(bkz: allah bir karı dört)
duygusal olarak bakılığında * rasyonel olarak bakarsak herkesin bir birini aldattığı şu devrimizde mantıklı gibi bu sadece evli kadını kumadan sonra korumak gibi bişey olur. adam yine ona bakmak zorunda kalır. *
gelecek nesiller için büyük bir tehlikedir.
gereksiz istek.

o değilde konuyla ilgili olarak başak sayan'ın görüşünü almış lan haberi yapan gazete. başak sayan tam olarak kimin karısı bilen var mı?
birinin dırdırıyla , geçimiyle baş edemezken 2-3 tane daha düşünne zihniyetin aklından şüphe edilir.
not:biri zaten canına okuyor. aman kalsın bir tane kahrı ancak çekilir.
sanki yasal olmayınca bir şey değişiyor. boşanma ve aldatmanın hat safhada olduğu toplumlar için gereksiz bir söylem. islamı bilen için zaten konuşulmasına gerek yok. ama bak "bilen" diyorum. uçkuruna sahip olamayıp 4 eş isterüm de isterüm diyenler islama dahil olmuyor. 4 eşe kadar eş sahibi olmanın belirli şsartları, nedenleri ve yükümlülükleri vardır.
kuma olayının yasallaşması yani.. o zaman tavsiyem gitsinler genelevlerden aslınlar kadınları kuma olarak. nasılsa legal bir hale gelirse en azından istedikleri cinsel nirvanayı da yakalarlar oradan aldıkları kumalarla. hem sevap işliyoruz dediklerinde kimse de bişey diyemez nasılsa. hiç değilse vatana millete hayırlı olur, legal legal şakirtçikler doğar bol bol.
o değil de. mesela ; bir adam tek karısını 36 yerinden bıçakla öldürebiliyorsa günümüzde-ülkemizde, yani bu, 4 karısından 144 bıçak darbesi yapar. çarp bunu nüfusun çoğunluğuyla..hımm 2012 yaklaşan kıyamet alametimiydi bu da acaba..
allah kahretsin seni be kadın..kadın olacaksın bir de..söyleyecek laf çok ta ben sadece geyikle geçiştirmek istiyorum şimdilik. sana dolu laflar hazırladım şakirtiye hanım, bekle beni..
(bkz: hayaldi gerçek oldu)
Para için bırakın eşini dostunu, kendi cinsini satan kişiden lüzumsuz açıklamalar. gel gör ki bu kadın belediye desteği ile seminerler verebiliyor. güzel vatanım ne diyelim.
şeriatın yolda olduğunu gösteren açıklamadır.
kul köle olmayı kabul eden kadın söylemidir, acınası bir beyindir.
(#11848103)
Milliyetçi Halvet Partisinin iktidarında yasalaşacak söylem. üstü kapalı seçim beyannamesine girmiştir. direk propaganda yapamadıkları için kasetler ile istenen propaganda yeteri kadar yapılmıştır. son olarak da mehmet ekici avukatı ağzı ile 'kasetteki bayan karımdı. imam nikahlı karım. zaten herkesin aslında var böyle karıları'diyerek olayı bağlamışlardır.
(bkz: türbanlı kadın zekası)
(bkz: 1 erkeğe 4 kadın düşmesi/#11784215)
"erkekler nasıl olsa ille de karılarını aldatıyor. bunun önlemini almak mümkün değil. bari bunu yasallaştıralım" düşüncesi ile söylenmiş bir söz. sözü söyleyen kadın o kadar açık ki, "modern erkek bunu metres tutarak yapıyor, muhafazakar kesim ise imam nikah ile yapıyor" diyebiliyor. bu bir kabulleniş midir, yoksa fikrini savunmamıdır? her halde bir kabulleniş ki çok eş yasal olsun demiş.
şaşırtan bir öneri değil. fakat bunun bir kadın tarafından söylenmiş olması, işte bu inanılır gibi değil usta.
(bkz: türkiyeden threesome manzaraları)
oturma organıyla gülünmesi gereken önerme.
(bkz: dur bakalım daha neler göreceğiz)
muhtemelen etrafındaki ak sakallı soytarıları dinleyerek büyümüş bir adet mikrop beyinlinin mide bulandıran beyanatı. hani şu erkek halimle benim yeterince içimi kaldıran bu düşünceye sahip bir kadın nasıl bir meteor düşmesi sonucu oluşmuştur, bilemem.

sende hiç mi kadınlık gururu, onuru, aile bilinci yoktur ey mikrop? kendini bu kadar değersizleştirmiş, bu kadar karaktersizleşmiş, kendi rızasıyla "kadın" sıfatından "et parçası" sıfatına geçiş yapmış bu yaratığın bir de muhafazakar falan takılması ayrı enteresan.

