bugün

Fatih ve Eyüp belediyesinin muhafazakâr aile danışmanı Sibel Üresin'den şok açıklama!

Fatih, Ümraniye, Bahçelievler, Eyüp gibi birçok belediye ve kurumlar için aile içi iletişim seminerleri veren Sibel Üresin, hem yaşam koçluğu, hem de aile ve evlilik danışmanlığı yapıyor. Özellikle muhafazakâr kesim tarafından iyi tanınıyor.

Zengin, kariyerli, parası olan ve cinsel gücü fazla olan erkek çokeşliliği seçebiliyor. Hiçbir kadın fakir bir adamın ikinci karısı olmaz. Erkek, daha cilveli, daha çok gülen, cinsel anlamda kendisini mutlu eden kadına koşuyor. Erkek olsam, çokeşli olurdum.

http://www.haberturk.com/...633462-cok-es-yasal-olsun

oha diyorum.
(bkz: sibeller üremesin)
ürememesi gereken bir kadının talihsiz açıklaması.
bir bayandan duyulmasıyla daha da iğrençleşen sözler.
soyadı zaten ironi bahçesi olan arkadaşımızın yaptığı açıklama. kendisinin haberi yok ''22 ağustos internet yasakları'' ve bir sürü cinsellik üzerinden yapılan siyaset ile sonunda çok eşliliği de döneriz.
--spoiler--
zengin, kariyerli, parası olan ve cinsel gücü fazla olan erkek çokeşliliği seçebiliyor. hiçbir kadın fakir bir adamın ikinci karısı olmaz. erkek, daha cilveli, daha çok gülen, cinsel anlamda kendisini mutlu eden kadına koşuyor. erkek olsam, çokeşli olurdum.
--spoiler--

şöyle gerine gerine yüzüne tükürmek istediğim bir insancık açıklaması. bir de aile danışmanıymış, yesinler senin danışmanlığını. bir kadın kendisini bu kadar aşağılayabilir mi yahu, ben erkek halimle utandım.
şeri sisteme bir adım daha yaklaşıldığının habercisi.
(bkz: şu ağzındaki baklayı çıkarsana)
(bkz: şeriat)
(bkz: yok daha neler)
* aklınca metres ya da imam nikahlı kavramını meşrulaştıracak. *
erkek mutlu olsun kadın itaat etsin özetle dediği buymuş hatun kişisinin.

bir kadının hemcinsleri için bunu demesine üzülüyorum hepimiz feminist olmak zorunda değiliz ama az biraz olsun savunmalıyız birbirimizi. dinimiz de varmış olabilir ama bu ülkede şeriat hukuku yok. olan yerlere bakmalısın önce kadınlar senin gibi rahatça konuşabiliyor mu ?

son olarak bir yerde muhteşem yüzyıl dizisinden örnek vermişsin ya hedef kitlenin ben olmadığımı o zaman anladım.bir erkeği sevsem onu başkasıyla paylaşmak ister miydim? eskiden olmuş olanlara lafım yok ama ben varken başkası fikrini kabullenmek zor.
mhpli vekillere yarar.
çok eş yasal olsun,
sikini eline alan, dal taşak coşsun,
kim verdiyse bu aklı,
önce dedeminkini tutsun...
çelişki dolu ifadedir.

e madem kadın itaat etsin senin ne işin var belediyelerin aile danışmanlığında. otur evinde kocana itaat et. hani çalışan kadının gözü dışarda olurdu. dışarda gözün olduğundan, ilgi çekmek için mi böyle bir açıklama yapıyorsun yoksa diye sormazlarmı hanımefendi?

