bugün

entry'ler (83)

komünist tiki ulusalcı karışımı tuhaf yaratık

haklarında kesin olarak bildiğim tek şey sayılarının komünistlerden de, tikilerden de, ulusalcılardan da daha çok olduğudur.

7 temmuz 2010 almanya ispanya maçı

ömer üründül'e göre almanya'nın işinin çok zor olacağı maç. üzülmesin kendisi zira (bkz: konuşmak bedava).

3 temmuz 2010 arjantin almanya maçı

Ömer Üründül'ün "Futbol çok enteresan" önermesini yalanlayan maçtır sanki. (bkz: bi gol olur her şey değişir) (bkz: 2 gol olur tabii) (bkz: e 3 gol olunca) (bkz: 4 oldu ve hakem maçı bitiriyor herkes şaşkın)

fanatiklerden nefret etmek

sırf futbolda değil genel olarak fanatiklerden nefret etmek makul bir davranıştır. herhangi bir şeye körü körüne bağlanmış insan rahatsız edicidir, acizdir, kendisi ve çevresi için tehlikelidir.

koku

zamanında stanley kubrick koku'nun filmini çekmeyi, kitabı okurken düşündüğünü fakat kitabın sonunda bunun imkansız olduğunu anladığını söylemiş ve eğer film çekilirse yönetmeni tebrik edeceğini söylemiş ve etmiş de. haklıymış da. ha daha iyisini mi yapardım, hayır. yine de çok güzel bir film, ama mükemmel bir kitap.

bazarov

--spoiler--
-Şöyle düşünüyorum: Bak, şu saman yığınının yanında uzanmış yatıyorum... işgal ettiğim yer öylesine küçücük, evrende bulunmadığım ve umurunda bile olmadığım alanın yanında öylesine ufacık, yok sayılacak kadar küçük ki... ve yaşayacağım zaman dilimi benim bulunmadığım ve bulunmayacağım sonsuz zamanın yanında öyle az ki... Oysa bu atomun, bu matematiksel noktanın içinde kan dolaşıyor, bir beyin çalışıyor, birtakım istekleri var... Ne kepazelik! Ne saçmalık!
-...Annemle babam kendilerini işlerinde öylesine kaptırmışlar ki, hiçliklerini akıllarının ucundan bile geçirmiyorlar, umurlarında değil... ama ben... ben yalnızca can sıkıntısı ve öfke duyuyorum...
--spoiler--

mika

freshtival'de mükemmel bir konser vermiş güzel insan.

ronnie james dio

yazın izleyeceğiz, yok iptal olmuş izleyemeyeceğiz derken... metal tanrısı, devilhorn'un babası göçtü gitti aramızdan. RIP Dio...

dio

Huzur içinde yatsın. Metal tanrısı...
"today my heart is broken, ronnie passed away at 7:45am 16th may. many, many friends and family were able to say their private good-byes before he peacefully passed away. ronnie knew how much he was loved by all. we so appreciate the love and support that you have all given us. please give us a few days of privacy to deal with this terrible loss. please know he loved you all and his music will live on forever."-wendy dio

uçuk

depresyon sebebi. nefret ediyorum. çıkma artık. yaşama sevincimi yok ediyorsun ya. ayrıca virüsü taşıyanlar uçuğun çıkmadığı zamanlarda da bulaştırırlarmış. yani uçukluysan ucubesin. ucubeyim. yakında kendimi dudağımın üstüne benzin döküp yakmama sebep olacak olan illet. (bkz: allah belanı versin) (bkz: nolur hemen geçsin)

yaran türkçe altyazı çevirileri

dexter'dan:
-sevgili güzin abla, ben bir seri katilim
(bkz: !)

unutulmayacak kitaplar

rüzgarın gölgesi - carlos ruiz zafon
(bkz: rüzgarın gölgesi)

apaçi

bir nevi getto tikileri.

üç nokta yerine iki nokta kullanan insan

hıncal uluçtur.

hicbiseyebosunaiclenmeyenadam

faşizmi devletini sevmek sanan ve bununla övünen büyük gafletler içindeki kişi.

tayyip erdoğan ı sevmeyip ülkesinde ekmek yemek

ayrıca bu ülke rte ın ülkesi de bizim değil mi? (bkz: öyle ülkeyi ben de yönetirim) (bkz: padişahım çok yaşa da deseydin)

tayyip erdoğan ı sevmeyip ülkesinde ekmek yemek

çünkü yurdumun bütün ekmeklerini fırına rte koydu değil mi? saçmalamanın dibine vurmuş entrydir. demokrasi nedir dersine geri gitmek gerekiyor anladığım kadarıyla, çünkü bir ülkede ekmek yiyor olmak iktidarı destekliyor olmanızı gerektirmez. sistem öyle yürümez arkadaşım. akp'nin o savunduğunu iddia ettiği demokrasiden ne anladıklarını görüyoruz destekçilerinin. demokrasi, farklı görüştekilerin birbirine saygı duyması, bir arada yaşayabilmesi demektir. ama siz napıyorsunuz, onu sevmeyen gitsin, bunu sevmeyen ölsün, sevenler yamacıma gelsin. bunun neresi demokrasi? birbirini çekememezlik, sığ düşüncelerle karşı görüştekilere saldırmanın nesi demokratik?

hüzün veren şeyler

sevdiklerinizin yaşlandığını fark etmek.

kenny mccormick

gülüşü beni öldürür.
--spoiler--
stan: yeah cartman, you suck! if you want to play americans vs. bosnians anymore, you can just play with yourself!
cartman: that's fine! i like playing with myself! i'll play with myself all day long!
[kenny güler]
cartman: what?!
--spoiler--

screw you guys i m goin home

sıkrüğv ye gaeyz ağm göin hööööğm (bkz: ben de öyle demek istiyorum)