bugün

entry'ler (551)

avusturya başbakanından türkiyeye yaptırım tehdidi

kötü komşu insanı ev sahibi yapar hesabı bunlar sayesinde kalkınsak, hammaddemizi kendimiz işlesek, sanayimiz, ekonomimiz düzelse ne hoş olur.

kadir şeker in 12 yıl 6 ay hapis cezası alması

öldürdüğü adamın eşi de kadir şeker’den şikayetçi oldu. öldürmesi gerekmiyordu, üniversiteye hazırlanan çocuğun üstünde bıçağın işi ne gibi şeyler söylemişti. şaşırtmadı bu ceza, daha fazla almadığına şükretmeli.

azerbaycandaki israil sevgisi

israil ile bizim problemimiz yoktu zaten. davos’ta filistin yüzünden gerildik, olay yine araplarla ilgiliydi. israil ebedi düşmanımız falan değil yani.

bir bitki olabilseniz hangi bitki olurdunuz

bir masum mor menekşe, ağlıyor mu ne?

parol

parasetamol etken maddeli, çok şiddetli ağrılara tesiri olmayan ağrı kesici ilaç.

düğünde omza alınan türbanlı gelin

müstakbel eşin kahkahalarla göbek atışına mı şaşırsam, hanımefendinin olmayan çamaşırına mı bilemedim.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

masterchef sefaya aşık olmak

niyeyse beğenmediğim bir bey. suratında iten bir şey var, çözemiyorum.

kim kardashiandan ermenistana 1 milyon dolar bağış

o kadar çok sevdiği ülkesine bu kadarını mı layık görmüş sayın şarlatan?

bir çift küpesi 1 m dolar vardır.

üstteki yazarın mesleğini tahmin et

mavi gozlu kizlari severim: mühendis

mustafa akıncı nın türkiye ye siz kimsiniz demesi

buna ne vaat ettilerse sesi daha da çok çıkmaya başladı. kendisi türk değildir, rum kesimi seçimlerine katılsın.

şaka maka covid in artık bitmesi

aynen evet bitti. 24 yaşında arkadaşım covid oldu, tat alamıyorum, koku alamıyorum, nefes alamıyorum diye diye zor atlattı.

inanmayanlar için -nasıl inanılmıyor hastalığa orası ayrı bi soru- çevresindeki biri olursa anca inanır diyorlar ama o zaman da inanmazlar. olacağı varmış oldu, öleceği varmış öldü derler.

kitap alıntıları

“Bir şeyi gerçekten istersen” demişti yaşlı adam, “onu gerçekleştirmeni sağlamak için bütün evren işbirliği yapar.”

simyacı

yaptığınız en büyük enayilik

yalan söyleyen birini affetmek.

yalan söyleyen kimseyi affetmeyin çünkü yalan söylemek alışkanlık, bağımlılık gibi bir şey. vazgeçmesi, bırakması çok zor. salıverin gitsin terbiyesiz.

mustafa akıncı

haindir. kıbrıs’ta çözüm için rumlardan alınan bazı toprakları rumlara iade etmek gibi omurgasızca cümleler kurabilecek kadar ne dediğini bilmez bir adamdır. umarım kazanamaz.

kadınlar yemek yapan erkeklere bayılır

ben yemek yapmayı zaten sevdiğimden, benim için olmazsa olmaz veya olursa bayılacağım bir özellik değil. daha önemli şeyler var.

köpeğe eziyet eden eskort kadın

tam yine mi hayvana şiddet diye sinirleniyordum, açınca bir gülme geldi. amca bu zamana kadar boşuna oksijen sarfetmiş, vallahi günah.

ülkemde başı açık kadın görmek istemiyorum

türbanlı bir kadın da kendini teşhir edebilir. bunun saçı kapatmakla ilgisi yok. eğer illa da dediğim gibi olsun diyorsan (bkz: yallah arabistana)

mide yanması

(bkz: rennie) yoksa (bkz: kompensan) içerek hafifletebileceğiniz problem. geçmiş olsun.

bebeğim diyen erkek

sevdiği kadına dediği sürece sıkıntı yok bence. itici de bulmuyorum.

demet akalın ın halsey e türkçe öğretmek istemesi

halsey kendisine öğretse daha isabetli olur.