bugün

entry'ler (72)

güneşin aya olan aşkı

ya ayın güneşten çıkarı... dedirtti birden.

zaman ın tersinin namaz olması

namazın tersi de zaman mı oluyor şimdi. yok artık daha neler.

istanbul depreminde ölecek 30 000 kişi

kendine yakıştırmanın zor olduğu tanımlama. ne de olsa;
bana bir şey olmaz

her türk genci newroz bayramını kutlamalıdır

eskiden yok idi böyle newroz falan. nevruz der idik biz.

uzaktan guzel yakindan cirkin gorunen kizlar

alkolün etkisinden kaynaklanabilecek durum.

bikini ile türban arasındaki fark

yasa kabul edildiğinde biriyle girilebilecek, ama diğeriyle yine de girilemeyecek olan bez parçaları.

gitmek

gelmek fiilinin karşıtıdır kendisi. gelmelere hep karşıdır o. halbuki gelmek yaklaşmaktır bir nevi. ama o uzaklaşmayı tercih eder çoğunlukla. gitmişse yaklaşmıştır başka birine, bir yere. kader başka işler orada. saf değiştirir. gitmelere yakın olmak vazgeçmektir. gitmelere yakın olmak güçüzlüktür. gidenlere yakın olmak çaresizliktir.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

terk ettikten daha doğrusu terk etmek zorunda bıraktıktan hemen sonra gelen mesaj:

"affet beni meleğim. beni senden daha iyi kimse anlayamaz"
* *

arkadaştan sevgili olmaz

arkadaş olmayandan sevgili olmaz asıl diyerek karşı çıkılması gereken önerme. herkesin ihtimali kadardır aslında arkadaşın sevgili olma ihtimali de. en başından beri ufak teşek şeyler hissedilmişse neden olmasın; ama ufacık bir düşünce geçmemişse iki beyinden birinde sonradan olmaz bu işler. geçici bir hevestir o hissedilen.
(bkz: o iş yaş)

sözlükteki bebeler sözlükten uçurulsun

aklıbaşında entry ler girerek üyeliği aktive olan 14 yaşındaki bir bebe de bence yazmalıdır diyerek çelişkiye düşüren teklif. çeşit iyidir.

ilan i aski anlamamazliktan gelmek

ocaktaki yemeği unuttuğunu hatırlama anıdır.

her eksiye isyan editi döşeyen yazar

entry i yazarken editi de kafasında belirler muhtemelen.

entry ye yogunlasamamak

yavaş yavaş melankoliden çıkan yazarın durumudur. durulmuş sakinleşmiştir ve artık söyleyeceklerini yoğun bir şekilde ifade edememektedir. ya tekrar bunalıma girmeli ya da bir süre beklemelidir kanımca*.

beyaz melek

ağlatma amaçlı sahnelerin kafada kurulup daha sonra bu parçaların birleştirilmesiyle oluşmuş bir film izlenimi vermektedir. oyunculara laf etmek haddimize değildir; lakin bu kadar net mesaj veren * filmin itici olmaması imkansızdır. * *

her duyduğuna inanmak

görüşsüzlüktür. kıçını kaldırmaya üşenip, kolay yolu seçip saf ayağına yatmaktır.

parayı bulunca nick değiştirmek

lalalalalalaaaa - lalalalalalaaaa .

sevgiliden ayrıldıktan sonraki bir dakika

hayalle gerçek arasında gidip gelinen andır. ne hayal kadar buğuludur,ne de gerçek kadar can alıcıdır henüz.

oh ye memet

bir hazzın öyküsü...

kayser

ben bu ismi ve tarzı bir yerlerden hatırlıyorum.

kimseyi sevemeyecek olmaktan korkmak

birinin aşkından geberecek olmanın en sağlam habercisidr.