bugün

şuanda trt1 de Balkan konserlerinde kıracın yanık sesinden bir kez daha dinleyip, bir kez daha aşık olduğum şarkı.
yıllar sonra denilince aklıma çocukluk aşkım geldi. onunla ne hayaller kurardık bazen yıllar sonrası için ayrılmayı bile düşünmüştük "aptallık" onu çok merak ediyorum yıllar sonra onu karşımda görsem ne yaparım acaba? sanırım sarılırdım..
muhteşem bir kıraç şarkısıdır.
Yıllar sonrada bir hazan sabahında
Sessizce uyanırsam yüreğimde olacaksın
işte o an nerelerden duyacaksın
Vakit çok geç,bitmiş olacak
Beni nerden bulacaksın
Bir defa kaybedersem
Belki bir daha bulamam
Seni şimdi istiyorum,yıllar sonra duyamam
Nerdesin sen sabahım,en yürekten dualarım
Biliyorum doğacaksın,umudusun sen bahtımın
Ortasında kalbimin,bir yer açtım senin için
istersen sonsuza kadar
Gelme yine ben beklerim
Şiir
Yıllar geçti,yollar geçti
Herşey geçti ömrümden
Bir sen geçmedin
Bir senden geçemedim
Ve bugün hala tepiniyorsa şuranda yüreciğin
Daha da yolun var demektir
Koş yeni yıllara,yeni yollara
Ben seni hep beklerim
Kadınım;
Nice yıllara
Ve yıllar sonrada uyanırsam bir hazan sabahında
Bir şarkı daha yazacağım sana .
yıllar sonra ;

istanbul boğazına karşı kahvemi yudumlarken aklımda sadece insanlara yetiştirmem gereken senaryolarımın telaşı vardır.istediğimi elde etmişim yıllarca hayalini kurduğum işi yapmaya başlamışımdır.mutluyumdur...

ama bazen bir yanım hep boşlukta gibi hissederim.aklıma geçmişimi getirmemeye çalışırım mümkün olduğunca eminim onun boşluğudur geçmişi unutmaya çalışırsan hasar vermeden bırakmaz çünkü seni,ben bunu da bilirdim ama inatla unuturdum,unutmuş gibi yapardım,kendim bile inanırdım bazen,bilirdim bir palyaço kadar iyi rol yapardım hep.bir yanım hep boş kalsada yeniden yaşardım,sıfırdan her şeyi.istanbulun manzarası güzeldi hoştu her zaman ama bir farkı vardı ankara'da ki anılarımı yaşadıklarımı verememişti bana.buraya geldiğim gün her şeyi geride bıraktığımı düşünmüştüm ama olmadı çünkü insan yapamaz yaşar ve unutmaz unutamaz istanbul istanbul olsada denizinin kokusuna hayran olunsa da bir ankara edemez hiçbir zaman.kaçıp gitmak çözüm olamazmış hiçbir zaman çünkü tilkinin aklı dönüp dolaşıp ankarasına gelirmiş.

sevdiklerinin acısına dayanabilse insan hayat aslında ne kolay.
--
istanbula yerleştikten sonra yaşabilceğim bir ihtimali yazdım sadece oluşması kuvvetle muhtemeldir.ama kaçıp gitme fikrime şu an engel olamamaktayım efendim.
yıllar sonra..
karşılaşacağın anın bile hayalini kurmamışsındır. çocukluğunu yaşadığın beraber büyüdüğün eski sevgilindir o. kolay değil 6 sene almışsınızdır birbirinizin hayatından. evlendiğini duymuşsundur sadece.
sonra hiç beklemediğin bir bir zamanda kapıdan içeri girer görürsün. seni görmesine izin vermeyecek kadar kısa bir sürede bakışlarının yönünü değiştirmişsindir bile. hayatının önemli bir kısmını yaşadığın insana bile bakamazsın, istemezsin, ne acıdır halbuki. konuşmayı ne kadar özlemişsindir hayatta seni en iyi tanıyan bilen insandır yaşadıklarını anlatmak istersin, zaten dememiş miydi sıkılırsan, moralin bozuk olursa, başına birşey gelirse ilk araman gereken insan benim diye. o kadar çok aramak istediğim yanımda olmasını istediğim ona herkesten çok ihtiyacım olan zamanlar olmuştu. aramadım, arayamazdım.
ve iki yabancı gibi aynı odanın içinde tutsak kalmışsındır bu sefer giden ben değil o oldu.
kargo'nun ilk olarak eski kadrosuyla seslendirdiği, hatırladığım kadarıyla kadıköy anadolu lisesi'nde çekilmiş bir klibi olan efsanevi şarkısı. koray candemir vokaliyle karşımıza gelen hali daha da iyidir.
sandra brown kitabına isim ve konu olmuştur.
kitap klasik bir hikayeyi anlatmaktadır kitap kahramanı olan kadın yıllarca platonik bir aşkla sevdiği adamla yıllar sonra beklenmedik anda karşılaşır. adam çok ünlü ve zengindir. ilk tanışmaları küçükken olur. o zaman bu adam kahraman kadının ablasıyla ilşkiye girmiştir. abla hamile kalır çocuğu doğurur daha sona ölür çocuğa kitabın kahramanı diye adlandırdığımız kadın bakar. çocuk büyüyüncede olaylar gelişmeye başlar.
okunmaması gereken bir kitap ben okudum pişman oldum. beğenmedim.
akın eldesin tek solistlik yaptığı bulutsuzluk özlemi şarkısıdır. sesi de gayet iyidir nejatınkinden.
teomanın muhteşem şarkısı..
hele şu sözler of of :

