bugün

şarabın kazanacağı karşılaştırma.
Şarap kusturur.

Tadı sirke gibidir.

Bira göbek yapar.

Hepsi leş ama bira tek leşlik ile daha önde.

edit: sadece köpek öldüren içmiş bir ergen olmadığımı eklemeyi unutmuşum. her alkol herkese yarayacak diye bir olay yok. atıp tutanlara duyurulur.
yerine göre değişir.
şarabın çok türü vardır. tek başına içilebileceği gibi tatlıdan tuzluya pek çok yemekle iyi giden çeşitlerini bulmak mümkündür.
ayrıca şişkinlik yapmaz. iyi bir şarapsa çok miktarda da tüketilse fazla sarhoş etmez ve yan etki yapmaz.
diğer yandan bira bol kalorili kızartma türü her yiyeceğin yanına yakışır. ucuzdur. düşük alkollü olduğu için uzun süre sapıtmadan içilebilir. ancak tabii bira içip de hoplaya zıplaya dans edemezsiniz misal. zira mideyi sisirir ve hareket etmenizi zorlaştırır. sık sık tuvalete gitmenize neden olur.
gene de ikisi de benim bebeklerim.

edit: yahu şuraya köpek öldürenden baska sarap içmemis ergenler yazmasın. sirke gibiymiş. bir merlot iç bakalım bal mı sirke mi anlarsın.
Bira alır. Düz efes. Gerisi hikaye.
şarap:

- sonradan görme
- estetik
- kibarlık

bira:

- olduğun gibi olmak
- salaşlık
- olması gereken
iyi şarap yemekle içilir. bira her hangi bi zamanda içilebilir. şarabın kötüsü cidden kötüyken, biranın iyisiyle kötüsü arasındaki fark azdır. bira her türlü alır.
Ananas suyu+votka alır.
şarap uçsuz bucaksız bir dünyadır, bira yalnızca bir içkidir.
Biranin kazandigi versus. Gerci beyaz saraba da hayir demem eheheh
değişkenlik gösterir. canım bazen buz gibi bira çeker, bazende gül şarabı. moduma bağlı
şarap sevgili gibi, bira ise dostun gibidir.
wc ye ulaşımın olmadığı yerde şarap.
geri kalan her yerde bira.
sanırsın her gün villasında şöminenin karşısındaki deri koltukta şarap içiyormuş gibi şarap diyenler var.

sanırsın ünlü biri de dostlarını muhabbete çağırmış da balkonda bira içiyormuş gibi bira diyenler var.

şöminesi olan adam burada yazmaz ki ünlü biri hiç yazmaz.

o yüzden birbirimizi kandırmayalım.

arpa suyu içip kafa bulan tiplersiniz, gelip burada şarap güzellemesi yapıyorsunuz.

neyse fikrimizi de söyleyelim rengimiz belli olsun.

viski alır.
Bira vs şarap

şarabın aksine bira genelde yoksulların, ayak takımının içkisidir. hele ki romalıların "barbar" kavimlerle çatıştığı bir dönemde günümüzde oktoberfest'i ile ünlü almanlar, pubları meşhur irlandalıların sevdiği ve içtiği bira barbarlığa atfedilmiştir. roma'daki yüksek, asil sınıfın içtiği şarapların aksine roma boyunduruğu altında bile bu kavimler ve ayak takımı kendi publarında fıçı fıçı birayı içmeye devam etmiştir.bugün roma'nın akdeniz havzasındaki topraklarında yer alan ve dilleri latinceden türemiş italyanlar, fransızlar ve ispanyollar için şarap bir numaralı tüketilen içkidir. germen kavimler olan almanlar, ingilizlerse birayı tercih ederler. yine de gelenekler günümüze kadar ulaşır ve bugün şarabı zarif bir kadehe doldurur, buğday birasınıysa fıçı gibi kaba bir bardakta içersiniz.
Biz almanya'dayız. Bira daha çok içilen bir içkidir. Ama arada bi kadeh medoc ya da pinot noir, çok iyi gider.

O barbar muhabbeti geçti artık. Frau merkel' de gider, iki bira parlatır bugün. Fransa ' daki barlarda da daha çok içilen içki, bira olur.

Alkol az bira da.ondan. benim gibi uzun zamandır içki içmeyen adamı çarpar bi kadeh şarap. Bira, bi tane falan, o kadar bişey yapmaz.

Şarap daha kaliteli bir içkidir, ama bira daha çok içilen bir içkidir. Bi de şarap daha pahalı bir içkiydi eskiden, şimdi üretim aşamaları otomatikleşti herşey, bugün eskiden 130 euro verdiğin st emilion ' a 8 euro veriyosun, bi de kalite olarak daha iyi bugünkü st.emilion, o da garip bi şey tabii...

Ama dediğim gibi şarap, özel günlerin içkisidir. Bira daha " günlük " bi içkidir. Sevgilinle yemek yerken bira içmezsin, ama iş çıkışı barda arkadaşlarınla laflarken de şarap içmezsin.
ikisi de benim bebeklerim.
Teneke bira içenin kendine saygısı yoktur diyip linç yemek istemiyorum . Tercihimi şaraptan yana kullanıyorum (rose şarap hariç ).
Kimse söylememiştir umarım, bira hamallıktır.
Hiç okuyamayacağım saçma fikirlerinizi.
Sıcaksa şarabın soguksa biranin alacagi versus.

Edit: sıcaklık ve soğukluk alkolün çeşidini tanımlıyor, havayı değil.
Dışarıda içiliyorsa birayı tercih ederim. Kapağını açıp içiyorsun ne tirbuşon ne bardak derdi var. Onun dışında şarap daha nezih ortamların içeceği gibi geliyor bana. Öyle bi algı oluşmuş. Evet. Teşekkürler.
Birayı şarabı Önce bir bulun da kritiği Kusur kalsın amk, hı?!.. daha sarma tütün parası dahi yok cebinizde, merlottan, sirkeden; adabtan, bilmem neyden bahsediyonuz amına koyuyum?!.. evde arıtma şebeke suyu içiyonuz birçoğunuz, yalan mı, hı?!..

(bkz: ayranınız yok içmeye)

(bkz: götünüzde don yok ne işiniz var am pazarında !)
Her zaman şarap tercih ederim.
Şarap makarna, et ve tavuk yemekleri, bira patates cipsi ve turşu ile iyi gider. Her ikisi de efkar dağıttırır ama fazlası karaciğeri bozar.
Bira daha iyidir. Evet.
Açık ara bira alır. Tüm biraları da tuborg kırmızı alır.
güncel Önemli Başlıklar