1. 1.
  elf, rainbow, black sabbath gibi gruplarda söylemiş ve dio isimli solo grubuyla yoluna devam eden, 50 seneye yakın bir zamandır müzik yapan 60ını devirmiş, çok sıcak kanlı, babacan insan.
  8 ... sert adam
 2. 2.
  adını ne zaman duysam holydiver ın klibi gelir aklıma.
  1 ... zarar_ziyan
 3. 3.
  metal müzik türüne çok şeyler katmış müzisyenlerdendir.holy diver parçası çok lezizdir.
  1 -1 ... disco inferno
 4. 4.
  holy diver güzel parçadır bende severim klibi pek hoşuma gitmemekle birlikte.rainbow da severim i surrender mesela..madem böyle eski gruplardan bahsedilio ben derim accept de mükemmeldir bütün albumleri iyidir ve boş şarkı yapmayan nadir gruplardan biridir hiç dinlemediyseniz RESTLESS THE BEST albümünü tavsiye ederim the king,breaking up again,no time to lose gibi harikulade slow parçaları ihtiva eden bi album.onun dışında balls to the wall russian roulette de iyi albümlerdir
  -2 ... kemp_40
 5. 5.
  udo dirkschnider için de animal house albümü iidir hatta yanliş hatırlamıosam aceept-accept ile birlikte 1 cd içinde satılıodu animal house albümü..bu iki albüm de iidir hatta seawinds sarkısının therion cover ı da baya hoş olmuştur
  1 ... kemp_40
 6. 6.
  bu metalcilerin yaptığı bir işaret var, işaret ve serçe parmağı yukarıda gerileri kapalı anladınız işte, o hareketi bulan kişi olduğunu iddaa eder. daha doğrusu onu geliştirip popülerleştiren kişi olduğunu söyler.
  4 ... laz pacino
 7. 7.
  heavy metalin en başarılı gruplarına(black sabbath,DIO,Rainbow...)sesiyle can vermesinin yanısıra samimiyeti,şarkı sözlerindeki binbir çeşit duyguyu yansıtabilmesi,şarkı sözlerinin bizzat şiir nitelğinde olması,seyirciyle olan bağı,müzik geçmişi ile muhteşem olan metal dede,aha buraya da yazıyorum bir daha onun gibi heavy metal adamı bir solist gelmez.istisnalar: (bkz: rob halford), (bkz: bruce dickinson).
  1 ... rainmaker
 8. 8.
  böyle dinlerken slow acı şarkılarda değil de diğer tüm şarkılarda bir enerji, bir neşe var adamın sesinde, tarzında . nasıl anlatılır, böyle zencilerin her zaman "hey man, com'on" derken oldukları havada adam sanki, yani ruh var ruh. hey yavrum benim.
  1 ... darklove
 9. 9.
  black sabbath'la 4 albüme imza atmış**** solo kariyeriyle efsane olmuş, metal müzik sever pek çok kişi için "voice of metal" olan müzisyen. black sabbath'ta ozzy osbourne un karizması altında ezilmemiş tek vokal.
  1 ... tornado of souls
 10. 10.
  erkin koray'a benziyor ya da ben benzetmek istiyorum. sadece dış görünüşüyle değil, metal müziğin "baba" lakabını hak edecek ender simalarındandır, baba adamdır. dilimizde sözü, ruhumuzda izi vardır muhteremin. sağolsun.
  2 ... macbeth