bugün

söylendiği takdirde yeryüzünün çok alınacağı cümle. ama yine de bitse de gitsek.
werder veremem'le beraber street ball, beach volley ve benzeri aktivitelerin vazgeçilmez takım adı.
kaan kural'in amerikancasini ögrettigi laf. garbage time.
hiç başlamamak daha iyi bir alternatifidir..
(bkz: bsg)
kıyamet gününde ahirete giderken duyulmayacak kelime öbeğidir.
+ne yani bitti mi?
-ulan hergün bitse de gitsek diyodun şimdi noldu
+ama ben şey son şans
-hadi ahirete marş marş!
ritmli bir halde hızlı hızlı söylendiğine kulağa hoş gelen cümle.
şu aralar hayat için düşündüğüm şey.
üçyüz beşyüz üçyüz beşyüz
bitse de gitsek bitse de gitsek

şeklinde club ortamlarında söylenir.

(bkz: cuppa cuppa genclik)
her ana uygun düşebilecek çok anlamlı bi söz.
potansiyel kız arkadaşı etkileme amacıyla baleyi giden erkeğin sarf etmesi muhtemel cümle. ama dıştan söylenmesi halinde bu birlikteliğin başlamadan bitme ihtimali yüksektir. dikkatli olunmalı.
suan askerlik yapan herkesin ortak düşüncesi.
(bkz: hepimiz puştuz)
hiç bişey bilmediğim ama belki sağdan soldan bişeyler kaparım mantığıyla sınav süresinin bitimine kadar bekleme zorunluluğu hissettiğim zamanlarda başına "hayırlısıyla" ekleyip sarfettiğim cümle *
Genellikle futbol maçlarında takımlardan birinin çok isteksiz ve amaçsız görünmesi yüzünden bolca sarfedilen bir cümledir.
okuyan insanların ortak paydası. bitsin de gidelim.
hepimiz puştuz, 300 500 ve is-ta-tis-tik ile birlikte disco olmayan yerlerde ortamı club e çevirmeye yarayan cümle. senkronize şekilde söylenir, kopulur.
* okul ve dersane sıralarına kazınan söz.
defalarca farklı sebeplerle sarfedilecek bezginlik veren anların en manalı cümlesidir.
erkek arkadaşının yanında eve geç kaldığında;
-off kalk gidelim denmezki şimdi, çokta geç kaldım ne diyeceğim evdekilere? söyleyecekleri bitsede kalksam.
-toplantı adı altında zırvalayan insan sürüsü, bitsede dağılsak.
-içim karardı başka sorunu kaldımı acaba anlatmadığı bitsede kaçsam.
-süper bi film, randevuyada geç kaldım sonunu görmem lazım bitsede gitsem.
-içim karardı, dünya karardı, hava karardı gece bitsede gitsem ...
bogucu mahalle dugunlerinde soylenebilecek kelime obegi;

+ay anne bitse de gitsek
-otur kız hamdinin annesi sana bakip duruyor, otur bi
+hmm.
insanın, arkadaşlarının ilgiyle izlediği ancak kendisi için herhangi bir şey ifade etmeyen bir filme olan ilgisizliğini ifade eden, içten içe söylediğidir.
bazen okul, bazen mesai, bazen belki birinin düğünü, * belki de hayat. hayat bitse de gitsek.
bölümünü severek, ama arkadaş ortamını sevemeyerek okuyan bir üniversite öğrencisinin sık aralıklarla sarfettiği söylem.
çeşitli eğitim derslerinden bıkan öğrencinin duasıdır.
anne babanın bıdıbıdılarından gına geldiğinde söylenen cümle.