bugün

ürünlerinden etmeyecek paralar isteyen marka.

fiyatları bazı poposu kalkmış türk kızları gibidir.

ederi 3 ama kendini 9 zannediyor.
ürünleri kalitedir,

erkek ürünleri bir gariptir,

bazı personelinin g*tü çok kalkıktır.
ürünleri kaliteli ve zaman zaman pahalı olan bir giyim markası.
yaşlandıkça güzelleşen ender insanlardan.
Bünyesinde çalıştırdığı işçilere maaşını ödemeyen marka. işçilerin bulduğu yöntem ise etkileyici.

görsel
Önceden sadece kadınlara özel marka zannettiğim giyim markasıdır.
Orta kesim kalmadı ülkede, fakirler ve zenginler var kardeş.

lcw bile standart kazakları 70 lira aşağısına satmazken fiyatları çekmişken yukarı, bu sezon 100 tl den aşağı kazak bulamadığın zara, h&m eskinin orta şimdinin fakir kesimini zorluyor. Bu insanlar her dakika buradan alışveriş yapamıyorlar.
Sezon ortası indirime girecekler hazırlık yapıyorlar inditex. Fakat tarih belli ama paylaşamıyorız diyor herifler . Çalışkan eden varsa bu mağazalar zincirinde yeşillendirsin.
Sezon ortası indirime girecekler hazırlık yapıyorlar inditex. Fakat tarih belli ama paylaşamıyorız diyor herifler . Çalışkan eden varsa bu mağazalar zincirinde yeşillendirsin.
türkiye pazarından çekilme kararı almıştır.
Zara.. kalitesi LCW veya Koton'dan farksiz olan markadir. Avrupa'da bu markaya marka denmez, bizim Türkler Zara'dan alisveris yapabilmek icin can atar. LCW veya Koton gibi yerli markalardan alisveris yapin.
istanbul flamenko 5'lisi ile yaptığı albümü dinlemeden önce iyi düşünün. insanı dağıtma ihtimali yüksek.

Lavanta
http://youtu.be/tP9rpWRMNnc
Deri ceket fiyatlari uçmuş durumda olan mağaza. Uc yil once yine buradan aldigim deri ceketi cok severek kullaniyordum ve soyulmaya basladi maalesef kollarindan. Yenisini alacagim fakat nasil alacagim bilemiyorum.. diğer magazalarinki kalip gibi durdugu icin begenmiyorum zara'nin materyali gercekten cok hostu.
Ispanyol LC Waikiki'si.

Toplumumuzda neden böylesine talep görüyor anlam veremiyorum. Bakın, amacım Waikiki'yi kötülemek değil, ona burun kıvıranların zara'yı gereksiz sahiplenmesini aklım almıyor. Yurt dışında inanılmaz ucuz olan bu mağaza zinciri de Turkiye'de lüks sanılır. Ürünleri de fiyat-peformans açısından çok da iyi değildir çünkü kaliteli mallar üretmiyorlar. Daha çok hızlı tüketime yönelik malzeme kullanıyorlar.
Aynısı h&m, Mango vs için de geçerli. Her Neyse.
Euro ile birlikte ürünlerin fiyatları acayip artmış.
Oysa made in turkey etiketli çok ürünü var.

Kimin malını 5'le çarpıp kime satıyorsun? Ey zara, kimsin sen?
Düşkünlerine kötü bir haberim var: Sessiz sedasız mağazalarını bir bir kapatmaya başlamış.
Daha önce Türkiye'den çekileceğini açıklamış ama nedense sonra bu yalanlanmıştı; anlaşılan tedarik zinciri bakımından bayağı bir sıkıntı yaratacak Türkiye'de, çünkü tüm ürünlerini fason da olsa Türk tekstilcilere ürettiyor. Bu bağlamda aniden kapatılması halinde iflas edebilecek KOBi'ler var.
en azından ülker'den, Doğuş grubundan daha dürüst ve insancıl davranıyorlar. Sürekli ahlaksız, aşağılık dediğiniz Batıdan gelme bir firma.
Bir giyim markası. Herkes bilmiyorken daha güzeldi.

insanlar talan ediyor ürünleri bedava sanki.
sezonluk urun ureten tekstil firmasi, mango da ayni h&m de. bu tur tekstil firmalari makul fiyatlara daha kaliteli markalarin modellerini ucuz kumas ile uretir.
Yurtdışında marka muamelesi görmeyen, Türkiye'de haddinden pahalı ürünleri olan "marka".

Zara'nın malları, Koton, LC Waikiki, DeFacto vs gibi yerli markalardan daha kaliteli değil, haberiniz olsun. Kötülemek için söylemiyorum, ben de devamlı Zara'dan alışveriş yapıyorum, fakat benim vücut yapıma göre orada daha kolay ürün bulabildiğim için. Tek nedeni bu. Dün mesela Zara'da 50 TL gibi bir fiyata satılan tshirt'ü Koton'da 17 TL'ye aldım. Kalite ve kumaş aynı.

Yurtdışına devamlı gidip gelirim, inanin, Zara'ya "kaliteli bir marka" diyen birisini görmedim. Oraya millet, biz Lc Waikiki'ye nasıl gidiyorsak, öyle gidiyor. Normal bir alışveriş mağazası gibi görülür yani.
Sivasın bir ilçesi.
türkiyede de, dışarıda da marjinal tiplerin markası.

markus & spencerin bir tık üstü.

dışarının başarılı markası

her zaman h & m dir.
Goruntusunun sıklıgı ve parcalarının kalitesizligi dogru orantılı olan marka. Aynı zamanda overrated bir marka. Benim icin kotondan farkı yok. Hatta kotondan 5 6 sene evvel aldıgım ve hala kullandıgım tas gibi ürünler var ama zaranınkiler daha cabuk salıyor kendini ömrünü tuketiyor. Bulundugum yerde inditex grubu yok ama zara parcaları deneme sansım oldu ve begenmedim. Bizımla diyılsın zara.
parfümleri güzel. ha bir de sadece trf bölümü hoşuma gidiyor. kotları tişörtleri güzel.
internetten sipariş verilince mağazada 270 lira olan ürünü ücretsiz kargo ile 200 liraya alabildiğiniz marka. ayrıca kargo ve sipariş takibi konusunda oldukça hızlılar.
tek yıkamada falloş olan ürünler stoğu.