"bir son olsa" demiştin "senle ben için aynı anda durduğu kalplerimizin"
kargo nun aynı adı taşıyan şarkısından sonra ensevdiğim şarkılar arasına girmeye aday teoman 2011 şarkılarından .. sonunda teoman 10 yıl öncesininmişcesine dinleniyor güzel olmuş eline sağlık . şarkıdan iki kuple yazmadan geçemicem;
''..........................
..........................
çok gençtik hepsi buydu elimizdeki!''
az evvel kaçıncı defa dinlediğimi unuttuğum teoman şarkısı. ne güzeldi...
teoman'nın aşk ve gurur albüm''de bulunan şarkı. sözleri ve şarkının grişinde çalan keman hoştur.
melesef teoman müziği bıraktığı için bu güzel şarkı klipsiz kalıcak.

http://www.youtube.com/watch?v=0TAGiuWSrtU
Her dinlediğimde beni benden alan muhteşem kıraç şarkısı. Kelimelere, cümlelere yüklediği anlamlar gözlerimi doldurmaya fazlasıyla yetiyor.

Kadınım nice yıllara!.
geçen gün kanal d yi izlerken, tanıtım fragmanını gördüğüm, başrollerinde tarık tarcan ı, aydan şener i, kenan kalav ı filan görünce içimin bir hoş olduğu, zaten bokunun çoktan çıktığı televizyon dünyasına yapımcılar tarafından yeni bahşedilen dizicik.

bir de bu dönemin bir iki ünlü ismi de var, 80 ler jenerasyonuyla, şimdiki zamanı miks yapmışlar sanki. hadi bakalım, birinci bölüme bir şans verelim gayri !
sadece insan...
kanal d nin atvdeki kızım nerede muadili olarak yayınlayacağını düşündüğüm dizi. çok benzer iki prodüksiyon.
Erler filmin olduğu belli olan, en fazla 6 bölüm süreceğini düşündüğüm iğrenç kanal d dizisi.
An itibariyle başlamıştır ve verilen süre içerisinde bağlamamış, akabinde kanalın değişmesine sebep olmuş dizi. Jenerikte dönen yazılar microsoft World ürünü. Oyunculuklar yerlerde. Biri su adamlara akasya durağı, aşk bir hayal, arka sokaklar gibi iğrenç dizileri görmek istemediğimizi söylesin lütfen.
(bkz: erler film)
mükemmel ötesi teoman şarkısı her şarkısını dinlemedim neden bilmiyorum ama bu şarkıdan aldığım tat dünya da başka şarkıda alamadım süper yapmışsın üstad fakat senden yine de mükemmel bir albüm bekliyorum yıllar sonra.yıllar sonra tadında ...
yıllar sonra karşılaştığımızda ve her şey için çok geç olduğunu anladığımızda bir kez daha aynı hatayı yapıp bir birimizi tekrar bırakmaktan korkuyorum.
zengin veletlerin hayatlarının boktan taraflarını anlatan dizi. kimin eli kimin delik cebinde belli değil.
4 sene acısıyla tatlısıyla okuduğun liseye gittiğinde okulun tadının tuzunun kalmadığını söyleyen çok insan var yıllar sonra.
--spoiler--
bir yol olsa demiştin senle ben için
o yolda hayatımı sana verirdim
--spoiler--

şeklinde öldürücü sözlere sahip muhteşem teoman şarkısı.
kanal d nin yeni dizisi.

diziyi izlemedim açıkçası. rating listesindeki sıralamasına da bakmadım. aslında bu entryi de epey zamandır girmeyi düşünüyordum. ama dizi yayınlandıktan sonra girmek kısmet oldu.

bu dizi tutmaz. en fazla 13 bölüm. o da dizideki eskilerin hatrına.
güncel Önemli Başlıklar