bugün

insanların yaptığı kelime hatalarından biri.

(bkz: cahillik)
şemsiyeye şemşiye diyen insan modeliyle paralellik gösteren bir yanılgıları vardır aynı zamanda.
uyarılmalı, kızılmalı, gerekirse biber tedavisi uygulanmalıdır. ısrarcı davranıp devam etmek isteyenlere cennet ve sopa birlikteliğinden doğan atasözünün incelikleri acilen uygulanmalıdır.
dili dönmemek tir olsa olsa...
cahillikle falan bir alakası yoktur kanımca...
(bkz: dört yanı kro dolu yurdum)
j harfinin türkçe'de çok fazla bulunmaması itibari ile eğer bakanlar kurulu yada mgk toplantısında değilseniz her türk evladı tarafından hoş görülecek insan modelidir.

versiyon 1:
- abi ordan şarj aletini verir misin?
+ buyur.

versiyon 2:
- abi ordan şarz aletini verir misin?
+ buyur. **
son derece normaldir. çünkü konuşma dili yazı dilindne çok farklırıdr. bu insnalar genelde ne yapıyorsun demezler naapıyosun derler. hiç de garip karşılanmaz. ama şarz diyince garip karşılanır nedense. bu toplumların dil yapısıyla alakalıdır. ha ingilizce konuşurken yanlış telaffuz ederse eleştirilebilir.*
DÜZELTME SURETiYLE ANPATiKLiK KATSAYINIZI ARTIRABiLECEĞiNiZ ORTAM YARATIR.
doğrunun yörelere göre degişmesinin sonucudur. iç anadolunun kuzeyi ve karedeniz civarında kullanılır. utanılacak bişi degildir
kibrite kirbit, tazyike tanzik demeyle aynı durumdur. uyarınızdır, uyarmayanı da uyarınızdır.
cok da enteresan veya cehaletle alakalı bir durum değildir.
benzerleri için
(bkz: yuklemeye şarj demek)
(bkz: yuklemeye şarz demek)
(bkz: charge a sarj demek)
şarjım bitti diyen insan modelinden daha zeki olan yaratık.

- niye acmadın lan telefonu dün??
- abi valla şarsım bitti..
- kıcına baglasaydın bi oksijen kaynagı.
- ne abi?
bunu yapan turktur dedirten olaylardan birisidir.
Alışkanlıktır.Doğrusunuda bildiği halde alışkanlık gereği bunu kullanır. Yoksa şarj'a şarj diyen insanlar türkçeyi en iyi şekilde kullanmak zorunda olan insanlar olabilir.

(#222374)
tarzdır.
(bkz: pasaja paşaj demek)
söylenmesi bazı kişlere daha kolay geldiği için kullanılan kelime..cahillikle bi alakası olduğunu sanmıyorum
http://upload4.postimage.org/381890/221.jpg
şarj a şarz dmek daha zordur. şarja şarz demek sandaletin içine beyaz çorap giymek gbi birşeydir
daha bugün bile arkadaşlar arasında konuşulmuş hadisedir. bu insanlar çoğunluktadır ve doğrusunun şarz olduğunu keisnlikle iddia etmektedirler. ne olur şarj diyen arkadaşlar azınlık olmaktan utanmasın ve birbirlerine destek olarak seslerini duyursunlar...ŞARJIMI GERi VER ŞARJIMI GERi VER ŞARJIMI GERi VER...
sandaletin içini geçtim, siyah yumurta topuk ayakkabının içine beyaz çorap giymek gibidir. hoş görülmesi neden gerekir? şarj zaten türkçe değildir, yani ya kelimenin türkçesi bulunsundur, ya da doğru söylensin. vakti zamanında bizzat kendim de şiddetle * * * şarz diyenleri uyarmışımdır. güzel türkçemizi zaten bozuyoruz, bari bir de yabancı kelimeleri yanlış kabullenmeyelim, ayıp, günah
herhangibir yanli$lığa mahal vermemek için şarja ne şarj diyiniz nede şarz..batarya demeniz yeterli olacaktir..kulağa daha ho$ geliyor gibi.
mesele yanlış söylenilmesinden çok yanlışı yapanın sizin şarj demenize dudak kıvırarak sizi şarz demeye zorlayarak iddiada bulunmasıdır. cinnet getirten haller.
- nokia şarzın var mı?

diyen kişinin yaptığıdır.

(bkz: o da insan)
(bkz: batarya ya şarj demek)
kıroluk sonucu oluşan sözcüğü tamamen yanlış kullanma durumu.. bir arkadaşla inatlaşıp beni imla klavuzuna bakmaya kadar götüren olay ama sonuç tabi ki sarj çıktı ve oda kıroluğunu kabul etti.. yapmayın etmeyin demeyin..
güncel Önemli Başlıklar