bugün

bir bölü ikidir. tamın yarısıdır.
(bkz: fifty fifty)
her şeyin ihtimeli. bir şey ya olur ya olmaz.
12 haziran seçimlerinde akp'nin en az alacağı oy oranıdır.
(bkz: reserved)
- pardon abi size ne çıktı?
+ naaaah çıktı nah çıktı..
kılpayı kaçırdıkları için ampul sevdalılarının kahrolduğu orandır. şu an 49.9 dur...
usb yi ilk takışta doğru takma ihtimalidir.
akpnin aldığı son oy yüzdesi.

her olayın her tepkinin ardından yeaa yüzde 50 almışlar işte diye ortaya çıkanlar harbi sıktınız.

öbür tarafta da bir yüzde 50 var farkındaysanız.

değil yüzde 50 yüzde 99 da alsa herhangi bir parti, yanlış yaptığında ona doğru diyemeyiz.

ben ülkücüyüm müslümanım. benim inançlarıma göre öbür tarafta hesaplaşacağız sizlerle.

haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır hadisini de hatırlatayım hepinize.
evlerde zorla tutulan ailemmiş, amcammış, dayılarımmış haberim yok.
1/2 dir. Madeni parayı yere attığımızda yazı veya tura gelme olasılığıdır.
Yüzünü ovuşturan adama denir.
otur yüzde elli, kalk yüzde elli, pati ver yüzde elli, takla at yüzde elli... aferin yüzde elli, al sana bi torba kömür denilen kesimdir.
%50 vurgusunu açık konuşmak gerekirse çabuk yedik, yea sen bizim de başbakanımızsın ayağına yattık. Seçimler için kemikleşmiş %50'yi kullanacağını göremedik.

Taksim Gezi parkı için referandum yapılması öncelikle hukuka aykırıdır. Orada bir yargı kararı var, elleyemezsin oraya diyor. Ama biz daha önceden biliyoruz ki kılıfına uydurulur oralar geçiştirilir. Hukuk devleti değiliz nihayetinde.

Şimdi gelelim referanduma ve bu yüzde elliye.

Referandum sadece Beyoğlunda da yapılsa istanbul genelinde de yapılsa çok önemli.

Direnişçiler istediğini alırsa referandumdan büyük zafer olur. Her sandığa gittiğimizde istediğimizi aldık goygoyundan kurtuluruz.

Ama işin yüzde 50'nin ötesinde bir durum var. Akp dışındaki sağ seçmenin ne yapacağı belli değil. MHP en önemli parti burada. Olası bir referandumda iyi çalışıp gezi parkını iyi savunabilmeli. 12 Eylül Referandumundaki gibi seçmenin bir kısmını kaybebetmemeli.

Saadet, Büyük Birlik vs. gibi diğer partiler bu tarz konularda akpden yana olmayı tercih ediyorlar. Ve burada kilit parti yine MHP. MHP önümüzdeki yerel ve genel seçimlere hazırlık olarak bu referandumu iyi değerlendirmeli. işin içinde CHP olduğu için değil MHP olduğu için istediği oyu istemeli bu parti seçmeninden.
Bir bütünlüğün yarisidir.
akp'nin son seçimlerde aldığı sanılan oy oranı. halbuki barajı geçemeyen partiler dikkate alındığında, bu oranın yanıltıcı olduğu ortaya çıkacaktır.
aferin benim yüzde ellime.
görsel
izmir'de bugün kaybolmuş.
"ak sevdalı"larınyeni tişört mişört markası
http://www.facebook.com/yuzdeellishop
http://www.instagr.am/yuzdeellishop
türkiye' de sağduyulu ve mantıklı olan insanların sembolü olan ifadedir.

ne tuhaftır ki burada veya sokaklarda hep "yahu bu adamlar koyun", "bu adamlar hırsız", "bu adamlar hain",

diye kendini yırtıp duran insanları görürsünüz.

hatta o kadar ki bunları çoğunlukta sanırsınız. muhtemelen yüzde 75-80 oranında oy alırlar diye düşünürsünüz.

gel gelelim seçimler yapılıp sonuçlar açıklandığında,

hepsinin aldığı oyu toplasanız bile o hakaretler yağdırarak eleştirdikleri partinin oyuna anca denk gelir.

yani sonuç şu ki:

"sesi çok çıkan her zaman haklı veya doğru kabul edilmiyor."

demek ki çenesi çalışanlardan çok kafası çalışanlar mevcut bu ülkede.

işte bunu bilmenin mutluluğu paha biçilemez.
sağda solda yırtınanların sesi ne kadar çok çıkarsa çıksın,

her seçim zamanı sandığa gidip bu ülkesi için en doğru olanı yapan,

ve kudum kudum kuduranlara inat hep en doğrusunu yapan sağduyulu insanları ifade eden terimdir.

hee şimdi karşıtlar hemen saldırmaya başlayıp,

"bunlar koyun, bunlar cahil, bunlar yandaş" demeye başlayacaklar.

işin en komiği de seçim zamanı kuyruklarını kıstırıp gelip bu adamlardan oy isteyecek olmalarıdır.

gerçi seçimlerden sonra işi "ben halkın iradesini tanımıyorum" diyecek boyuta getiren kendini bilmezler de oluyor arada.

ee biz de milletçe bunlara gülüp, bunların acziyeti ile eğleniyoruz.

bizim de olayımız bu.
(bkz: cahil)
birileri kefene bile cep diktirirken, din ile uyutulup, makarnaya muhtaç edilen, sorgulamaktan, bilimden, irfandan uzak, kuran-ı kerim' i bir kere bile okumamış, dinini bile başkalarının dediklerine göre yaşayan cahil sürüsü.