bugün

benim de bir başkasının üst komşusu olduğumu düşünerek fazla yorum yapamayacağım komşu.
topuklu ayakkabıları ile gezinir,koca götünü dalgalandırır, geceleri sanki evin düzenini bozar yeniden yapar, mutfağı yatak odasına, banyoyu mutfağa taşır sanki amına kodumunu.Gece 00:00 saatlerinde şarkı söyler sizi delirtecek duruma getirtir. Arkadaşları gelir bin türlü dedikodusunu dinlersiniz, hatta birinden çocuk aldırdığını bile duyarsınız, o düşüncelerle gidip evini basıp birde ben sikim şunu diye düşünür durursunuz ama sikinizin bir aseleti olduğunu anımsar sikmektense türlü cinayet fantezileri kurarsanız. Çok fenadır, komşu önemlidir ama üst komşu çok önemlidir.
ağır pislik ailedir. neden yerleşik hayata geçmişler anlayamadım, keşke mağaralarında hiç çıkmasalardı.
bazen insan olmayabilirler. deprem olsa üst kattakilerin hayvanlığı zannedicem resmen. nasıl bir tepişmedir bu. kötü komşu ev sahibi yaparmış, hadi inşallah.
ufacık çocuğu dan dun bütün gün koşup kafamızı sikerken bişey demeyen, tencere seslerine "milleti rahatsız etmeye hakkınız yok" diyen komşudur. ah konuşurken yakalasam ağzına yüzüne sıçacaktım da. olmadı be sözlük. içeri girmiş çoktan kevaşe.
sürekli gürültü yapan. kah sevişip, kah dövüşüp.
önce terlik sonra kalorifer petekleri en son yöntem kapı zili aşamalarını içinde barındıran ritüel.
karşılıklı gürültülerimizi çekmişliğimiz vardır, arada kapı çalıp uyarmalar falan...
güzel kızları varsa tadından yenmez. evet.
Eğlenceli ailedir.*
balkona çıkıp ''hede abla hadi gezelim.'' derim. Çıkar gezeriz, kahve yapar getirir bana. Ben onlara giderim. Hele ki kızı begüm o kadar tatlı ki, kızı al oturt karşına saatlerce izle yani çok aşırı sevimli.
abartısız üç dört saattir serdar ortaç'ın aynı şarkısını dinleme kapasitesiyle gönlümde taht kurmuş insan.
dövülesi komşudur. Nasıl bir ayak varsa bastığı yeri inletiyor her gece bunları çekmek zorunda mıyım insafsız?
Genellikle seks ve gürültü yapması ile meşhur olan komşudur.
seks yapmayan komşudur.

aslında seks yapan genelde yan komşudur, ama üst komuşunun adı çıkmış bir kere hep ondan!
hatırladıkça iç burkan komşudur. ihsan amca. alkolikti. içer içer karısını levyeyle döverdi. o kadının bağrış çağrış seslerini duyardık ama bir gün bile ne boşanma muhabbetini ne de gelip birine dert yandığını gördük.

öyle bir kadındı.
ikiz çocuk bekleyen 4 çocuklu bir ailedir. çok iyi insanlardır kendileri.
Neredeyse eve kamera yerleştirdiklerini düşündüğüm komşu. Ne zaman yatsam müzik son ses. Sesli sesli yürümeleri mübarek zannedersin ayağının altında demir var.
tam bir güruhtur.

tek kat şahane, gürültü bahane.
Her allah'ın gecesi bar bar bağıran hıyardır.
24 saat elektrik süpürgesi çalıştırma potansiyeline sahip düşüncesiz terbiyesiz insanlar toplumu.
aile apartmanıysa amcanlardır.
zamanında çok değişiklerine sahip oldugum tiplerdir.

kadıkoyde otururken en üstümde evsahibim de otururdu, bi gün laf arasında "size de gelen giden çok ama bak karışmıyoruz biz" dedi evsahibimin oğlu. ulan eve giren çıkanı düşünüp 31 mi çekiyosun yavşak, sana gel dedik, muhafazakar çıkcagın tuttu ben ne diyim.

yine kadıkoyde otururken gündüz deli gibi kavga eden birbirini öldüren çiftimizin gece hangi ara barışıp anal sexe varan ilişkiye girdiklerini anlamadığım komşularım da oldu.

osmanbeye taşındığımda her sabah ben mutfakta kahvaltı ederken mini etegi ile arzı endam eden sarişinlar da oldu, yine aynı binada her akşam eve dönüşümde -işim sebebi ile slim fit taım giyiyorum- hişşt pişşt diye laf yediğim travesti komuş da oldu, takım elbisem benden çok laf yemiştir o ayrı.
(bkz: çatı katı)
aralarında görgüsüz, anlayışsız ve varoş olanları çokça var.
bir gün katil olursam sebebi üst komşudur. burada dursun bu.
(bkz: orospu çocuğu)