1. 1.
  vakti zamanında çok popüler olan ve jön olarak nitelendirilen oyuncudur kendisi. son yıllarda suça, kaçakçılığa falan karıştıydı adı.
  ayrıca, hülya avşar'la oynadığı bi filmde*, şerif ali karakteriyle hatırlanır. gaarrççç gaarrçç diye ses çıkaran uzun deri çizmeleriyle, hülya kızımızın evinin önünden geçerdi. çizme sesini duyan esas kız hülya da kapıya çıkıp kırıtıp, işve yapardı. enteresan bi filmdi. sonra kızın annesi de şerif ali'ye aşık olmuştu vs..
  2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  kaşına gözüne kurban olunası şahıs.
  3 ... febe
 3. 3.
  türk sinemasının müthiş jönlerindendi. bayadır ekranlarda görünmemektedir. görmek isteriz ekranlarda.
  ... repeat after me
 4. 4.
  bir dönem uyuşturucu işlerine girdiği söylendiği için yurtdışında tutuklandı ve türkiye'ye gelemedi.
  ... novakatinamite
 5. 5.
  uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle uzun yıllar italya'da hapis yatmıştı. 5 sene kadar evvel Türkiye'ye teslim edildi. hatırlıyorum, gelir gelmez bir dizide oynamaya başlamıştı. çok şaşırmıştım, madem bu adam suçlu neden dizide oynatmaya can atarlar diye.
  2 -1 ... yakupss
 6. 6.
  çalıkuşu filminde kamuran'ı oynamıştır fakat yakışmamıştır. çünkü kamuran sarı çiyandı ve kenan kalav pek de sarı sayılmaz...
  4 ... desiree
 7. 7.
  ispanya da hapis yatıp memlekete döndükten sonra inzivaya çekilmiş eski jön. kanımca türkiyedeki en yakışıklı jönlerden(di).
  1 -1 ... istanbul icin efkar vakti
 8. 8.
  can kurt kalav adında bir oğlu vardır. mardinli bir babayla alman bir annenin oğludur.
  1 ... pinkberry
 9. 9.
  90ların başında ispanya'da tutuklandıktan sonra, türkiye'ye dönüp birkaç dizide boy göstermiş, 50lileri devirmiş olmasına rağmen, hala karizma deryasında yüzen, 80'lerin en yakışıklı aktörlerinden. çalıkuşu'nda da, aydan şener ile unutulmaz bir ikili oluşturmuştur.
  2 ... faidelibilgi
 10. 10.
  baştan ayağa karizma nasıl olur bunun canlı kanıtıdır , saçları ve bakışları kıskanılası mükemmelliktedir .
  1 ... siantra