bugün

entry'ler (256)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bilmiyorum sana layık bir evlat olabiliyor muyum, senin o güzel izlerini , huylarını taşıyabiliyor muyum. Hayatımda tanıdığım en iyi kalpli, en yürekten insan sendin. Sen gittiğinden beri seni yüreğimden geçirmediğim bir günüm bile olmadı. Olmasın. Keşke senin gururla yetiştirdiğin çocuklardan biri olarak sana bugün kendi emeklerimle aldığım bir hediye verebilseydim. Keşke bu akşam bu günün hatırına tüm çocukluğumu, gençliğimi geçirdiğim kendi mekanımızda ailemize, birlikteliğimize ve beraber nice mutlu günlere kadeh kaldırabilseydik, sarılabilseydik. Seni çok seviyorum.Doğum günün kutlu olsun.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

beatles,hey jude.

muharrem ince

böyle muhalefete ihtiyaç duyuyoruz.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

feridun düzağaç:senin şarkın

sözlük yazarlarının hayalleri

sadece yaptığım işte çok başarılı olmak.

tutunamayanlar

oğuz atay.üstadsın.

avukatlık sınavı

geliyor.çok geç bile kaldı.mesleğin hakettiği itibari görmesi için çok geç kalınmış bir uygulamadır.

şeytanın insanlardan daha samimi olması

onda yalan olmamasındandır,denir.

sözlük yazarlarının sahip oldukları en değerli şey

kaybetmekten artık daha da korkar olduğu ailesinden kalanlar ve bir kaç dost.hiç gitmeyin.

soğuk günlerin dostu

şaraptır.

insanı deli eden sesler

anahtar sesi.

günü kötü geçen yazarlar

riya sebebiyledir.

mersin

memlekettir.candır.

aşk

'ne mutlu aşkları uğruna haysiyetlerini kaybetmeyi göze alabilen adamlara!'

ikinci yeni

ah be cemal süreya.

sözlük yazarlarının itirafları

boynun diyorum,boynunu benim kadar kimse değerlendiremez
bir mısra daha söylesek sanki her şey düzelecek
iki adım daha atmıyoruz bizi tutuyorlar

en yakındaki kitabın yazarı

pablo neruda,şiir boşuna yazılmış olmayacak.

sözlük yazarlarının en son aldığı kitaplar

bir süre yere paralel gittikten sonra,barış bıçakçı.

sözlük yazarlarının itirafları

bu bi itiraf değil.sadece içimden geldi ve yazıyorum.
Zamanla geçmiyor baba.bilakis katlanıyor.Yokuluğuna alışmak diye bir şey yok.Yokluluğunla yaşamak zorunda olmak diye bir şey var sadece.Ne kadar zor sadece yaşayan bilir.Kimseyede anlatamam zaten.
Bugün seni ne kadar özlediğimi tahmin edemezsin.Özlemeyi seviyorum ama gerçekleşebileceğini bildiğim şeyleri özlemeyi severim ben.Diğeri çok ağır.Çok zorlanıyorum ben.Üzüldüğüm o kadar çok şey var ki.Seninle yapmayı planladığım şeyleri tek başıma yapamıyorum..cesaret bile edemiyorum.Sensiz olmak demek hayatta tek kalmakmış.Öyle zannetmezdim.Hayattaki en büyük güvencemin sen olduğunu biliyordum,özgüvenimi,gücümü alıyordum ben senden.Şimdi tek kaldım ve çok zorlanıyorum.Seni çok özledim.ve bu hiç geçmeyecek di mi?

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

yalnızlık.onu eksikliği.bir daha hiç gelmeyecek olması.hep özlemek zorunda kalacak olmak.