bugün

entry'ler (440)

28 ekim 2014 karaman maden kazası

'Hassiktir gene mi lan' diye tepki verdiren kazadır. Yeter amk birsenede ikinci büyük kaza. Küçük kazaları kimse saymiyor zaten. Bu böyle mi devam edecek?

Tanım: ekimin 28'inde olan bir kazadır. Ölenlerin günahları hafifler umarım.

rehinleri mit in kurtardığı yalanı

büyük ihtimalle Türkiye üzerinden silah, erzak ve askerin geçmesinde sorun çıkmayacağıdır. çünkü bu tırların ışide malzeme götürdüğüne dair iddialar var. bizde sadece bunlarda para var sanıldı. ama içinde roket olduğuna dair iddialar var. üstüne new York times gazetesinin yaptığı habere göre ışiddeki silahlarda MKE damgası var. daha öncede new york times gazetesinin yaptığı başka bir habere göre ışide türkiye üzerinden katılım olduğunu ve bir çoğu silahların böyle geldiğini iddia etmişlerdi.

hizmet hareketi

Olan hizmet hareketi olunca herkesin kötülemeye çalıştığı stkdır. Toplumun bir çoğunun sevmemesiyle bilinir. Ama ne demişler meyve veren ağaç taşlanırmış.

bank asya

Allah'ın izniyle inşAllah batmayacak bankadır. Allah hizmet hareketine yardım ederek türk okullarını dünyada birkaç ülke dışındaki tüm ülkelere okullarını açtırdı. Şimdide bu kötü günlerde yardımını esirgemez inşAllah.

hakim ve savcılara 1155 tl zam

Rüşvetin devlet eliyle verilmesi durumudur. Bunun başka bi manası yok.

03 09 2014 avcılar da üst geçidin çökmesi

metrobüste metrekareye 7 insan düşüyor zaten. bu yüzden geçit yıkılsaydı ve altında iki tane metrobüs olsaydı çok feci bi facia yaşanabilirdi. Allah korumuş.
avcılarda yaşanan ve bir kişinin öldüğü iki kişinin yaralandığı olaydır.

ışid askerlerinin 10 dolara sınırdan geçmesi

isid askerlerinin elini kolunu sallayarak ülke dışına çıkma durumudur.
sadece bu mu? ohoo bi işid militanı itiraf etmişti: örgütteki yabancıların çoğu Türkiye üzerinden geldi diye, silahların çoğu öyle gitmiş. o durdurulan tırlar ne saniyordunuz? sadece para mi vardı? ve sadece o kadar tır değil belkide yüzlerce tır gitmiştir. ama bizimkiler ne dedi o tırlara? 'içinde insani yardim vardı.' ulan burda bi köye 2-3 ton kömür veriyorsunuz tüm haber kanallarına haberini yaptırıyorsunuz. biz yardım dağıttık diye. ama suriyeye bir sürü tır gönderiyorsunuz ve bunların haberini yaptırmıyorsunuz, di mi? yemezler abisi.

bülent arınç

tarihe ikiyüzlülüğü ile geçen insandır.
*

general mobile discovery elite

son güncellemeyle içine sıçılan telefondur.
1)kilit ekranı aynı ama kilit girildikten sonraki kısım çok saçma olmuş. öyle ki bazen kaydırarak açıyorum bazen kaydırmaya gerek kalmıyor. eski şekilde saçmaydi ama daha düzgündü.
2)video ses kısmı da değişmiş. ekrana dokunarak ses açmak işkence olmuştur. sesi eskiden birer birer değiştirebilirken artık sekizer sekizer değiştiriyoruz.
3)kullanıcı arayüzünde değişimler yapılmış. ama nedense bende hala aynı.
4)zaten bu güncelleme de android sürümü yükseltilmemiş. halbuki general mobile discoverye android kitkat 4.4.2 güncellemesi gelmiş. biz hala bekliyoruz.
5)güncelleme yapmadan önce telefon rootluydu. güncellemeden sonra root gitti. zaten freedom adlı uygulamayla aram bozuktu. artık hiç çalışmıyor. üstüne google play store da kilitlendi. eğer sizde de kilitlendiyse benimle irtibata geçin. o uygulamadan kurtulma yöntemini söyleyeyim.
iyi bir şey yok mu diye soracak olursanız; evet var.
1)bildirim çubuğuna çift dokunmayla ekran kapanabiliyor.
2)selfie çekerken daha net sonuçlar veriyormuş. ben denemedim daha.
3)wifi hızı arttırılmış. onu da deneyemedim. evde internet yok. avea sahur paketi ile giriyorum.
4)ekran parlaklığı ayarı artık daha kolay. bildirim çubuğundaki ekran parlaklığı kısmına dokununca ayarlara giriyordu eskiden. ama artık öyle değil.

