bugün

entry'ler (58)

carbonara

bugün itibariyle yaşını söylerken utandığım yazar.

carbonara

cokcokculuğun kitabını yazmış yazar.

carbonara

visneasidi rumuzlu yazarın telefonlarını açmaması gereken yazar.

visneasidi

carbonara rumuzlu yazarı artık aramaması gereken yazar.

carbonara

cillop gibi manitadır, tüysüzdür. (bkz: nektarin)

buğra yener

Rakı icen, saraptan anlayan, filyosu seven, siir yazan muhendis.

kavaklıdere şarapları

kariyer.net adlı sözde insan kaynakları sitesinde bulunan ilanına yapılan başvurunun hemen akabinde kullanıcıya gönderilen otomatik mesaj aynen aşağıdaki gibi olan kafası güzel insanlar şirketi. mesajı okuyupta kendinizi boş beklentiler içine atmayınız, sarhoş muhabbeti sonuçta.

"tarafımızca incelenen özgeçmişiniz ve sizinle yaptığımız ilk görüşme, deneyimleriniz ve sahip olduğunuz özellikler bakımından uygun bulunmuştur. başvurunuz değerlendirmede tutulmaktadır. uygun bulunan pozisyonun tedarik süreci doğrultusunda en kısa zamanda size telefonla dönülecektir. göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz.

saygılarımızla,

kavaklıdere şarapları insan kaynakları"

yemeksepeti

ankara, eryaman'a servis yapan bazi restoranlarin puanlarini birden bire 6'dan 8 veya 9'a cikaran surrealist yemek siparis sitesi. yazilan yorumlari degistirdiklerini duymustum, puanlari yukselttiklerine de bizzat sahit oldum.

edit: site yetkilisinden bi aciklama geldi. soylediklerine gore yorumlarda;

- mesajda imla hatalarının bulunması,
- mesajda anlatım bozukluğu bulunması,
- küfür, hakaret veya şahıslara saldırı amaçlı yazılmış mesajların düzeltilmesi/yayınlanmaması,
- yemeksepeti üzerinden verilen siparişin dışındaki konuları içeren mesajların düzeltilmesi.
durumlarinda degisiklik yapabiliyorlarmis.

saydiklari maddeler arasinda subjektif yorumlanabilecek sebepler de var ama sosyal medyayi kullanimlari, en azindan simdiye kadar twitter ve sozluk uzerinden yazdiklarimi cevapsiz birakmamalariyla takdiri hak ediyorlar.

train song

su siralar samsung smart tv reklamlariyla arzi endam eden 1966 cikisli vashti bunyan sarkisi. pek guzel, pek hos.

(bkz: sozlerini de yazayim tam olsun)

travelling north, travelling north to find you
train wheels beating, the wind in my eyes
don’t even know what i’ll say when i find to you
call out your name love, don’t be surprised

it’s so many miles and so long since i’ve met you
don’t even know what i’ll find when i get to you
but suddenly now, i know where i belong
it’s many hundred miles but it won’t be long

it won't be long
it won't be long
it won't be long

nothing at all in my head to say to you
only the beat of the train along
nothing i planned on my life on my way to you
only our love it's over and gone

it’s so many miles and so long since i’ve met you
don’t even know what i’ll find when i get to you
but suddenly now, i know where i belong
it’s many hundred miles and it won’t be long

it won't be long
it won't be long
it won't be long

abbas güçlü ile genç bakış

ne zaman izlesem mitinglerde heil fuhrer naralarini duyacagimiz gunler yakinmis gibi bir umitsizlige kapildigim program.

flunk

12 mart 2011 bronx pi sahne'de konser verecek topluluk. istanbul'da olmamak icin kotu bi zamanda oldugumu hatirlatti.