pilot bölge olarak kendi evinden başlanması gerekir dedirten cümle.
double penetration hayaliyle yanıp tutuşan bir yobaz bayan söylemidir.
olsun amına koyyiim dememe sebep olan açıklamadır. Yıllardır insanların kafalarındaki örümcek ağlarını temizlemeye çalışayım ama haklarını korumak için uğraş verdiğim cinsten biri gelsin, çok eşlilik desin. Vay arkadaş. Mal dicem, evet birinin malı olmak istiyorum der böyle insanlar.
(bkz: bir şizofrenin güncesi)

hayır, bu açıklamayı bir erkek yapmış olsa az çok nedenleri hakkında fikir sahibi olunabilir, kadınlar için de istiyorsa bunu ha o zaman olur belki. ama niyet o kadar ortadaki, kendi zavallılığını tüm kadınlara yaşatma derdinde belli. insan bu kadar mı kaybeder şuurunu.
Özellikle gençlerce özenilen sosyete/sanat yaşam tarzının, ahlaksızlıklarının resmiyet kazanacağı durumdur. Her ne kadar akla ilk gelen "şeriat" kavramı olsa da bu işin ekmeğini en çok yiyecek topluluk televole insanlarıdır.
Fatih ve Eyüp Belediyeleriin aile danışmanının beyanatıdır.Kadını ikinci plana atan,biricik olma hakkını elinden alan ve yüzelrce kadının mağdur olmasına sebep veren bu uygulamayı üzerine gidip ortadan kaldırmak yerine,imam nikahın resmi nikahın yerini almasını engellemek yerine çokeşli hayatı resmileştirmemiz gerekirmiş.Ayrıntılı açıklaması için.http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17863104.asp?gid=381
(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: çok eş yasal olsun)
Fatih ve Eyüp belediyesinin muhafazakâr aile danışmanı Sibel Üresin'in çarpıcı açıklaması imiş

"Zengin, kariyerli, parası olan ve cinsel gücü fazla olan erkek çokeşliliği seçebiliyor. Hiçbir kadın fakir bir adamın ikinci karısı olmaz. Erkek, daha cilveli, daha çok gülen, cinsel anlamda kendisini mutlu eden kadına koşuyor. Erkek olsam, çokeşli olurdum."

diyerek, işin içine

erkeği aptal yerine koymakla birlikte,

erkeğin kullanılmak için olduğunu açık açık beyan etmekle evliliğin daha ne anlama geldiğini bilmeden aile danışmanı yapılmış olan

bu bayana şu denir;

"para için bir erkekle beraber olmanın elbette değişik adları var ama,

miden kabul ediyorsa sen parası için bir kaç kadını olan adamla yaşa"
Tamam olsun denilesi önermedir. yalnız ben çok eşliğimi yasayı kabul edenlerin annesinden kurmak istemekteyim sevgili sözlük.
böyle birşey olurmu ya çok eşlilik yasal olsun. hangi kadın böyle bişeyi kabul eder.
baş örtülü bir hatunun yaptığı tuhaf açıklamadır. Çok eşliliği savunan Sibel Üresin'e özel olmak üzere +7 koca zorunluluğu getirilsin. (2 yabancı + zenci hakkı ile birlikte) tam ona layık olur. Bir de merak ettim, grup sekse eğilimi var mıymış? Üremek yasal da olsa, bence Sibel Üremesin.
--spoiler--
Nisa 3
Eğer yetimlerin haklarını gözetemeyeceğinizden korkarsanız, size helal edilen kadınlardan ikişer, üçer, dörder nikahlayın ve eğer bu takdirde adaletli davranamayacağınızdan korkarsanız, o zaman bir kadın ile veya sahibi bulunduğunuz cariye ile yetinin. Bu, azmamanız, haksızlık yapmamanız için daha elverişlidir.

bakara 99
Andolsun, biz sana apaçık âyetler indirdik. Bunları ancak fasıklar inkâr eder.
--spoiler--

neyin peşindesiniz anlamadım.. ben adaletli davranamam, yokum diyip geçilesi bir mevzudur..

kimse demiyor ulan bu hangi dinin kitabında neresinde yazıyor, ben patates dininden olmadığıma göre bir bakayım demiyor..
ergenler sizi.
bir kadından duymuş olduğumuz şok edici sözler.

