bugün

Türkçe'de kullanımdan yavaş yavaş kalkan kelimelerden biri.
minübüse bile binecek parası olmayan yarınsız serseri geneli dinsiz imansız tiplerdir. evet..
Serseri, delibaş anlamlarına gelen bir serzeniştir. Zibidi zibidi gibi dolaşmayın ortalıkta denilir. genellikle mahallede yaşlı teyzeler veya babalar der.
hakaret değildir.

https://www.bursahakimiye...ret-sayilmadi-519702.html
eski bir sözlük.
Birinci nesil yazarlardandır. Bu gün tesadüfen profiline girdim, görseldeki entrysini okudum ve hayret ettim ta o zamandan nasıl böyle bir şeyin farkına varmış da başımızdakiler gibi kanmamış(!) dedim içimden. Garip
görsel
laz dili bir kelime anlamı ise kırıntı, ufantı, yerdeki halıdaki toz, çerçöp anlamında.
(bkz: cumhuriyet halk partisi) başlığını açmış olmasına rağmen nickaltı boş olan yazar.
son entrysini "7" yıl önce giren birinci nesil yazar.
zibidi pantolonu, zibidi gömleği, zibidi tişörtü, zibidi donu vardır. zibidi markadır.

zibit: zibidi yazmak ne kadar güzelmiş. durduramıyorum kendimi. zibidi zibidi terliği geldi. yepyeni zibidiler yeni sezonda hizmetinizde. zibidileri bekleriz.
-hadi len oradan zibidi

zibid iki: zibidi misin olm sen ?
zibit üç duramıyorum: sen zibidiysen biz de zibidiyiz.
zibidileri artık saymıyoruz: bütün zibidiler bizi mi buluyor arkadaş ?
zibidileri artık saymıyoruz: hişşt dar gömlekli sen de mi zibidisin ?
zibidileri artık saymıyoruz: haydaa bir tane daha zibidi. bugün de iyi zibidi yaptı.
(-abi kırmızı pantolonlu zibidiyi nereye koyalım ?)
zibidileri artık saymıyoruz: aslında hepsini bi yere toplamışken yakalım bu
zibidileri. zibidi katliamı yapalım. zibidi zibidi dolaşamasınlar ortada.
(-şuradaki zibidi çok gürültü yapıyor atın onu dışarı. kendi sesimi yazamıyorum)
zibidileri artık saymıyoruz: bir tane zibidi de çıkar şimdi siler bu entryi.
silerseniz yeminle bomba koyar patlatırım. zibidinin yanında zibidi olmayanı da patlar.
(-zibidiler yine zibidilik yapmaya başladı, engel olamıyoruz.)
zibidileri artık saymıyoruz: eee nabalım yani ? bütün zibidiler binmiş tepemize. hepsiyle biz mi uğraşacağız bunların ?

bi gidin.
dağılın lan.
soytarılar sizi!!1111!!!1
asıl anlamı 'dar giyinen kimse' demektir.
--spoiler--
turist ömer'in hapiste karşılaştığı ve bu kelimeyle kendisine hitap ettiği çam yarması ispanyolun galeyana gelmesi üzerine vaziyeti kurtarmak için yaptığı tanıma göre "zapata'nın kibarcası"dır.
--spoiler--
(bkz: turist ömer boğa güreşçisi)
speedy gonzales karakterinden uydurmadır. Karakterin adı türkçeye çevrildikten sonra zibidi gonzales adını almıştır. speedy=zibidi.
türk dil kurumu sözlüğüne göre gülünç derecede kısa ve dar giyinmiş olan anlamına gelir. bir diğer anlamı da yersiz ve zamansız davranışları olan kimse imiş.
insanları güldürecek denli komik kıyafetler giyen kişiye verilen addır. sanıldığı gibi küfür değildir. soytarıda denilebilir.
öğretmen, komutan ve ebeveynlerin kişiye bir hitap şekli.
Sola çeken araba gibi rot ayarına ihtiyacı bulunan kişi.
sözlüğün ilk açıldığı zamanlarda sabahlara kadar birlikte takıldığımız yazarcan. (bkz: anıların depreşmesi)
musluman hippiye verilen isimdir.
farsça "yakışıklı" manasında olsa bile, türkçe'de bir nevi küfür olarak kullanılması bir güzelliktir.
beş sene kadar önce aramızdan ayrılan eksi sözlük yazarı.
Yersiz ve zamansız davranışları olan kimse. *
bir nevi hiperaljezik etkisi bulunan.
bir nevi famotidin, bir nevi apranax.
her entrynin altindan cikan ulser