bugün

''Neredesin sen sabahım
En yürekten dualarım
Biliyorum doğacaksın

Umudusun sen bahtımın
Ortasında kalbimin
Bir yer açtım senin için
istersen sonsuza kadar
Gelme yine ben beklerim..''

3.
Kıraç çok bayıldığım bir şarkıcı olmamasına rağmen, bu parça inanılmaz dokunaklı geliyor bana. insanın kalbinde taşları yerinden oynatabilen türden hisli bir şarkı.
bir kargo şarkısı. kargo'nun ilk dönemlerine ait bir şarkı. o zaman vokalde deniz aytekin vardı.
bir kargo şarkısı.
bana hep ortaokul zamanlarımda amansızca aşık olduğum çocuğu getiriyor. ortaokuldayım. aşığım. tövbe est. çocukluk resmen.

koray candemir'in sesinden dinlemeyi seviyorum.
şarkıdaki gitar seslerini de seviyorum.
geçmişe selam olsun.
yılların eskitemediği efsane kıraç şarkısı. sondaki şiir de çok güzel tamamlıyor şarkıyı.
(bkz: tufan kıraç)
bugün kargo günü madem..
bu da güzeldir, basit ve sakin..
Barış Akarsu yorumu da güzeldir.
Yıllar sonrada bir hazan sabahında
Sessizce uyanırsam yüreğimde olacaksın
işte o an nerelerden duyacaksın
Vakit çok geç,bitmiş olacak
Beni nerden bulacaksın
Bir defa kaybedersem
Belki bir daha bulamam
Seni şimdi istiyorum,yıllar sonra duyamam
Nerdesin sen sabahım,en yürekten dualarım
Biliyorum doğacaksın,umudusun sen bahtımın
Ortasında kalbimin,bir yer açtım senin için
istersen sonsuza kadar
Gelme yine ben beklerim..
Vazgeçmeyi anlatan bir sezen aksu şarkısı.
Siken faruk k şarkısı.
basit sözleri ve koray Candemir'in vurucu vokali ile en duygusal kargo şarkılarından biridir.
Şarkı ilerledikçe ses tonunun değiştiğini ve çaresizlik dozunun arttığını hissettiren Teoman şarkısı.
başka oyuncularla çekilmiş bir versiyonu vardır bu filmin.adı "affet beni esra"bu film sözkonusu filmin birebir kopyası olmakla beraber küçük değişiklikler de göze çarpmaktadır.mesela yıllar sonra filminde kızın adı Ebru,öbürkünde de Esra.bu fimdeki kız oniki onüç yaşlarındayken öbür filmdekı kız dokuz on yaşlarında.
flash tv'de hafta sonu sabahları yayınlanan bir tv filmi.film,annesi ölen ve babası tarafından terkedildikten sonra okuyan bir kız çocuğunun hikayesini anlatır.hikayemiz,onbeş yıl sonrasından başlar.küçük kız büyüyüp kocaman bir kadın olmuştur.derken ona bir telefon gelir.telefondaki ses ona babasının çok ağır hasta olduğunu söylemektedir.kadın hastaneye gelir ve yıllar önce kendisini başka bir kadınla evlenerek terkeden babasına "bu zamana kadar aklın nerdeydi?"gibisinden bir şeyler söyler.ağır hasta olan baba çok pişmandır.çünkü uğruna kızını tek başına bıraktığı kadın da onu terketmiştir.derken flashback gelir.küçük kızın annesi hastadır.kız,babasına hasta olan annesini doktora götürmesini söyler ama baba onu doktora götürmez nedense.derken anne ölür.küçük kız ise yastadır.babası da eve başka bir kadın getirir ve o kadınla evlenir.kadın da annesi ölen küçük kızı istemez.kızın babası ikinci eşiyle birlikte başka bir şehre taşınır.kız şehirde yapayalnız kalır.

https://www.youtube.com/watch?v=SnxW-TbdG9U
kıraç ın söylediği parça etkiliyor gerçekten. aşık da değilim ki... adam ''söylüyor '' ya. *
"Üzgünüm, haklısın geç oldu
Aslında ben de çok yazmak istedim
Bugün yoğun, yarın boşum derken
Bir de baktım bugün yedi yıl olmuş." sözlerine sahip özgün uğurlu parçasıdır. şarkıyı kimin için yazdığı muammadır ama "uğruna şarkılar yazılan kadın" kendisi için yazıldığını biliyorsa dahi, muhtemelen bunu kimseyle paylaşmıyordur. sen her kadına nasip olmayan bir şeye sahip ol, o da böyle olsun. gitti özgüven, yazık.
mükemmel bir parça. yavuz bingöl ayrı bi güzel seslendiriyor. haydi dön tut elimi istiyorum tut tut yeniden...
içimdekileri döken, dokunaklı kıraç parçası.
tamamı çok güzel olan kıraç şarkısı.
girişi çok güzel olan Kıraç şarkısı.
kıraç'ın kafa yapan şarkısı. evet.
bu iki kelime kadar pismanlik, 'yapamadiklarim', keske kokan baska bir sey bilmiyorum...o denli vuruyorki... Ne gitmeye, ne de kalmaya karar verememiş olmaktir 'yillar sonra'...
kargo grubunun insanın kalbine dokunan parçalarından birisidir.
kargo'dan bir basyapit.
teo reyizin güzel bir şarkısı.