"herkes yapamaz, yapana da niye yaptın diyemezsin şirke girer, kuranda var" demiş kendileri. kuranın ne anlam ifade ettiğini, bilmeyen sığ beyinli bir insan söylemidir. binlerce kez yorumlanmış kuranın doğru ve mantıklı anlamını kavramak istemeyenlerin savunduğu düşüncedir bu.

eski zamanlarda kadınlar eşleri tarafından bırakıldığı için ve genel evlerin fazlalığından mütevellit, hayat kadını olarak düşünülmemeleri istendiği için, ortada kalan kadınları korumak maksatlı 4 tane kadınla evlenebilirsiniz cümlesi, günümüzde yanlış aksedilmiş ve saptırılmıştır. aldığınız kadınlar ile cinsel ilişki dahi kuramazsınız, sadece himayeniz altına alabilirsiniz, koruyabilirsiniz, onun dışında evleneceğiniz kadın sayısını 1 e düşürün şeklinde geçer kuranda. tabi bunu insanlarımız istediği yöne çeker orası ayrı mesele. iki ayrı sure ve ayet olması lazım bu konuda. araştıranlar bilir.

peki günümüzde bir kadın 3 eşi olan bir erkeğe 4. bir eş olur mu? sen çok eşli bir erkeğin 4. eşi olur musun sevgili üresin?
ben bu yobaz ve sığ beyini anlayamıyorum. genel evden çıkma başıboş kadınlar mıyız biz? bir erkeğin bünyesinde ezik bir şekilde ona eş olalım?

kadın haklarını koruyan binlerce kuruluş varken, amacınız devletin üstünden bu yükleri kaldırmak mı?

anlamıyorum gerçekten anlamıyorum.

edit; algı ve bilgi kirliliği olmasın, birkaç araştırma ile pekiştirelim.

--spoiler--
islam bu uygulamayı belli şartlara ve hukuk kurallarına bağlamak suretiyle, eş sayısını kısıtlayarak, iyileştirerek devam ettirmiş ancak tek eşliliği tavsiye etmiştir.
yetimler konusunda adaleti koruyamayacağınızdan korkarsanız, sizin için temiz kılınan kadınlardan ikişer, üçer, dörder nikâhlayın. eğer bu durumda adaleti gözetemeyeceğinizden korkarsanız, bir tek kadınla yahut yeminlerinizin/sağ ellerinizin sahip olduklarıyla yetinin. işte bu, haksızlığa sapmamanız için en uygun yoldur. nisa 3.

burada yemin/sağ el anlaşma yani nikah akdi anlamındadır.evlenmiş olanlara eşleri mağdur olmasın diye mevcut durumu korumaları yani başka evlilik yapmamaları, henüz evlenmemiş olanlara ise bir eşle yetinmeleri tavsiye edilmiş, birden fazla kadınla evli olanlar için adalete riayet edememe tehlikesinin bulunduğu, bundan uzak kalmanın en uygun yolunun ise bir kadınla evlenmek olduğu dile getirilmiştir.
--spoiler--
çok eşlilik yasal olamaz. öyle bir sey yapılabilmesi için, "türkiye devleti laik bir devlettir ibaresini" anayasa´dan çıkartmak gerekir. o yapılmadan kuran daki bir şey referans gösterilip, yasa yapılamaz. laik devlet bütün dinlere aynı mesafede duran bir devlettir. kuran´da bu bakımdan birçok din kitabından sadece bir tanesidir. biz müslüman olmakla birlikte, anayasa´dan laiklik ilkesinin çıkartılması durumunda, şeriat geleceğinden korkarız.

bu söylem aslında laiklik karşıtlarının söylemidir. o bayanın söylemi büyük ihtimalle gene planlamış bir söylemdir, bir tür provokasyondur. troll, sadece uludağ sözlük´te yok, o kadın da işte kendi çapında bir troll.deneme yoklama yapıyorlar, sondaj yapıyorlar falan. ama 3.kere seçilirlerse, bu konuyu yasalaştırabilirler. anayasayı değiştirecek sandalye sayısına ulaşmamaları dileğiyle.