümü'nde eve girildiği zaman ayakkabıları çıkarıp terlik giyiyorlar tabi, o ayrı.

semih şentürk

gazetelere manşet olmaya, hatta bundan çok çok daha fazlasına layık olan candır.

dünya tanıyor artık, yedekti sürekli ama kanıtladı kendisini, zaman daha da ileri gitme, daha da hayran bırakma zamanı.

şimdi onlar düşünsün

başlıkları alt alta okumak

kivirtarak yuruyen turbanli ...
seni seviyorum (3)

cikma teklif eden kiza alternatif cevaplar

- benimle çıkar mısın?
- çok teşekkür ediyorum teklifin için, ama yokum. evet, 6 numara lütfen..

psikolojik sorunları olan reklam karakterleri

tabi ki dankek reklamındaki ünlü öğrenavar** gürbüz'dür.

bakınız,(#2945684)

gürbüz neden dankek'ten başka kek yememektedir? neden tüm öğrenciler ondan korkmaktadır? 21. yüzyılda ülkemizde maganda kek bağımlısı çocuklar mı yaşamaktadır? nazlı ne tür bir okul birincisidir? sınav ve eğitim sistemi onu sadece kekstra(!?)dan keyif aldırabilecek kadar bozmuş mudur? kekstra orgazmik midir, bağımlılık mı yaratıyordur? vs,vs..

evet, gördük ki sadece gürbüz'ün değil, reklamında psikolojik sorunları var.

isviçreli bilim adamlarına yeni sorunlar ve sorular bulduğu, bizi yeni yeni bilgilerle haşır neşir edeceği için gürbüz'e teşekkür ediyor ve entrymi de bitiriyorum.

lynx lynx, uludagsozluk haber, isviçre

reklam replikleri

ve bir ve iki ve üç ve dört.. öhöm öhöm...

gürbüz tam bir canavar
tüm sınıf ondan korkar
kapıda görünür görünmez
saklanır kekstralar

nazlı okul birincisi
kekstra tek eğlencesi
kekstrasını tam yerken
gürbüz yanına geldi

nazlı kafayı kullandı
kekstrayı ters çevirdi
jölesi altta kalınca
gürbüz onu kek sandı

gürbüz gittiği anda
kek yine kekstra oldu
nazlı jöle ve kremanın
tadına yine doydu

a aaaa a a aaaa kek değil kekstra

(bkz: copy paste degil alin teri)

iğrenç espriler

affınıza sığınarak,

- bana bir sabah, bir de akşam verir misin?
+ sana bir posta yeter!
**

felsefe sohbetleri zirvesi

katılımın an itibari ile(organizatör abberline hariç) 2 olduğu zirvedir. ilk zirvem olacaktır, güzel geçecek gibi görünmektedir. katılım artarsa daha güzel olur tabi.*

yemek yapmayı bilen erkek

üniveristede aç kalmamak için yemek yapmak zorunda kalan erkekin kendini geliştirmiş, uzmanlaşmış modelidir.

osmanlı döneminden sözlük başlıkları

(bkz: entry yerine mahmut demeyeceksiniz fermanı)
(bkz: sultan mahmut kellemizi uçuracak mı sorunsalı)
(bkz: lügat-i uludağ da cellatlar)

taş kağıt makas

yazı turadan sonra en çok işe yarayan 'bakkala kim gitsin sorunsalı' çözeni. yazı tura kadar güvenilir değil tabi. sonuçta insan bu. cin cin.

lynx lynx

evden uçmasına iki gün kalmış, dolayısıyla sözlükte doya doya zaman geçirmeye çalışan, sözlüğü özleyecek yazar.***

inside the actors studio

james lipton ve ekibinin hazırladığı, james lipton'ın sunduğu, new york'taki ünlü actors studio'da gerçekleşen sohbet programı. her bölümde ünlü bir oyuncu ya da sinema sektöründen bir isim konuk oluyor. soru-cevap şeklinde konuşuyorlar. en sevdiğin laf, en sevmediğin laf diye garip sorular da var. sohbetin ardından stüdyodaki konuklar ünlülere soru soruyorlar. sinema severler için izlemesi zevkli bir program. moviemax'ten takip edilebilir...

moviemax

yayınladığı film kalitesi gittikçe düşen, sahip olduğu kaliteli filmleri de ayda 10 kere yayınlayarak bezdiren digiturk kanalı. şimdi inside the actors studio yayınlıyorlar her hafta, ve de mini dizilere başladılar, film kalitesizliği için özür mü diliyor nedir ama izletiyor kendini.