bugün

gülşen'in son albümünün adı ve albümde bulunan hoş bir parçanın adı. albümde bulunan 11 şarkı ise şöyledir,

01- Bir An Gel
02- Önsöz
03- Hükmen Mağlup
04- Yukardan Ayarlı
05- Uyan da Gidelim
06- Arkadaş Kalalım
07- Tamamen Yanılsama
08- iade
09- Ezberbozan
10- Bir Taraf Seç
11- Dillere Düşeceğiz Seninle.

hele bir taraf seç var ki, saatlerce dinleyebiliyorsunuz. *
gülşen'in adıyla müsemma albümünde yer alan en başarılı parçalarından birisidir. sözlerini de yazayım tam olsun..

farkımda yoktu diğerlerinden ama
bi sakat belalı hummalımı geldim
uygun adım gidemem dedim ilk gün
ben bu yüzden mi farklı geldim
ayırması bu kadar zormu
görünenle gerçeği karıştırdın
vasat aşklardan geçenleri sarsa bilir şiddeti aşkımın

severse soldan silirse sağdan inersin hoppa dönerse gözüm
daha bunlar ne ki göreceklerinin yanında anca kalır önsözüm

ben buyüzden mi farklı geldim
ayırması bu kadar zor mu
görünenle gerçeği karıştırdın
vasat aşklardan geçenleri sarsa bilir şiddeti aşkımın

severse soldan silirse sağdan inersin hoppa dönerse gözüm

(bkz: alın teri değil copy paste)*
Gülşen'in son albümünde yer alan oynak ve de bol ayarlı süper ötesi şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=o8a2E_SJTu8 +

özellikle şu kısmı harika ya: "vasat aşklardan geçenleri sarsabilir şiddeti aşkımın". gülşen'in şu laflarına hastayım. hatun güzel besteliyor. seviyorum ben bu hatunu.

severse soldan silerse sağdan inersin hoppa dönerse gözüm

şu ayara bak kardeşim ya. severse soldan -kalbimin olduğu yerden- silersem de sağdan siktirip gidersin gözüm dönerse. daha bunlar ne göreceklerinin yanında? beni tanıdığını mı sandın? ancak önsözümü görebilirsin.

uu beybi süper yazmış. gülşen rulez!
defalarca dinlenebilecek manyak ötesi şarkı. * deli gibi sabahtan beri bunu dinliyorum.

yok böyle bi siktir çekiş ya. gülşen herkese siktir çekmiş bu şarkıda. sadece bi pop şarkısı değil. sözleri çok iyi. dikkatli dinlemek lazım. demet akalın şarkıları gibi değil kesinlikle.

