bugün

hayattaki en zor dakikalardan biridir.

bizzat yaşadığım için belirtmeliyim ki bir dakika şu iki cümleyi söyleyerek geçiyor.

- "lan gidiyo lan!"
- "valla gidiyor."
biten bir ilişkiden sonraki ilk zaman dilimi. lakin çok uzun gelebilir bu süre. yaşadığınız her şey film şeridi gibi gözlerinizin önünden bir çırpıda geçip gider.

edit: imla
anlatilmaz yasanir dedikleri dakika..her canli bir gun bu 'bir' dakikayi yasayacaktir...
boğazın düğümlenmesiyle geçen bir dakikadır.
akabinde:

(bkz: aşk bitti)
sevgiliden ayrıldıktan sonraki ilk gece desek daha doğru olacak. o ilk dakika geçmek bilmeyecek, uzadıkça uzayacaktır.içinizde birşeyler oturup kalacak, tıpkı onu ilk gordüğünüz andaki gibi sesiniz soluğunuz çıkmayacak çıkamayacaktır.. hal hatır sormalara içten kısık bir hiç ile cevap verilir. bir saniye bile onsuzluğa dayanamadığınız, yanınızdaken doyamadığınız herşeyniz gitmiş, artık bir hiç olarak kalmışsınızdır. hiçler arka arkaya sıralanır, umursamamaya çalışmak bile hiçtir. anlamsızlıklar bir daha aynı anlamı kazanamayacaktır. yalnız kaldığınızda gizlice ister istemez gözyaşlarınız inci tanesi gibi arka arkaya sıralanacaktır. sona gelinmiş yalnızlığa ilk adımı atmışsınızdır. o gece geçmez bitmez... tıpkı şairin(#31575)de dediği gibi... bir sonraki adım çok vakit alacaktır ama gemiler yakılacak araya uçurumlar girecektir. * kafa dank etmeyecek can yanmaya devam edecektir...
(bkz: eski sevgiliye söylenecek son sözler) ve (#53813)
(bkz: iste o an benim bittigim andır abi)
zeminin ayaklarınız altından kaydığını ve dünyanın gerçekten dönen bir cisim olduğunu farkettiğiniz andır .
bir kelimesinin dilbilimsel gorevine gore degisebilecek kelime toplulugu.
(bkz: alkol)
bir dakikalık saygı durusu ile geçebilecek zaman dilimi.
insanın ömründen ömür çalan, bitmez tükenmez, insanın ruhunu dibe çeken, gerçek hayatta 60 saniyelik olmasına karşın 60 yıl gibi geçen zaman dilimidir.
cep partner için alınan telsim hattının kırılma işlemi * *
gökyüzünün üstünüze çöktüğü andır. o baskının altından hiçbir zaman kalkamayacağınızı düşünürsünüz. ağlamak istersiniz, ağlayamazsınız ..
nasıl ayrıldığınıza bağlıdır....
maksat muhabbetin ölesiye sevdiği kız: ben gidiyorum, onun yanında olmak istiyorum
maksat muhabbet: Bak bu şekilde gidemezsin, taş üstünde taş bırakmam burda*
kız: ben gidiyorum. bişi diceksen de
m.m. : Varya bende seni hayata küstürmezsem adam değilim..

