Şuan içinde bulunduğum eylemdir.hayatınızdan tüm un ürünlerini(2 dilim ekmek hariç) ve paketli ürünleri çıkarıp,sadece sebze ve proteinle beslediğiniz,şeker ihtiyacını meyveden aldığınız günlerdir.amaç tatlı krizlerini ve şekerli ürünleri 21 günde arınarak hayatınızdan çıkarmak ve tadını unutmak.
Edit: 21 gün sonra ağzıma şerbet boşaltmaktan çok korkuyorum sözlük.
Edit:şaka şaka 20.gündeyim psikolojik olarak mutsuzum ama bedenen iyi hissediyorum.
(bkz: unutamadım)
Birinci 21 günümü -2.600 kg kayıpla tamamlamış bulunmaktayım. Yarın 2. tura başlıyorum.başarılar dile sözlük.
Edit:teşekürler bebeklerim.
bu kadar kısa zamanda bu kadar hızlı kilo kaybına izin verenler mi var diye merak ettirir.
o 2.600 gr' dır, kg olsa duramazsın. saygılar.
3.gunumdeyim , 21 olursa eger sonsuza dek sekeri birakmis kabul ederim kendimi.
Bugün 1. Günündeydim ki, ofise etkinlik için çikolata şelalesi getirmiş insan kaynakları.

Yuh!
Bu nasıl bir karma ya rab?
Neyse 1. Günümü yarına kaydırmak zorunda kaldım ben de.
21 gün sonunda da minimuma indirecekseniz yapınız bu arınmayı.

Bi anlamı olsun sonuçta.

Hayatınız boyu şekerden oldukça uzak durma hedefiniz sürsün kardeşlerim.
ben açlıktan ölürüm net. şu hayatta sınırlı haz duyduğum şey var zaten; hiç kendimi kasamam. biraz daha spor yapar, biraz daha hareket eder, en kötü biraz daha kilolu olurum. ama tatsız yaşayamam.
Şekeri sadece çaya dökülen bir şey değil yalnız.
Ketçaptan tut havuçta bile şeker var.

Şekerden uzak durmak imkansızdır. Hayal kurmayın. En basiti domateste bile şeker var.
Hiç bir zaman 21. Günü göremedim max. 5 gün.
bunu yapanlara özeniyorum ama zevksiz bunlar ya.
Ben 6 ay şekersiz yaşadım. Şimdi öğle Arası çikolata yemeden olmuyor.

21 şekersiz yaşa olayı hikaye yani.
Şekersiz durabilirim ama çikolatasız çok zor. Depresyon sebebim olur.
(img:#1809023)
4. Gün.
Benden bi bok olmaz afedersiniz.
azimle yiğen duvarı deler demişler. o elindekini at hemen bir baklavacıya otur yarım kilo baklava, yüz gram da kaymak al. afiyet şeker olsun.
erkek eli mi la o.
hiçbir bok değildir, daha önce şekersiz 105 gün yapmış bir insanım ve şeker hayata dair gıda statüsünde değer baabında (-) bazındadır şekirsiz ne 21 gün ne 105 gün şekersiz bir ömür bitirilmelidir ve konu kilittir.
Yiyende , yemeye de ölüyor. Baklava yenmelidir. Muhallebi de güzeldir, çocukluğumun tatlısı..
3 yıldır hiç bir eksikliğini çekmiyorum ki çaya 3 şeker atardım.
3 senedir kullanmıyorum geçen çaya 2 şeker attım kusacaktım.
"ağzıma şeker sokmam" demeye yaw ikidir. ağzıma şeker koymam de şuna.
muhtemelen yapamayacağım bir şey. çikolatasız ve sevdiğim birkaç sütlü tatlı olmadan yapamıyorum. özellikle depresif, melankolik ve özel günlerde. kendime bakmasam spor filan yapmasam kendimi de beğenmeyip mutsuz olup daha çok yerdim herhalde. allahtan küçüklüğümden beri aktif bir yaşam sürdüm koşu, voleybol, yüzmeyle aram iyiydi de fiziğimi korudum.

eğer bunu yiyorsanız kendinize ekstra özen göstermeniz gerek yoksa 10-20 yıl içinde vücudunuzdan yağ tabakaları sarkmaya başlıyor ne yaparsanız yapın. erkekseniz ağırlık kaldırın bisiklet sürün yüzün, kadınsanız fitness, yüzme, koşu çok iyi aktivitelerdir. bir de şeker tüketecekseniz egzersiz öncesi tüketin.
adam şekeri sırf şekerden alınıyor sanıyor.
yediğin o pilavlar, ekmekler vücut kullanmadığı takdirde yani inşaatta falan çalışmıyor, yakmıyorsa 2 saat sonra şekere çevriliyor.
ekmeğin, vücuttaki şekeri bildiğimiz şekerden daha hızlı yükselttiğini makalelerden okuyabilirsin.
öyle oluyorsa benimki şekersiz 6 yıl. yani 6 yıl derken bayramlarda en az yarım tepsi baklava yerim. onun dışında şeker kullandığım yok. tabi senin gibi yediğim yemeklerden, meyvelerden aldığım şekeri saymazsak. çayı şekersiz içerim kahveyi en son ne zaman içtim hatırlamıyorum. evet. teşekkürler.