sonuç olarak yükleyim mi yüklemeyim mi diye sorarsanız eğer;
1)siz fotoğrafa düşgünseniz yani saat başı resim çekiyorsanız yapın.
2)wifi'yı çok kullanıyorsanız güncellemeyi yapın.
3)ama yok 1-2. maddeler benim için önemli değil diyorsanız bence yapmayın. bazı kullanıcılarda güncelleme yaparken sorun çıkmış. bu yüzden telefonunuzda stock romu varken güncelleme yapmanız daha iyi olur.
bu değişenler(güya değişenler çünkü tema aynı, sadece birkaç ikon değişmiş)
görsel
bu da video izlerken ses değiştirme olayı.
görsel
kısacası: telefona sıçmışlar.

klavyede en gıcık olunan tuş

shifttir. oyun oynarken koşmak için basıyorum, bu arada fazla basınca yapışkan tuşları aktif edeyim mi diye sorar.

sözlük yazarlarının itirafları

rüyamda yaşadığım olayı anlatacağım sizlere. Midesi kaldıramayacak varsa okumasın. Baziları hassas bu konularda. Ruyamda Burnum tikaliydi. Ama öyle böyle degil. Burnumun dışına taşmıştı. Sonra rahatsız olup uyandım. gittim lavaboya bi hınkırdım. iki hınkırdım. Üç, dört, beş. En son sinirlendim geri yattım.
Burada çıkarılacak ders: her rüyaya inanmayın. Çoğu gerçek değil.

istanbul

yarın akşam geri döneceğim güzel şehir.
adına bir sürü söz söylenmiş güzel şehir.
adına bir sürü şiirler, şarkılar yazılmış güzel şehir.

Peygamber Efendimiz: kostantinepolis mutlaka feth olacaktır. Onu feth eden komutan, ne güzel komutan; Onu feth eden asker, ne güzel askerdir.
Fatih sultan Mehmet: Ya ben kostantinepolisi alırım ya da o beni.
necip fazıl kısakürek: ana gibi yar, istanbul gibi diyar olmaz.
manga: içimde bir istanbul var, ondan vazgeçemiyorum.

on birinci neslin en kaliteli yazarı

kromozomcusizofren olabilir bence. çok güzel tespitleri var.

beyinle yazilmayan sms ler

yazimhanesi vücudun orta kisminin biraz altidir. daha çok geceleyin çalışan bu yazimhanenin attığı sms'ler kısıtlıdır. örnek olarak:
-uyudun mu?
+sebep?
-ben uyumadim da.

yaramaz çocuklara söylenen sözler

Bak bu amca doktor. Çantasında iğne var. Uslu durmayan çocuklara göre iğnesi var. Sen uslu duruyorsun, değil mi?

380 kg kızın just do it t shirt ü giymesi

t-shirt değil o çuvaldır, çuval.
tanim: 380 kilogram agirligindaki bir kizin 2 just do it yazan t-shirt giymesidir.

yabancı futbolcu isimlerini okuma sorunsalı

görsel

türkiye artık bölünmüş bir devlettir

maalesef olan gerçektir. ülke kutuplaşma yaşıyor. ve kimse bunun farkında değil.

en kötü soyadlar

uzun bir soyadınız olsa ne yapardınız? bizim bir arkadaşın soy ismi şuydu: mollaibrahimoğlu. çocuk soyadını başkasına söyleyemiyordu. ve soyadını soranlara molla diyordu.

kürtçe dünyanın en kaba konuşma tarzıdır

tam bilmiyorum ama bence almancadir. adamlar kavga eder gibi konuşuyor. tehdit mi ediyor, evlenme teklifi mi ediyor belli değil. kürtçe ise sinirli konuşma gibi geliyor.
not: kürt değilim.