çok şükür kulak deiliğinden vakumla çıkartılan dinci angut çok gördüm de bir kadının bunları demesi, duygusal anlamda bu kadar erozyona uğrayıp hissizleşmesi kafamı bulandırdı şimdi. sana insan diyenin...
Gündeme oturmak isteyen muhafazakar görünen ablamızın aptalca sözleri. Senin kocan isterse 25 tane kuma alsın, sen niye elaleme karışıyorsun, erkeklerimizin aklını çeliyorsun e ablacım ?
talebin reddine denilip geçilesi önerme.
bende iman edenlerdenim. *
ancak artık bu çağda kadın kamu hukuku kapsamında tek başına bireydir.
tek başına birey olabileni alternatifi olan biri ile aynı statüde bir ömür sürdürülmesi hiç yerinde değil.
islam dini yani şeriat der ki; zamanınıza zemininize göre hareket edin evlilik konusunda.
düğün edin. adetler var ise riayet edin. ama bu adetler üzerinizde amir hüküm olan ayetlere muhalif ise orada durun. düğünde alkol almayın. düğünde gök kubbeyi kurşuna boğup insanları korkutmak sureti ile onların hakkına girmeyin. düğünde fakiri, yolda kalmışı, yetimi ve öksüzü hatırlayın. onları aranıza alın. size gelen düğün davetine icabet edin. yeni evlilere nasihatlerde bulunun. onları korkutmayın. onlara destek olun. erkek bayanı, bayan erkeği emanet bilsin. allah'ın kaderinin emaneti bilsin. ziynet eşyası ister ise hanım kızımız verin. fakirlerin düğününü imkanınız var ise siz yapın, bana verilen mal mülk ona verilmek üzere verildi deyin. allah'ın muhatabı olan ve allah'ın emaneti olan eşinize kötü davranmayın. kabeyi kırmaktan kötüdür kalp kırmak. kâbe ibrahim (a.s.) peygamber'in evidir. kalp allah'ın evidir. kimse orospu çocuğu doğmaz. orospunun çocuğu sadece bir çocuktur. öyle bir kavram bütün değildir. kadın orospu ise o kadının ettiği kendinedir. her doğan masumdur, her doğana milletinden annesinden babasından ona günah geçmez. her doğan allah'ın muhatabıdır ve fıtrat-ı islam üzeredir.. eşler bir ömrün her anında emanettir. emaneti muhafaza edin. namus erkektedir. evvel siz erkekler zinaya yaklaşmayın (bile), zina büyük günahtır...

böyle diyen din sizce bu zeminde, bu zamanda çok eşlilik ister mi ?
çok eş ile evlenen eşlerinden ikisine birden haksızlık etmiş olmaz mı, demez mi ki; kalpleri kırılır bu eşlerden birinin demez mi o ben iman edenlerdenim diyen kişi... allah aşırılığa kaçanları sevmez.

islam dini güzelliktir. çirkinleştirmeyin !
islam dini kolaylıktır. zorlaştırmayın !
islam dini var olmuş cümle insanlık üzerinde güzel ahlak'ın tamamlandığı yerdir.
Hz. muhammed mustafa aleyhisselam güzel ahlakın en nazenin en büyük örneğidir, tebliği de bu şekilde olmuştur.
ve allah kimseye kaldırmayacağından fazlasını yüklemedi.
bir kadın çok eşliliğin resmileşmesini ancak 2.3.4. kadınlardan biri ise isteyebilir, başka türlü hiçbir eş bunu istemez.
Eğer yasal olursa ben burda söylüyorum türkiyede evli çift sayısı %10'a kadar iner. Herkes boşanır. Kimse kabullenmez böyle bir şeyi. Ben isteyecek bir kadın göremiyorum çok az bir kesim bunu onaylar o da yüzde onu geçmez. Türkiye de kaos ortamı başlar aile içi huzursuzluklar boy gösterir.