25 yasını aşmamış 5 yıl deneyimli üni mezunu

insan kaynaklari sitelerinde isverenlerin mumla aradiklari ustun insan. bulabiliyorlar mi bilemiyorum ama yalniz 1 milyon kiside 1 dahi ciktigi istatistigini goze alirsak isleri biraz zor. bulduklarinda ne yapacaklar orasi da ayri bi macera konusu. he bi de bunun bi ust versiyonu var; (bkz: 25 yasini asmamis 5 yil deneyimli askerligini yapmis universite mezunu.)

reşat çalışlar

dun aksam ki sosyalmedya tv programinda sevilmek istedigini soyleyen internet unlusu. madem sevilmek istiyorsun ne diye turk kizlarini 3 yildizli otele benzetiyorsun sayin resat calislar. de luxe hotel gibiler diyeceksin. bi de uc yildizli ama temiz diyo ya... eksisozluk yazarlari icin de ekonomik duzeyi iyi olmayan beyaz turkler gibi bi cumle kurmayi basardi. ekonomik duzeyi iyi olmayan beyaz turk ne lan?! cok okumus falan ama okudugunu anlamamis heralde.

hastası olunan sözler

baskalarinin imrenecegi bir hayat yasanilacaksa onu biz yasamaliyiz.

orange county resort

aslı orange county de luxe hotel olandır.

filyos

sermayenin gözünü diktiği en son karadeniz şehirlerinden biridir. para babaları tarafından, bu sefer de ne idüğü belirsiz bir liman projesiyle halkı karşı karşıya getirilmiştir, kafası karıştırılmıştır.
doğu karadeniz'de hidro enerji santralleriyle yok edilen ormanlar, batı karadeniz'de adım başı kurulan limanlarla öldürülen bir deniz var.
buna karşılık halkın tepkisi ise iş vaadleriyle, siyasi propagandalarla bertaraf ediliyor, yerli halk birbirine düşürülüyor, gençler, denize düşen yılana sarılır mantığıyla elinde kalan tek şey olan memleketini bile kısa vadeli menfaatler uğruna satmayı yeğliyor. memlekete yazık oluyor.

okan bayülgen

dijital fotograf cekenlerden bahsederken, durup dururken "ben pek sevmem o tip insanlari" sozuyle hayal kirikligi yasatmis oyuncu, yapimci ve ya her ne halt ise... adamin her cumlesi sanki karsisindakiyle bir polemik halindeyken savunulan hipotez yahu. surekli saldirgan tavirlari sikici olmaya basladi, karsindakine kavgada ilk sen vuracaksin hesabi daha soruyu dinlemeden laf sokma derdinde. anlayamadim, son zamanlarda oyle oldu; ya da zaga'yi ozluyorum.

mavi kuş ile küçük kız

sarki yazmanin kendisi icin siradan ve basit oldugunu soyleyen adamin sozlerini destekleyen, daha ilk dinleyiste kendine hasta eden sarki.

ankara nın istanbul dan kat kat daha güzel olması

(bkz: #1757142)

panikatak

vucudunuzun ne kadar tuhaf seyler yapabilecegine sahit olmanizi saglayan, butun olumsuzluklarinin yaninda bardagin dolu tarafini da gormenize yardim eden beladir. vucut, herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda kalp krizi geciriyorum tribine girer, rolunu keser... bir inanirsiniz, iki inanirsiniz kendi vucudunuza sonra ulan bu iste bir terslik var diyerekten kalp hastaliklarini arastirirsiniz, senktomlarda kol agrisi vardir diyelim, ertesi panik nobetinizde kalbinizle birlikte kolunuz da agrir, kalp krizi sirasinda agrinin gogsun ortasinda basladigini okursunuz bir yerlerde mesela bir dahaki panik nobeti tam da okudugunuz gibi belirtiler verir. siz de rahatsizliginizin sanal olduguna kanaat getirirsiniz. sanal ama ne sanal; hem var hem yok, karabasan gibi mubarek.

istenildiginde evcillestirilebilen bir hastaliktir. istege bagli olarak, gel deyince gelir; git demesini bilirseniz de gider. ilk asama durumu kabullenmektir ve en onemlisidir, ardindan panikatak nobetlerini yonetebilmeyi de basarirsiniz. bir nevi kendi kendinizle dalga* gecersiniz ama vardir iste...