bugün

sözlük yazarlarına yöneltilen bir soru
benden sonra gelen nesil için ders mers uğraşmasın ömrünün sonuna kadar yetecek parası olsun istiyorum illa okuyacaksa ilim irfan için ve zevk için yapsın bu işi diyorum yanlış mı düşünüyorum?
Beni mutlu eder arkadaşlar.

He denilse ki sağlık mı, zenginlik mi, sağlığı seçerim.

Hem sağlıklı hem zengin olma şansımız varsa da sağlıklı zenginliği.

Koskoca padişah yanılıyor olamaz çünki; olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.
bilmem. hiç zengin olmadım. olursam söylerim.
tek basina etmez.
insani gercekten mutlu eden tek sey sevgidir.
Seni anlık bile mutlu edebilecek şeyleri para ile satın alabildiğin için evet mutlu eder
zengin olmanin mutluluk garantisi yoktur ama fakir olmanin mutsuzluk garantisi vardir.
Kesinlikle kafire katılıyorum, varlık her zaman yokluktan iyidir, özellikle şuanki Türkiye ekonomisinde biraz da olsa kenarda köşede biraz da olsun maddi gücün bulunmalı. Realist düşünmek gerekiyor, boş bir hulya içinde duyar kasmaya gerek yoktur, mutlu olmak içinde para gerekiyor maalesef yeterki fazla materyalist olmayın.
Zenginlik mutlu eder mi bilmiyorum ama fakirlik mutsuz ediyor.
https://www.politikyol.co...unyasinda-sisifoslugumuz/ acısız hazların mutlu etmeyeceği söylenmiş ama mutlu olmak için acı çekmeniz gerekir ama acısız kalıcı mutlu olmak mümkün olmasa bile olsa daha güzel olmazmıydı?
Ay soru mu bu arkadaşlar. Tabi ki mutlu eder. Hem de çook. *
mutlu ediyor arkadaşlar, kesin bilgi yayın paylaşın.
aklıma “jet ski’nin üzerinde mutsuz olan birini gördünüz mü?” demisti birisi, o geldi. eder yani.
mutlu olmak mı?
neden/neyden mutlu olacağım?
ve mutluluk nedir?

para veya sevgi ya da cennet mutluluk mu?
aksine, nefret ve cehennem benim için mutluluk, örn; burada birileri için "bakınız" vermeye gerek görmüyorum. onları gördükçe nefret ve cehennem benim için mutluluk oluyor.
zaten istediğim bir şey değil mutluluk. yaşadığımız dünya/ortama bakıp duyduğum mutsuzluk benim hala insan olma erdemimi kaybetmediğimi bana hatırlatıyor.
bu dünya'da belki birgün olurum, bilmiyorum; işte o zaman insan olma erdemimi kaybettiğim andır.
bana parayı verin bı deneyip görelim.
mutluluk parada ve sağlıktadır.
Sağlıklı insanı mutlu eder tabi ki. her şeyin başı sağlık diye boşuna dememişler. Zengin olsan ne fayda sağlık ve huzur olmadıktan sonra..
Dopamin eksiliğine sebep olabilir. Mesela kusursuz bir hayat yaşayan kişilerin bazıları zamanla hissetme duygusunu kaybedebiliyor ve nefret ettiği insanları da özlüyor. Benim fikrimce herşeye sahip bir insan hayattan sıkılabilir ama bir önceki hayatını yaşamak istemez, ben de istemem. Artık bir önceki haline göre daha da dayanıksızdır
https://www.google.com/am...-cekmek-sart-midir-707454
benim sorum daha çok buymuş aslında.
Orgazm bile eder.

görsel
mutluluk anı yaşamaktır o an lezzet alabilmektir hayattan. her şeyi satın alma özgürlüğü yavan bir lezzettir anlık mutlu oldum sanırsın onu elde ettiğin an biter.

bana sorarsan sevdiğinin gözlerinin içine bakarak kaybolmaktır mutluluk.
--spoiler--
@para bok huzur yok
--spoiler--

kardeşim nickin bu entrynin cevabı olmuş.
Oflu hoca Trakyada filminden bir bölüm geldi aklıma... Yazacaklarım bu kadar (bkz:
--spoiler--
Para mutluluk getirir mi?
Getirmez mi Amk kor.
--spoiler--
para mutluluk kaynağı değil ama mutluluk aracıdır..

para sayesinde mutlu olmaz, fakat parasız olduğun için ciddi anlamda mutsuz olabilirsin.
Sağlık ve zenginlik olsun. Gerisini hallederim Allah'ın izniyle.
Herkes kendi sahip olmadığını ister.
Ben para isterim. Sevgim var.