bugün

orta okulda annemler sanki çok önemliymiş ve bir bok varmış gibi beni zorla bu okula vermişlerdir. ilk sene gerçekten sok olmuştum çünkü masal gibi bir okuldu hocalar garip, çocuklar delicesine özgürdü. alışmam zor olmadı ama istek acıbademden gelen biri olarak nasıl olupta hocaların böyle bir okulda hiç birşey öğretemediğini anlamamıştım. şimdi biliyorum ki okulumuzun başarısı bu açık öğretim modunda saklıymış. artık okulumuz türkiyede statüsü farklı 3 okuldan biri*
(bkz: hakan akçiçek)
(bkz: osman nuri ekiz)
(bkz: ibrahim taştı)
(bkz: abdullah tunca)
martı yuvasıdır. mezunları okulda geçirdikleri yaklaşık 7 sene içerisinde geliştirmiş oldukları rahat ve umursamaz tavırlarıyla geri kalan yaşamlarında kolayca tespit edilebilmektedir.ayrıcalıktır,efsanedir...*
okul çıkışı bomonti sefasının ayrı bi güzel olduğu mekan.
bünyesinde Apo,MKC,ilyas vs. gibi birçok komik ve de saçma hocalar bulunduran;saçlarını sarıya boyatıp öğrenci insanının diline düşen ve bunu sadece okuldaki bir dier hocayla evlenmek için yapan,mezunların okula girişini yasaklayan ve de kendi başına fıkralara konu olabilecek bir müdüre sahip olan ama en güzel anıların yaşandığı efsane okul...
kronoloji itibariyle, turkiyenin ikinci anadolu lisesidir.. egitim hayatina kadikoy maarif koleji olarak baslamis.. vaktiyle nufusu 3500leri bulmus olan, genelde her sene itu'ye en cok ogrenci sokma derecesini elinde tutan yuksek duvarli deniz manzarali egitim kurumu.
bu okulun okurlarina marti denir.. okumus bitirmis olsalar da.. *
henüz çaylak dönemini yeni atlatmış olduğum şaka gibi bi müdür e sahip * olan kantiniyle hocalarıyla kısacası herşeyi ile fenomen olmuş martı yuvası mabedimiz.
2 yıl hazırlık okuduğum için herkesin hazırlıkta sınıfta kaldığımı sanmama sebep olan, herçeşit insanı içinde barındıran eski güzide okulum, yuvam.
ulusal kalite ödülü alan tek devlet kurumuydu bir zamanlar.
türkiyede ki eğitim sistemine inat bir düzende çalışan, kaliteli, vizyonu ve misyonu gerçekten kutsal olan okul.
(#874479) kedi ciğer meselesi. kalite derneğinden tek ödül alan okuldur. 8 sene okuyanlar bu okulun değerini çok daha iyi bilirler. şu an imkanım olsa uni yerine tekrar bu lisede okumayı gözüm kapalı tercih ederim.
dışardan görünüşü normal bir liseden farksız olan fakat eğitim düzeyi farklı olan ve sınavları kantinde yapılan ve gördüğümde şaşırdığım okul.
moda'dan yoğurtçu parkına inerken sağda kalan lisedir.
(bkz: yazış)
(bkz: upgrade)
2 kez ulusal kalite ödülü kazanmış bir devlet okulu olması aslında tek cümlede her şeyi açıklamaya yeten apayrı bir dünya. ama ona bu özgünlüğü, bu yaşanabilirliği ve vazgeçilmezliği katan en önemli şey eşi benzeri görülmemiş yaratıcılık unsurlarını her fırsatta ortaya koyan kadıköy anadolu yatılısıdır.
(bkz: overrated)
hemen yanında bulunan saint joseph lisesi'nin eski bahçesine kurulu olan ve topraklarına kurulu olduğu bu diğer okul gibi istanbul'un, daha doğrusu türkiye'nin, en köklü eğitim kurumlarındandır**. eski marif koleji.
sekiz sene gidip gelmekten bir dirhem sıkılmadığımı ancak yıllar sonra idrak edebildiğim, öğrencilerine kendi kültürünü ve karakteristiğini aşılayabilen nadir okul.penceresinden martıları ve denizi görülebilen nadide eser.anadoluuuu anadoluuuuu.
yeri güzel, kendisi de(bina) güzel gibi görünen bir okul. klasik anadolu lisesi kıvamında öğrenci tiplerini barındırıyora da benzer görünen ayrıca.
ceyda düvenci'nin mezun olduğu okulmuş. *
cogu ozel universiteden daha buyuk bir alana sahip guzel manzarali lise.ayrica son yillardaki oss basarilariyla da dikkat cekmeyi basarmistir.
8 yılımı geçirdiğim sürekli özlediğim ne zaman gitsem kendimi evimde hissettiren güzide mekan ilim irfan yuvası bir nevi hayat okulu...
bir sürü gerizekalı hocaya ve gerizekalı müdüre rağmen öğrencilerinin başarıyla üniversiteye girdiği ve hayatlarına genelde başarıyla devam ettiği mezunu olduğum okulumdur.Memleket panoraması gibidir.Ne tür insan ararsan bulursun.Ülkücüsünden , komünistine , nurcusundan bölücüsüne , tikisinden garibanına , kaşarından piçine , orospusundan ibnesine kadar ne ararsan bulursun.Tabi bunun dışında bir sürü güzel kankan da olur.Hayat boyu da onlarla görüşürsün.
en sıkıcı, en manasız en zor geçen en boğucu gününüzü bile tekrar yaşamak için herşeyinizi verebileceğinizi düşündüren, her fırsatta kendisini özleten, kendisine özgü ve bir eğitim kurumundan fazlası; bir hayat okulu olan kurum.
özleten martı yuvasıdır, olsa hayatımın sonuna kadar okumak isteyeceğim yerdir KAL.Okula giren köpeği azarlayan müdüründen, micro cips diyen fizik hocasına, at gibi gülen matematikçisinden rahmetli MKC sine muhtemeşem bir okuldu bizim zamanımızda KAL.
öğrencilerine derslerden önce hayatı öğreten, lise 5 yıl değil 25 yıl olsa dedirten sıcacık martı yuvamız.
öğrencilerin 10. sınıfa kadar ulan bitse şu okul dediği, 11. sınıftan sonra okuldan 2 sene içinde ayrılacagını anlayıp sınıfta kalmaya calıstığı türkiye nin en iyi eğitim yuvalarından biridir. öğrencilerine martı denir. ayrıca martılar okulun da sembolüdür. saint joseph lisesi yle aralarında büyük bir rekabet vardır. arada son sınıfların kafasına estigi zaman saint joseph e küfür edip taş atabilirler. aynı son sınıflar okula gelen yeni martılara da simit atarlar.