1. 1.
  çetin tekindor un eşi ressam ve tiyatrocu.

  1964 yılında Burhaniye'de doğan Zerrin Tekindor, ilk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamlamıştır. 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur. Bu tarihte Adana Devlet Tiyatrosuna Stajyer Sanatçı olarak gitmiş, 1987 yılında da Ankara Devlet Tiyatrosunda göreve başlamıştır. O tarihten başlayarak Devlet Tiyatrosu Sanatçısı olan Tekindor, Çamaşırhane, Ferhat ile Şirin, Göğe Açılan Pencere, Büyük Aşıkların Sonuncusu, Gürültülü Patırtılı Bir Hikaye, Ölüm, Aşk Öldürür, Geyikler Lanetler gibi oyunlarda oynamıştır. 2003 yılında istanbul Devlet Tiyatrosuna tayin olan Zerrin Tekindor, şu anda Dünyanın Ortasında Bir Yer ve Müfettiş adlı oyunlarla tiyatro kariyerine devam etmektedir. Müfettiş adlı oyundaki Anna Andreyevna rolü ile 2004 Afife Tiyatro Ödülüne layık görülmüştür.

  Bir yanda tiyatro kariyerini sürdürürken, 1990-1994 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Resim Bölümü'ne özel öğrenci olarak dört yıl devam eden sanatçı, Halil Akdeniz Atölyesi'nde öğrenim görmüştür. Bu bölüme eğitmen olarak davet edilen Mehmet Güleryüz ve Bedri BaykamAtölye'lerinde çalışmıştır. Çok sayıda yapıtı özel kolleksiyonlarda bulunan sanatçı, günümüze kadar sekiz adet kişisel resim sergisi açmıştır

  Hira adında bir oğlu olan Zerrin Tekindor, çalışmalarına istanbul'da devam etmektedir.

  http://zerrintekindor.net..._Args=__SysD,39,ZTekindor
  adresinden resimleri görülebilir.
  ... rsbrnch
 2. 2.
  (bkz: dünyanın ortasında bir yer)
  ... rsbrnch
 3. 3.
  ANNA ANDREYEVNA rolüyle müfettiş oyununda harikalar yaratan çok yönlü tiyatrocu..
  ... tren istasyonu
 4. 4.
  kanal d'de yayınlanmaya başlayan aşk-ı memnu dizisindeki "matmazel deniz" rolü ile dikkat çeken "sanatçı"...
  ... babach
 5. 5.
  bugün arnavutköyde resim sergisi olan tiyatrocu. zarif bir güzelliğe sahip olan kadın.
  ... deceku
 6. 6.
  ünlü bir tiyatro oyuncusudur. tanımayanlar için hatırlatalım; aşk-ı memnu dizisinde "deniz hanım"ı canlandırmaktadır. tiyatrodaki başarısının yanısıra resimdeki başarısıyla da dikkat çeken bir sanatçıdır. mehmet güleryüz ve bedri baykam atölyelerinde çalışmış olan sanatçının, şu sıralar "gösterişli kadınlar" temalı resimleri sergilenmektedir.
  1 ... ladyinred
 7. 7.
  geyikler lanetler ve bir çok tiyatro oyununda rol almış tiyatro sanatçısı. hüzünlü bir gülüşe sahip olandır.
  ... queenofthenight
 8. 8.
  böylesine yetenekli, çok yönlü ve güzel iken gülben ergen'den daha az ünlü ve popüler olan hatun kişi.
  7 -1 ... aysengruda
 9. 9.
  vahşet tanrısı'nda harika bir performans sergileyen ve istediği zaman komedi de oynayabileceğini gösteren hala genç ve güzel oyuncu.
  1 ... kana
 10. 10.
  şarap gibi bir hanımefendi. evet.. tam manasıyla bir şarap gibi.
  2 -1 ... ne demek kamil