bugün

yusuf tunceli, tuncer tunceli ve murat çopurdan oluşan şu anda hala okan bayülgen ile çalısmakta olan grup. okan bayülgenin deyimi ile ayılar.
mubarek günlerin hatrına bugunki programda metallica, rammstein çalan canım grup.
(bkz: ayılar)
zaga band facebook ta tuncer tunceli nin bu gece disko yu izlerken zaga band i göremeyeceksin şaşırma yorumunu gördükten sonra neden okan la yollarını ayırdıklarını daha da merak ettiğim grup.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1537698840473

okan bayülgen'le yollarını ayırdıkları aşikar olan grup. ayrıca kız haklı beyler.
zagaband okan bayülgenle yollarını şu nedenle ayırmış.
(bkz: http://takyildiz.blogspot...aga-band-neden-gitti.html)
zaga band'ı ekibinden çıkartmış olmasına rağmen, yakında aziz kedi'yi falan da ekibinden çıkarırsa hiç şaşırmayın.
egolarını yenebilenler takım olabilirler yoksa er ya da geç kaybedenlerden olurlar...

geçen sene de aziz kedi cadde'de yazmaya başladığında yayın esnasında çocuk gibi azarlamıştı.. hatta ben o hafta aziz kedi yayını bırakır yediremez bu kadar lafı kendine diye düşündüm ama devam etmişti...

ama işte sabır sabır bi yere kadar bazılarımızın tanrıcılığı oynamayı bırakması lazım..
az önce fark ettiğim zaga band okan ile yollarını ayırdı durumunun taraflarından biri. *
gürgen öz programa geldiğinde, aralarındaki soğuk rüzgarlar bence sezilmişti o zamandan mesela. gerçekten yuvadan uçanla ters düşme durumu var sayın bayülgende. ve anlıyorum evet, birçoğumuz bu adamları yada aziz kediyi burdan tanıdık. ama bu çocuklarında yeteneksiz boş adamlar olduğu söylenemeyeceğine göre hak edene hakkını vermişsen neden yükselince dayanamıyorsun sevgili okan, bırak adamlar coşsun savursun, sonuçta sende doğar doğmaz kralı değildin kimsenin. seni severdim süt oğlan yapma etme yeme çocukların hakkını. hırs yapmak konumuna yakışmıyor.
en nihayetinde dinleyicileri ve potansiyel dinleyicileri için büyük bir iyilik yapmış gruptur..böylesine yetenekli müzisyenler, bir tv programında reklam dönüşü 2 riff çalarak dinleyicisini de kendilerini de dizginlememeliydi...bu adamlar türk dinleyicisini arabeskçi popçu çakması oyuncak rockçılardan kurtaracak insanlardır...en kısa zamanda albümlerini çıkartmalarını, bizi de konser konser peşlerinden dolaştırmalarını ümit ediyorum.
Zaga Band'in ve nice değerli insanların Okan Bayülgen ile yollarını ayırmaları ile ilgili olarak Tolga Akyıldız'dan gelen bilgiler ve yorumlar aşağıdaki gibidir:
http://takyildiz.blogspot...aga-band-neden-gitti.html
Okan Bayülgen haklarında hiçbir açıklama yapmayarak vefasızlığın resmini çizmiştir.
Ambalaj malzemelerinin yüzlerce çeşidini sizlere sunmak için https://kullanatsiparis.com web sitesini hizmetinize sunduk.istanbul istoç toptancılar çarşısında merkezimizden hizmetlerimizi sunmaktayız. Web site üzerinden toptan ambalaj malzemelerini alabilrsiniz aynı zamanda perekande satın alma seçeneklerimizde mevcuttur.
okan bayülgen'in programlarıyla bütünleşmişlerdi.

