bugün

kendi kendininin fotoğrafını çekmek demektir.
istersen kendini kıyafetlerinle çekersin, dudaklarını ördek gibi büzüştürüp çekersin, çıplak çekersin, ki amerika'da kendini çıplak şekilde çekip bunu kız ya da erkek arkadaşına göndermek çok yaygın. bir talk show da görmüştüm. spiker hiç selfie yapar mısınız diyor sokaktan amerikalılara, onlarda yapıyoruz diyorlar. peki kendinizi çıplak şekilde çeker misiniz diyorlar. ona da, allahın tek bir amerikalısı bile, ''bababababa- ben - çıplak *- tövbe allam'' gibi şeyler demiyor. hatta kendinden emin bir zenci ağabeyde, kendini nasıl en iyi şekilde çıplak çekmenin püf noktalarını açıklıyordu.
bir kişinin telefon kullanarak kendi fotoğrafını çekmesi ve daha sonra internette paylaşması durumu. 2002 yılında ilk kez Avustralya'da düzenlenen çevrimiçi bir forum sırasında kullanılan selfie, Flickr ile yaygınlaşarak diğer sosyal ağlara da sıçramıştı.
sosyal ağlarda paylaşılmak için insanın kendisini çektiği fotograflara selfie adı verilmiş artık. isim verildiğine göre rahatlayabiriz artık. evet bayağı görüntüler oluşuyor selfieyle artık son veriyoruz. bu ispatlamalar bitmeli artık ama demi * iddalı bir örnek https://twitter.com/TheWo...us/404527399695835136null
koca koca devlet başkanı bile olsanız bir anlık nefsinize yenik düşüp telefonu çıkararak çekeceğiniz fotoğraf türü. her canlı bir gün selfie karesinde olmayı tadacaktır.

görsel
danimarka ve ingiltere başbakanları ve obama'nın birlikte çekindiği selfieyi gördükçe aklıma ya tayyip erdoğan da orda olsaydı düşüncesi istemsizce geliyor.

(bkz: tansiyon düşüklüğünün sebepleri)
'Kendi kendinin fotoğrafını çekmek' anlamıyla TDK sözlüklerinde yerini alan, dilimize yeni giren (girmesini tasvip etmediğim) yabancı kelimedir. Hatta yılın en çok kullanılan kelimesi olduğu için yılın kelimesi seçilmiştir. Ey sosyal medya sen nelere kadirsin?!
tüm dünyada çığ gibi büyüyen, cep telefonu ile kendi resmini kendin çekmen akımıdır. özellikle sosyal paylaşım sitelerinde gördüğümüz emolar ve tikilerin fotoğrafları çoğunlukla selfie fotoğraflardır. aldığım duyumlara göre, ergen sevgililer selfie fotoğraflar çekip birbirlerine göndermektelermiş.. hani şu cep telefonunu ters tutuyorsun, dudağını büzüştürüyorsun, yan gözle yengeç tarzı bakıyorsun, resmini çekiyorsun ya işte o fotoğraflardan bahsediyorum..
inşallah tutmaz, kelimesidir.
bir bu bir de kombin için yatıp kalkıp dua ediyorum.
inşallah tutmasın.
iyiymiş lan bu. türk kızlarından da bekliyoruz böyle güzel hareketler.

http://www.milliyet.com.t...asam-selfie-cilginligi/23

Kendinizi Daha Çekici Görmenize Yol Açıyormuş.
https://onedio.com/haber/...yor!&utm_medium=tweet

Selfie çekmek isterken 200.000 doları yerle bir etti.
http://www.hurriyet.com.t...tm_campaign=dunya_xmlfeed
yeni dönem aptallık.
Vikipedi tanımı; Selfie ingilizce de, herhangi bir kimsenin bir cep telefonuyla veya fotoğraf makinesiyle kendi fotoğrafını çekmesini ve sosyal medyaya yüklemesini ifade etmektedir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.