bugün

entry'ler (119)

onden bakildiginda erkek gibi duran kiz

genelde erkeklerin kaçındığı kız tipidir..

bir iletisim araci olarak kalorifer

bir öğrenci evinde yaşıyorsanız sık sık duyacağınız ve buna alışmanız gerekecek olan komşu rahatsız oldu mesajı veren çıngır mıngır harflerini barındıran alfebeyle kullanılan bir iletişim dilidir..

iett otobüsünde öpüşen çift

otobüsteki yolcuların genelinin "tövbe tövbe, başımıza taş yağacak!!" demesine neden olan eylemdir..

cile bulbulum cile de allah diye bagirmak

içerken özellikle de kafan bir dünya olduğunda fonda çile bülbülüm şarkısını duyduğunda yeri geldiğinde büyük bir içtenlikle, içindeki tüm olumsuz olayları atabilmeni sağlayacak eylemdir..

nar eksisini fazla kacirmak

eğer çiğ köfte yiyorsanız hele bir de lavaşın içinde kıvırcıkla birlikte hazırlanacaksa mutlaka uygulanması gereken eylemdir..

şekilci zihniyet

kendini bir b.k zanneden halbuki kendisinden cacık olmayacak tiplerdir.

süper salata yapmak ama tuzu fazla kaçırmak

uğrunda dökülen çabanın verilen emeğin harcanan zamanın ve daha sayamayacağımız binlerce olayın normalden uzun süren bir bilek hareketiyle nasıl boşa gittiğini anlatan bir söz öbeğidir adeta..

casino royale

son bond filmi. aslında ilk filmin günümüze uyarlanmış halidir. yine beklenen hasılatı almıştır film dünya çapında. gerçi bond filminin hasılat yapması için senaryoya gerek olmadığını düşünmekteyim çünkü fanatikleri ve önceki 20 filmin yaptığı şekil, büyük bir kitlenin bu filme gitmesini sağlayacaktır..

daniel craig

tüm bond filmleri içerisinde söz ve hareketlerine en fazla karizma yüklenmiş hatta abartılmış son james bonddur. tüm eleştrilere karşın oyunculuğu kusursuzdur. kendisinin esmer versiyonu kurtlar vadisinden tanıdığımız memati'dir..

bahcelievler anadolu lisesi

müdürü ile efsane haline gelmiş lisedir. kurulduktan itibaren 20 yıl aynı müdür başta durmuştur. onu tüm bahçelievler ve çevre ilçelerdeki eğitimciler tanır. özellikle ilçe m.e.b. müdürlüğü de okulun bünyesine alındıktan sonra durumu gayet iyi hale gelmiş ve son 2-3 yılda zorla emekli edilmiştir!! okul anadolu lisesi olmasına karşın alamancı dediğimiz almanyada yaşayan türk çocuklarını da makul bir ücrete(10-15bin mark idi - yeni tarifeyi bilmiyorum) bünyesine katarak eğitim kalitesi de düşük olmasına rağmen bu şekilde başarı katsayısını da dibe çekmiştir. bu nedenle istanbulun en kötü anadolu liselerinden biri olmuştur(ben girdiğim yıl istanbulun 6. en yüksek puanlı anadolu lsisesiydi)..

gol yemem ama sörf tabii ki yerim

rüştü'nün ne kadar iyi rol yaptığını(!) gördüğümüz çikolata reklamıdır..

seni seviyorum askim

erkeğin hep söylemeden önce "acaba nasıl kıvırırım muhabbeti de çıkarmam bu cümleyi ağzımdan" diye düşündüğü ve genelde saçma bi muhabbeti anlık olarak açmak zorunda kaldığı zor durumun genel tabiridir..

papa on altıncı benedictus

türkiye'ye gelmesi sorun olan, sıkışık istanbul trafiğini iyice kitleyen, müslümanlara resmen sövüp sayan katolik dünyasının ruhani ve aynı zamanda şanslı lideri. tüm dünya şanslı olduğunu şu sözlerle belirtmiştir: "Papa bu seyahatle(türkiye seyahati) adeta cehenneme gidiyor, ama mehmet ali ağca'nın içerde olması onu şanslı kılıyor"..

yunus günçe

tüm kıskanan erkeklere üzülerek söylemeliyim ki kızların beğendiği hasta olduğu bir kişiliktir..

gol show

simovic'i bizlere yeniden hatırlatan program..

hali saha maclarindaki kazma stoper

ne olursa olsun kova bir kaleciden iyidir..

cadillacs and dinosaurs

zamanında parasız kalmama neden olan defalarca bitirdiğim halde doyamadığım çocukluk yıllarımın en güzel hatırları arasında yerini almış atari salonu oyunudur..

25 kasim 2006 mecidiyekoy cay simit zirvesi

bir zamanlar taxim zirvesine katıldığım günleri hatırlayıp işlerimi ayarlayabilmem durumunda mutlaka iştirak edeceğim zirvedir..

vize haftasi sonrasi ogrenci durumu

bir an önce yerine yurduna arkadaşlarının yanına dönmek için vizelerin bitmesini bekleyen öğrencilerin sonunda huzura ve mutluluğa eriştiği zaman dilimidir..

julio iglesias

enrique iglesias'ın sesini beğenmeyen insanlardan ilki. baba ne de olsa sever de söver de denilesi bir durumdur..