bugün

Allah bunun da hayırlısını versin.
Tüm gün durdu durdu bu saatte dangır dungur süpürge yapıyor tepemde.
Nefret ediyorum bu huyundan.
hayatının dayağını yemekten şans eseri kurtulmuş olan komşudur. bazı insanlara her şeyi yapamayacağı her kuşun etinin yenmeyeceği hatırlatılmalı ki daha fazla şımarmasınlar. Kolay kolay kavga etmem ama bu yaratık dayağı hak ediyordu. Anan seni doğurmamış sıçmış resmen sıçmış orospu evladı ruh hastası.
Her gece gürültü yapmayı nasıl başarıyorlar? insan neden bu kadar saygısız ve vurdumduymaz oluyor, uyarırsın olmaz, polisi ararsın olmaz, ne yapmalı? Sanırım en iyisi taşınmak, ama nereye? Çünkü her yerdeler bunlar: saygısızlar, aptallar, anlayışsızlar, ahmaklar. Nereye giderseniz gidin gelip buluyorlar sizi!!
Gürültü yapanı hayattan bezdirilmelidir.
ya bütün üst komşular medeniyetsiz ya da bu ülkede hiçbir evde ses yalıtımı yok diye düşüncelere sevk eden kişidir.
an itibariyle müzik eşliğinde horon tepiyorlar. ikide evlatları var sanırım. ayrıca tam devir çamaşır makinası dönderiyor biri ama üst kat mı alt kat mı onu tam bilemedim. hanım sıkıntılı ölümcül baş ağrısı her hafta olduğu gibi yine ziyaret etti odasında istirahatte, ben çocuğu uyutmaya çalışıyorum şuan uyudu uyuyacak inşallah.

saat çok geç olmayabilir lakin dikkat etmekte fayda var. apartman gibi ortak alanda siz dilediğinizce taşkınlığınızı yaparken birçok insana-komşuya sıkıntı veriyor olabilirsiniz. büyük vebaldir. hakkımı ahirette istiyorum.
sürekli ses yapan komşulardır.
Geçen camdan halı silkeliyordu çaktırmadan. pislikleri bizim balkona kadar geliyordu, dayanamadım kapılarına kadar çıktım gergin bir şekilde ve fırçaladım. bazı insanlar kibarlıktan anlamaz bu dilden anlar.
Benim üstteki küçük kızına araba almış, evde sürüyor takır takır.
Yaşlı bi amca oturuyor, evlatları tutmuş ona bu evi,

Yazık adamın varlığı da bir yokluğu da, sessiz sakin.
Dizginler onun elindedir.

Sırf tüm avantajları elinde bulunduran bir piskopat olabilme ihtimaline karşı , en üst katta oturuyorum.
Pişman değilim!

Herkes sizin gibi nazik bir lordlar kamarası mensubu olmayabilir, o yüzdendir ki riske girmeye gerek yok, üst kat iyidir iyi!
Bizdeki çok mükemmel. Adam emekli bandocu albay. asansörde felan denk gelince buyurunuz lütfen beyefendi diyor. Estağfirullah komutanın diyorum. Bu tarz dini motifli reveranslardan pek hazzetmese de komutan olarak anılmak hoşuna gidiyor olsa gerek kubarıyor bi sanki.
Akşam olunca cocuklarının fitilini ateşleyen komşudur. Tazmanya canavarına dönüşüyor sıpalar.
Ayaklarını vura vura evde yürüyen gorilden 2 dk önce doğan orospu çocuğudur.
Karantinadan önce torunları gelmişti, çocuk şimdi orada kaldı sabah 8 akşam 11 mesai yapıyor yavşak. 2 haftadır evde halay çekti, kendi kendine basketbol, futbol, voleybol tarzı tüm topla ile ilgili spor dallarını denedi. Karantina 3 hafta daha devam ederse beni akşam bülteninde görürsünüz.
Bir an evvel gitmelerini bekledigim görgüsüz tipler. Uzun anlatmayacağım. Allaha havale ettim.
Düşünüyorum ben de onları nasil deli ederim ki hiç kavgacı degilim , ama bir şey bulamıyorum.
Apartmanda oturmakta olunduğunun, alameti.
Sırayla kavga ediyoruz. Karşılaşınca gülümsüyoruz...
En üst katta olduğum için beni ırgalamayan konu.
Kadındaki çocuk yapma azmi beni bile şaşırtıyor. Salıyor veletlerini akşama kadar tepiniyorlar, evdeki eşyalar sallanıyor deprem oluyor sanıyorum bunlar yüzünden.
Sofra çırpma bankodur.
6 ay önce kürt kökenli vatandaşlarımızdan oluşan bir aile taşindı üst katımıza ama evi sabahtan akşama kadar yıkıyorlar. Bir sürü çocukları var ve hepsini koşturuyorlar gece ikiye kadar sürüyor bu.

Defalarca annem uyardı. Aldiriş etmediler hiç.

Acaba gecee yarısı çıkıp posta koysam ben mi hata etmiş olurum. Veyahut polisi mi aramalıyız böyle bir durumda.

Hemen çocukları öne sürüyorlar. En küçüğü 3 yaşında diğerler 13 15 18.

Ama ev bildiğiniz yıkılıyor. Biri akıl verirse sevinirim.
en üstte ben oturduğum için hakkında ileri geri konuşulan komşuyum.
Bu konuda şanslıyım. Bir kızcağız tek başına duruyor. Ne gürültü, ne ses .sadece sabah arada bir telefon zil sesi duyuyorum o kadar. Yalniz konuyla alakalı değil ama alt komşu daha önemli . Özellikle kisin. Bir ay olmadi taşındı. Yanı evi boşalttı. Meğerse bizim evi o ısıtıyormuş.o gideli ev ısınmıyor.keske bir ay daha dursaydı öyle gitseydi.dogalgaz faturası bu ay bayağı yüklü gelecek.
polis geldi kapıya bende gittim polislerle kapıyı açmıyor ibnenin evlatlari bu seferde.