bugün

komedyenim hatta sanatçıyım diye ortalıkta dolanan adam..kendisinin mehmet ali erbil le ıssız bi adaya göç etmesini umuyorum..

edit: 3 yıl evvel girmişim bu entryi, toy zamanlarımmış biraz ağır olmuş. ancak doğruluk payı var. fikrim şu yönde değişti, mehmet ali erbil tek gitsin, kendisi de ben komedyenim diye ortalarda dolanmasın, ben komedi oyuncusuyum desin ki kendisi zaten iyi bir komedi oyuncusu. gora gibi iyi bir projede çok iyiydi mesela, kutsal damacana'da da... hababam sınıfı serilerini es geçiyorum. yani böyle iyi. ama iki haftada bir makina'ya çıkıp komedyen tavırlarıyla espriler yapması kendisini itici yapıyor. olmuyor...
an itibariyle bir demet tiyatro'ya konuk oyuncu sıfatıyla giriş yapmış adam.
şahsına munhasır bir komedi tarzı oldugunu düşünüyorum.mimikleri ve surat ifadeleri sözle espiri yapmayacak bir komedyen için yeter de artar.
yıllar yıllar önce bir televizyon kanalında şafak vakti adlı skeçlerden oluşan bir program hazırlamıştı.
iner misin çıkar mısın'da ayrılsak da beraberiz'de oynayan hakan yılmaz'la ikili olarak çıkmışlardı.
türkiye'nin neşe ve mizah görevlilerinden.
komedi filmi dendiğinde ilk akla gelmesi gereken kişidir. ortalıkta dolaşan birçok kişiden çok daha iyi olduğu aşikardır.
kanaatimce iyi bir insan değildir. kıskançtır g.o.r.a sonrası beyanatları peker açıkalın hakkında söyledikleri hep çekememezliğinden kaynaklanır. eskiden severdim ama artık sevmem.
Surat ifadesiyle beni güldürmeyi başarabilen nadir Türk komedyenlerdendir. Türkiye'de bir yarışma programından bu denli kalıcı olabilen bir şarkıcı veya komedyen çıkmamıştır. Bu yönüyle de taktir edilesidir.
(bkz: maşallah)

(bkz: servisim geldi)
maşallah olarak tanıdığım, güldüğüm, şimdi de fesupanallah'ta oynayan, orda da güldüğüm ama nedense pek de sevemediğim bir kişidir.
ufak şeylere aşırı tepkiler vermesi reklam mı yapıyor düşüncesini beraberinde getirmiştir.
komedi adına kendisinde bir şeylerin eksik olduğu oyuncu. olmuyor işte fazla zorlamayıp da kendini harap etmesin bence. belki karakter oyuncusu bile olabilir aslında kendisine uygun rol bulunursa neden olmasın. ama komedi yapmasın.
bir de bu adamın yer aldığı projeler nedense tutmuyor.
(bkz: fesupanallah)
aynı kaderi yaşayan bir oyuncu daha cem davran'dır.
genç fenerbahçeli komedyen.
(bkz: esra ceyhan)ın programında sırf son oynadığı filmin reklamını yapmak adına, hem (bkz: esra ceyhan)a hem de bazı konuklara çemkiren şahsiyet.. çemkirdikten sonra canlı yayını terk etmiştir ve canlı yayını terk etmeyi mağrifet sayan şahsiyetler listeme 8 numaradan girmiştir..
19 yıllık sanat geçmişi olan bir sanatçı!, aynı zamanda komedyen'dir.

1989 yılında ankara halk tiyatrosu'nda haldun taner'in eşeğin gölgesi adlı oyunla sahneye çıktı.
ankara halk tiyatrosu'nda devri yalan, başımızda pak bulut, sen bu seçimi unut, saddam'ı kim öptü, şirinler, edi büdü ve uzaylı arif adlı oyunlar ile ankara ekin tiyatrosu'nda ise biz bu ihtilali niye yaptık, yaşar ne yaşar ne yaşamaz adlı oyunlar ile seyirci karşısına çıktı. dario fo'nun yüzsüz adlı oyunundan sonra 9 eylül üniversitesi'nin çektiği bir düğün masalı adlı filmde rol alan sanatçı'nın yer aldığı televizyon dizileri: televizyon çocuğu, sıdıka, baskül ailesi, dostlar pasajı, şafak vakti ve reyting hamdi.
üçlü oyun filminden sonra sanatçı vizontele için kamera karşısına geçti. daha sonra da turkfilmi adlı yapım şirketinin ilk filmi olan rus gelin'de zeki alasya ve metin akpınar'la birlikte rol aldı.

sanatçı'nın oynadığı filmler şöyledir;

(bkz: baskül ailesi) (1998)

(bkz: rus gelin) (2002)

(bkz: gora) (2003)

(bkz: hababam sınıfı merhaba) (2004)

(bkz: hababam sınıfı askerde) (2004)

(bkz: maskeli beşler intikam peşinde) (2005)

(bkz: hababam sınıfı üçbuçuk) (2005)

(bkz: maskeli beşler irak) (2006)

(bkz: kutsal damacana) (2007)

(bkz: maskeli beşler kıbrıs) (2008)

edit: beğenerek izliyoruz.
http://sle7in.deviantart.com/art/mob-100503845
Mimiklerini harika kullanan ama bundan başka hiçbir özelliği olmadığı halde kendini çok özel sanan garip bir adam. Katıldığı her programda öne çıkmaya çalışır ama genelde bunu beceremez. Hep konuşulmak, gündemde olmak istiyormuş gibi bir havası var. okan bayulgen'in sivri çıkışları prim yaptığından, sanırım kendine bu yolu seçti ama olmuyor be abi.
baskul ailesinde oynadigi karakterin disinda bir basarisini goremedigim itici tiyatrocu. hatirladigim kadariyla iner misin cikar misin da hakan yilmaz ile beraber taninmistir. komedi yetenegi ve sempatiklik adina hakan yilmaz ile karsilastirilmamasi gerekir.
Telegol kadrosuna bugünlük dahil olmuş , tuhaf bıyığıyla programa renk katan sanatçı.
bir insan bu kadar mı antipatik olur sorusunun cevabı. ne güldürecek bir hali var nede gülünecek bir hali.
disko kralı fox tv ise kendisi bez bebektir. habire disko kralı'na konuk olmaktadır.
bu gece disko kralında gerçekten antipati toplamış kişilik. bir önceki gelişi daha iyi miydi ne.
dün değil evvelsi gün katıldığı disko kralı programında okan bayülgenin sorduğu "hangi burcsun?" sorusuna "erol büyükburç" diye cevap vererek hem okan bayülgenin, hem stüdyodakilerin, hem de ekran başındaki izleyenlerin midesini bulandırmış antipatik kişilik. güya kendi çapında şaka yapmıştır ama okan bayülgen ve izleyicilerden kötü tepki alınca dumura uğramıştır. o suratindaki ifadeyi bir daha görmek isterim.
kutsal damacana filminin senaryosunu ben yazdım diyerek ahmet yılmaz'a ayıp etmiş ukala kişi.

dipçik : okulumuza söyleşiye geldiğinde de maskeli beşler'in senaryo fikri bana ait demişti kendisi.yazık.