bugün

allahım o günleri görmek herkese nasip olmaz derler. haklılar glb üniversiteyi kazanmak artık sorun değil sorun tıp fakultesine girip yedi seneyi nasıl bitirmekte
(bkz: üniversiteyi bitirmenin dayanılmaz ağırlığı)
inşaat sektorunde uhdesinde kalmıs olan universite inşaat işinin bitirilme hadisesi
akabinde master yapılmadığı zaman 1-2 sene içinde kişinin kendini asker ocağında bulma durumu...
bir müddet iş aramaya neden olur. iş bulunur fakat hayalini kurduğunuz gibi bir iş ortamı beklemez sizleri. beklenen işe kavuşulacağı düşünülerek bir müddet daha beklenir. bu sefer çevrenizdekiler iş durumumuzu sorar durur. çeşitli mülakatlara gide gele moral giderek bozulur. kısacası en iyisi okulun uzatılabildiği kadar uzatılmasıdır. (bkz: kendimden biliyorum)
konu komşu sorar iş bulabildin mi evladım cevap aynı ııı değerlendirme aşamasındalariş bulamayınca doğru dürüst övünemediğiniz olay
üniversiteye başlandığında deli gibi istenen, gerçekleştiğinde "ulan hakkaten deliymişim" dedirten fiil.
üniversiteyi bitirmiş olmanın bir güzelliği yoktur. ancak 20 yıllık okul hayatının artık bitmesi. kalemden, kitapdan, derslerden artık kurtulmak için istenir. (bkz: bitse de gitsek)
Benle birlikte üniversitede okuyan arkadaşlarımın nedense deli gibi istediği, erkene almaya çalıştığı şey. Bunu neden istediklerini anlamamakla beraber, benim üniversite hayatını olabildiğince uzatma düşüncemi de beğenmemektedirler üniversiteyi hemencicik bitirek isteyenler.Onlara göre üniversitedeki rahat ortamı bırakıp 9-6 arası işe gitmek daha iyi bir seçenektir. Delidirler.
üniversitede 4. yıl "ne acelem var", 5.yıl "eh sıkmaya başladı artık", 6.yılda ise "bitse de gitsek" denilir.
bir halt sanılarak eyleniyorsa da bu fiil, bir işe yaramama ihtimali çok yüksektir.
kısa dönem askerlik en güzel hediyesidir.
bir daha sınava(vize,final) girmek zorunda olmadığımı düşündükçe ferahladığım durum.
oh bea.
(bkz: üniversitenin seni bitirmesi)
insanın oldukça derin bir şekilde kendini yalnız hissetmesine yolaçar.
genelde oldukça sıcak ve bunaltıcı bir yaz günüdür eline verdiklerinde o geçici mezuniyet belgesini.
hayattaki herşey..herşey o an için yapılmıştır..o belgeyi tutuşturdukları an için..ondan ötesi hiiç düşünülmemiştirki..
(bkz: hayatta başarısız olmak)
(bkz: ne olacak şimdi)
(bkz: her yolculuk başladığı yerde biter)
hayatın bir çok durumu gibi boktan bir durumdur. bitirdiğine sevinesin gelse de ileride arayacağını da bilir ve bir burukluk yaşarsın. evet bi kaç kere bitirdim gibi konuştum galiba.
hayatın acı* gerçekleriyle karşılaşıldığı an.
insanı sosyalleştirmek dışında, msn kişi listenizide genişletmenize neden olan,bunların dısında herhangi bir işe yaramadıgını dusundugum,hayatınızın en güzel yıllarınında bittigini size hatırlatan unutulmayacak gün.
ohhh demenle offf demen arasındaki ince çizgidir.
kendini askerlik için kısa dönem, uzun dönem tartışmalarının içinde bulduğu andır.
biraz zor olan ancak beklenen bir fiildir.
- eee iş buldun mu?
- eee sevgilin var mı?
- eee evlenmeyi düşünüyor musun?
- eee düğün ne zaman?
- eee çocuk ne zaman?
- ...
- ...
böyle gider bu.
"peki, şimdi nolucak?" durumu..
3 senelik bir okulun dorduncu senesinde ikinci siniftan derslerle debelenen biri icin uktedir.
bir zamanlar işinin olması için geçerli bi sebeptir ki, bu zaman artık o zaman değildir...