şahsen arıyorum bir disko kralı izlerken. ama okan hiçbir şey yokmuş gibi davranıyor niyeyse. çok ayıp ediyor.
sonuçta kaç senedir birlikte çalışıyorlardı. böyle olmamalıydı. gerçekten yazık.
ha, bu adamlar okan'sız hiçbir şey mi? tam aksine büyük bir hayran kitleleri var ve çok iyiler.

bundan sonrasını okan düşünsün. çünkü seyirci bu adamlara bayılıyordu. artık nahide'yle devam etsin yoluna.
ha biraz sonra onu da şutlar, o başka.
--spoiler--
derhal söyleyeyim; okan çok uzun süredir oyalıyor zaga band'i... sadece okan'a duydukları sevgi ve saygıdan sabreden zaga band için belki de bardağı taşıran son damla okan'ın "nahide ekengil" için dmc ile albüm anlaşması imzalaması olmuştur. haksızlar mı? değiller. sittin senedir albümlerini çıkartmak için okan'dan destur bekleyen, okan'ın "sizin albümünüzü ben yapacağım, bekleyin" pışpışlarını yemek durumunda kalan adamlar dünkü çocuk değil. tuncer ve yusuf tunceli kardeşler ayrı ayrı; aklıyla, kalbiyle, müzik görgüsü ve enstrümanistliğiyle "iyi müzisyen" tırnağı içine pek yakışır. murat çopur deseniz; çok iyi bir basçı olmasının ötesinde kendini yaptığı işlerle müzisyen olarak kanıtlamış şahsına mühhasır bir adamdır.
--spoiler--
kaynak: http://takyildiz.blogspot...aga-band-neden-gitti.html
okan zaga band olmadan izdivaç programı yapar artık.
zagaband'ın olmaması programda büyük eksiklik hissettiriyor.
okan bayülgen konuyla ilgili açıklama yapmıştır. yeterli mi? hayır.
http://www.haberler.com/o...ama-yapti-2375720-haberi/
albüm çıkartmak inçin geç kalmış olan gruptur.albüm çıkartmayı türkiyedeki çoğu gruptan daha fazla hak etmektedir.
gündüz programlarından birinde çalmalarından korktuğum televizyon efsanesi grup.
müziği sağlam adamalr topluluğu.
okan bayülgenin yaptığı açıklama sonrasında boşu boşuna gittiklerini anladım. okanın söylediği "ben o albüm için de elimden geleni yaparım, benim onlarda onların bende çok emeği var. ben albümün henüz hazır olmadığına inanıyordum, onlar acele ediyorlardı. onlar bana bir söz hakkı verdikleri için ben de onu kullanıyordum" bu sözlerden sonra bir alınganlık sonrası gittikleri açık. ayrıca okan boşluklarının hissedilmesini istemiş, bu programında matemi olsun demiş! severek ayrılan iki sevgiliyi anımsattı bana bunlar! yazık oldu cidden. bundan sonra okanın programında hep bir şeyler eksik olacak ve en önemlisi bunu okan bizden daha fazla hissedecek. çünkü biz onları sadece ekranlarda görürken onlar yıllardır iç içe! her şeye rağmen okanın programının bu ülkedeki en iyi program olduğu gerçeğini değiştirmez. gerçi artık okanda sıkıldı, ite kaka yapıyor sanki. düşündümde okan olmazsa cumartesileri ne yapacağız biz?
Okan bayülgen in inadına kendilerinin esra erol un dest i izdivacında çalmaları istenilen müthiş insanlar grubu.
okan bayülgen' in ayıp ettiği, harcadığı; vefasızlık gösterdiği gruptur.
zaga band için verdiği albüm sözünü tutmayıp nahide ekengil' e albüm çıkartmaya karar vermiş kral(!) kendisine mutluluklar dileriz.
okan bayülgen'in yiyip bitirdiği, keyif verici bir o kadar da başarılı olan grup.
- resmen ruhu gitti programın. hiçbir canlılık yok, kız müziği gibi birşeyler yapıyorlar. ''burn'' şarkısından soğudum neredeyse. şu anda aziz'lerin net bi ifadeyle, sik gibi durduğunu söylemekte şaşırtıcı bir ifade olmaz.
okan'dan ayrıldıklarından beri dinleyemediğim fakat dinlemey çok istediğim, tarzlarını çok beğendiğim grup.
bu gece disko kralına konuk olacak grup.