"sevsem de siktir ederim, sevmesem de tepemi attırmayın kimseye eyvallah etmiyorum artık" diyor gülşen.
gülşen'e yakışır şarkıdır. bu kadın yazıyor da söylüyor da demek istiyor insan.
kitapların okunulmayan bölümü.
kitapların okunulmayan bölümü olup kitapla hiç bir alakası yoktur. Adam bir aşk romanı yazarken önsözün de kendi anısını veya didaktik bir bilgi vermektedir. Bu yüzden okunmaması meşru karşılanabilir.
dayım orta okuldayken bana suç ve cezayı verdiğinde kitapların önsözlerinin önemine dair yarım saatlik bir konuşma yapmıştı. anladığım şey önsöz okunmadan kitap okunmaz, okunsa da anlaşılmazdı. o yüzden oturup sayfalarca önsözü okuyup hiçbirşey anlamayınca kitabı okumaktan vazgeçmiştim. ancak birkaç yıl sonra okuyabildim kitabı. sonrasında kitaplarda sadece yazarların hayatları anlatılıyorsa okudum önsözleri.
hacı naptın senlik gülşen şarkısı.
--spoiler--
severse soldan, silerse sağdan inersin hoppa dönerse gözüm
--spoiler--
en popüler kitapların okunma oranı en düşük olan sayfalarına verilen isim.
harika ötesi gülşen şarkısı, iki gündür sürekli dinliyorum gülşen yine yapmış yapacağını.*
sözleri müzikleri kadar güzel olmayan ama genede başarılı olan şarkı.
4 senedir kavram olarak entry girilmeyen kelime. gülşen de anmasa umrumuzda değil lan.
klibinde yemekteyize katılmış aslan adında bir zatın oynadığı gülşen parçası. bu adam yarışmada milletin önüne tatlı diye bildiğin muzu kızartıp koyduydu.
anlamsız bir şekilde hoşuma giden şarkı. bakayrım davarlara yazayrım duvarlara tarzı sözleri var ama olay müzikte. pek bir oynak pek bir fıkır. kaliteli bir dj nasıl et atmamış ki.
son derece yüzeysel ve sığ ama bi o kadar da cuk oturan sözlere sahip hoş şarkı. zatin gülşen bu yüzden seviliyor. bayağı ama açık sözlü. adamın kafasını ayrıntılarla yormuyor. seversen kalbimde yerin hazır yok silersen kasımpaşa da indirelim biz. yetmez mi? bi de vasat aşklardan geçenler derken ki o özgüven nedir hocu? işte bunu seviyorum.
araştırmacının veya yazarın okuyucuya iletmek istediği mesaj, kişisel görüş, dilek ve teşekkürlerinin bulunduğu bölümdür.
akademik kaynaklarda danışman hocalara ve katkısı olanlara teşekkür mahiyetinde yazılar içeren bölümdür.
kişisel olarak es geçmediğim bölümdür kitaplarda lakin Türk yazarları kitabın öyle yerlerinden alıntı yapıp "bak burada şunu demek istemiş, buna değinmiş, gizli bir anlam bırakmış işte benim bilgim aydınlığım" falan filan diye spoilerin anasını yücelten önsözler yazmaktalar bazıları işi abartık 30 sayfa bile yazmaktadır ki bırakın kitaptan hayattan soğutmaktadırlar insanı.
bu yüzden önsözleri sonsöz olarak kitabı bitirdikten sonra okumakta yarar görüyorum. tabi yabancılar yazıyorsa daha insaflı oluyorlar baştan da okunabilir
"inanmışlığın zerresinde yargılanan tüm tutsak düşüncelere, özgürlük için çarpışan bedenlerin kararlılığında, şakağa dayanmış soğuk namlu hissiyatlarına, ipsiz darağaçlarına, gencecik fidanlara, susuz dudaklara ve tüm yarım kalan bakışmalara..."

12 eylül öncesi ve sonrası yaşananların anlatıldığı bir makaleden alıntıdır. kendimden izin aldım, yazdım.
kitap okumayı seven ve cok kitap okuyan biri olarak, kitapta kesinlikle atlamadığım, mutlaka okuduğum bölümüdür önsöz.
her kitapta olmasa da çoğu kitapta kitapla ilgili ön bilgi verilir bu kısımda. o yüzden önsözü okunmadan bitirilmiş bir kitap, kesinlikle tam anlamıyla bitirilmiş bir kitap değildir.
Yazarın boşu boşuna kalem salladığı bölüm.
yayınevlerinin sayfa sayısı artsın da fiyatlamayı ona göre yapalım mantığından doğmuş gereksiz ve anlamsız bölüm. Hayır, çok önemli bir şey varsa kitabın sonuna da konulabilir. Anlamadığım zaten okumak için elime aldığım kitabı bana açıklayan bir önsöze ne gerek olduğu. Angut muyum ben izah ediyorsun en önde önden bir söz hazırlayarak.
ben gidip başıma belalar aramışım,
o kalıp mevlasını bulmuş.
boynuna o yeşil fuları sarma çocuk,
gece trenlerine binme, kaybolursun.
solkaklarda mızıka çalma çocuk
vurulursun.
*
bir çok kitapta bulunan olmazsa olmazlardandır. yazar ya da arkadaşı bol kepçeden o sayfada sallarlar. olay budur yani.