Anlaşıldığı gibi sevgilinizi istediğiniz kadar çok sevin ve hatta hala bile sevmeye devam edin eğer bu şekilde ayrılmışsanız içinizde bitmek bilmeyen bir öfke oluşacaktır. Öfke zamanla nefrete dönüşecek ve bu nefret karşı tarafa duyduğunuz sevgiyle birleşmeye başlıyacağı zaman sizinde sıçmaya başladığınız zamanda başlayacaktır.
O gece soğuk bir öğrenci evinde bütün gece salya sümük sağlamak ise kaçınılmazdır. Arkadaşlarınız sizi yatıştırmaya çalışacak, "takma kafana maksat muhabbet hepsinin anasını s.kriz" dicekler fakat hiçbiri fayda olmayacaktır. Aklınızdan sevgilinizle geçirdiğiniz muhteşem günler gelecek ve kederden ve hüzüntüden kilo vereceksiniz. aradan bir yıl geçmesine rağmen siz hala o kızı seviyorsanız ve sevdiğiniz kızın bir sevgilisi varsa uzuun uzun yazı yazmaya hazırlıklı olun.
iyi ayrıldıysanız fazla koymayan bi durumdur. kötü ayrıldıysanız akabinde hemen bir sigara yakılır. yanınızda eş dost varsa onlar sizi teselli etme modunu alıcaklardır hemen. teselliler ise genellikle bi boka yaramaz bu durumda. iş tamamen sizde biter. bi süre arkadaşlarla sık sık takınılmalı ve radarlar tekrar açılıp bekarlığın keyfi çıkarılmalıdır.
ilk bir dakika genelde henüz olay idrak edilememiş şaka gibi gelen süreçtir. bu yüzden bir şey hissedilmez.son söz yeni yeni damarlarda dolaşmaya başlayıp,içine acısı düşecek kadar yeterli bir zaman dilimi değildir. asıl mesele ilk dakikadan itibaren başlayan süreçtir....
Ayrılmanın akabinde koşa koşa bilgisayar başına gelinip sevgiliden ayrıldıktan sonraki bir dakika başlığına durum tespiti yapılır. *
sevgilin olmadan önceki 1 dakikadan bu yana ilk defa sevgilisiz kaldığını düşünerek bu zamanın tadını çıkarma yoluna gidilebilir. eğer sevgiliden ayrılan sizseniz genelde rahatlamış ve üzerinden büyük bir yük kalkmış gibi olunur. ama o ayrıldı ve siz ayrılmayı istemiyor idiyseniz o zaman büyük ihtimalle hala şoktasınızdır ve sanki o yokken yaşayamayacak gibi hissediyorsunuzdur. ama bu durum yeni bir sevgili bulunmasıyla sona erer ve her şey normale döner. bu ve devamındaki dakikaları düşünmek yerine uğraşacak başka bir şeyler bularak harcamak en iyi seçenek olacaktır..
(#160270)
ortamda mendil aramak (mütemadiyen akan bir burun ve yüzü yıkayan gözyaşları için), bulamayıp dünyadaki tüm mendillere küfretmek ve nerde oldukları hakkında tahminlerde bulunmak.insan başka bir şey düşünmek istemiyor çünkü...
geçen günlerin hatrına sevgiliden ayrildiktan sonraki ikinci dakika ya kadar saygı duruşuyla geçirilmesi gereken zaman dilimi.
senin askına bugün layık olmayan 10 sene sonra yine olmayacaktır bırak gitsin dediğim baslıktır.
algılama yetisinin durduğu ilk andır. zaten 1 gün boyunca ne olduğunun farkına varılmaz ta ki her gece iyi uykular diye aradığı saat gelene kadar. o saat geldiğinde 5-10 dakika beklersin ama nafile.
geçiçi hafıza kaybına yol açar.nerdeyim ,ben kimim,ne oldu bana gibi.sonra aklınız başınıza gelmeye başlar"ayrıldık".uzun bir müddet anılarla yaşarsınız,eliniz telefona her gittiğinde ya da biri sizi her aradığında o mu diye bakarsınız.sudan sebepler bulup aramak ya da mesaj gondermek istersiniz.zira karsına cıkamay pek cesaretınız yoktur.bahaneler bulunur sey e tokan bende kalmıs,cekılen fotograflarımızı ıster mısın vb. bahaneler vardır.sonra düşününce yapmak istediğinizin ne kadar saçma olduğunu anlarsınız.serde biraz da gurur vardır.derken alışırsınız kaçınılmaz son...